کد خبر: 624210 A

صحبت از پارما است؛ همان تیمی که به به دلیل ورشکستگی به سری D سقوط کرد و سال 2015 به کابوس وار ترین شکل ممکن برایشان تمام شد.

به گزارش ایلنا، "سه سال می خواستند ما را بکشند. آنها اشتباه می کردند. ما الان اینجا هستیم" این شعار هواداران تیمی هست که موفق شدند غیر ممکن را ممکن کنند. تیمی که به همه انرژی های منفی و نفوس بد و ذهن های ماشینی دست رد زد. تیمی که بعد از سه سال دوباره به جایی برگشت که به آن متعلق است.

صحبت از پارما است. همان تیمی که به به دلیل ورشکستگی به سری D سقوط کرد و سال 2015 به کابوس وار ترین شکل ممکن برایشان تمام شد. همان موقع که کاپیتان لوکارلی با وسیله شخصی خود بازیکنان جوان تیم را جا به جا می کرد.

DdgZ8MYW4AAeUg7

DdgyJVSX0AIvFj9

دوکالی برای ثبت این تاریخ سازی و صعود از سه لیگ برای سه سال مختلف نیاز به یک معجزه داشت. معجزه ای که در استادیوم بنیتو استریپ رخ داد. پارما 69 امتیاز داشت و در رده سوم بود. تیم فروزینونه هم با 71 امتیاز در جایگاه دوم قرار داشت. فروزینونه در خانه خود با تیم میانه جدولی فوجیا بازی داشت و پارما باید در خانه اسپتزیا به میدان می رفت.

فابیو کراولو در دقیقه 11 اولین گل پارما رو به ثمر رساند و آلبرتو جیلاردینو، مهاجم نام‌اشنای تیم حریف پنالتی اش را خراب کرد. در سوی مقابل فوجیا نیمه نخست را با یک گل از فروزینونه برد. همه چیز برای صعو پارما آماده بود. آماتو چیچیرتی گل دوم را در دقیقه 61 برای زرد و آبی ها به ثمر رساند. آنها کار خود را کرده بودند و باید منتظر بازی دیگر می بودند.به یک باره داستان عوض شد. لوکا پانیانی در قدیقه 68 گل مساوی فروزینونه را به ثمر رساند. 5 دقیقه بعد ماتیو روبین با یک گل به خودی، همه چیز را به هم ریخت. حالا فروزینونه دوم می شد و پارما باید به پلی آف می رفت. اما نه. صبر داشته باشید. روبرتو فلوریانو در دقیقه 89 روی پاس فرانچسکو دلی گل مساوی را به ثمر رساند تا استادیو بنیتو مات و مبهوت شود. در ورزشگاه آلبرتو پیکو هواداران پارما به یک باره به شادی دیوانه وار پرداختند. بازیکنان از درون زمین متوجه شدند. 

DdhlOGjUQAEl8at

Ddij9kzVQAArkmO

"این نمی تواند واقعی باشد. این غیر ممکن است. هیچ کس چنین پایانی را تصور نمی کرد. به یک باره دیدم که هواداران شادی می کنند. دیگر بعد از آن متوجه چیزی نشدم. حالا به قولم عمل کردم. گفته بودم صعود می کنیم." صحبت های لوکارلی بود بعد از گل دوم فوجیا. بازی تمام شد و پارما به سری A برگشت. حالا لوکارلی 41 ساله هم قرار شده به کادر فنی پارما برگردد. او فصل قبل کفش هایش را آویخته بود اما بعد از صعود به سری B ترجیح داد یک فصل دیگر هم به بازی ادامه دهد و به قولش جامه عمل بپوشاند.

Ddg1Z_FX4AAezWE

Ddg3pstWAAURR1y

حالا پارمایی که روزگاری نه چندان دور فوج فوج ستاره در خود داشت و بازیکنانی چون بوفون، نستا، کاناوارو، تورام، سنسینی، کیه زا، کرسپو، ورون، دینو باجو و ... را خود داشت با بازیکنانی ناشناس و کم نام و نشان همراه با امپولی به سطح اول فوتبال ایتالیا برگشت. دل خیلی ها برای ورزشگاه انیو تاردینی تنگ شده بود. پس خوش آمدید دوکالی ها!

DdgxdwIV4AAHkue

 

Ddfw8OrVQAEeQKg

 

پارما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر