کد خبر: 624155 A

یواخیم لو گران قیمت ترین مربی جام جهانی خواهد بود.

به گزارش ایلنا، در حالی که 26 روز تا آغاز جام جهانی باقی مانده است؛ این بار به رسم هر روز و پیگیری سرمربیان هر گروه، به سراغ گروه ششم آمدیم تا با سرمربیان تیمهای آ«مان، مکزیک، سوئد و کره جنوبی آشنا شویم.

یواخیم لوو

آلمان: یواخیم لوو گران‌ترین مربی حاضر در روسیه است. او 3.85 میلیون یورو در سال درآمد دارد ولی به خوبی می‌داند که چه مسئولیت بزرگی بر دوش او قرار دارد. لوو سرمربی تیم مدافع عنوان قهرمانی است. البته که جام قهرمانی 2014 برزیل با لوو به دست آمد. سرمربی مانشافت‌ها در جام جهانی 2006 دستیار کلینزمن بود. همان جامی که ایتالیا در نیمه‌نهایی مانع حضور ژرمن‌ها در فینال شد. پس از آن رقابت‌ها لوو سرمربی آلمان‌ها شد تا 8 سال بعد چهارمین جام جهانی را به آلمان ببرد. لوو در نیمه‌نهایی یورو 2016 در ضربات پنالتی به دیدیه دشان و فرانسوی‌ها باخت اما مانشافت‌ها را در جام کنفدراسیون‌های 2017 قهرمان کرد و تیمش را به عنوان صدرنشین گروهش راهی روسیه کرد. بلاتردید آلمان با یواخیم لوو یکی از جدی‌ترین مدعیان قهرمانی است. این سرمربی به تازگی قرارداد خود را هم تمدید کرده است.

803520834.0

مکزیک: موفقیت‌های خوان کارلوس اوزوریو آنچنان زیاد نبود که هدایت تیم ملی مکزیک را در سال 2015 برعهده بگیرد اما او با ایجاد تحولی مناسب در تیمش بار دیگر فوتبال ملی مکزیک را احیا کرد تا این تیم در حالی که هنوز 3 بازی تا پایان مرحله انتخابی مانده بود، به روسیه برسد. حالا «ال‌تری» می‌خواهد ارزش‌هایش را با خلق شگفتی در روسیه به نمایش بگذارد و برای همین باید منتظر نمایش متفاوتی از سبزپوشان مکزیک در جام جهانی باشیم. حقوق پرداختی به اوزوریو 1.05 میلیون یورو در سال است و باید دید این مربی کلمبیایی چگونه مکزیک را در میان تیم‌های موفق روسیه قرار می‌دهد. 

Jan-Andersson

سوئد: پس از ناکامی سوئد در یورو 2016 هدایت این تیم به یان اندرسون سپرده شد. درست از همان زمان رشد فوتبال سوئدی‌ها دوباره جوانه شد و نهایتا این تیم با حذف ایتالیا قهرمان 4 گانه جام‌های جهانی در پلی‌‌آف بلیط سفر به روسیه را دریافت کرد. اندرسون در سال 450 هزار یورو دستمزد می‌گیرد. او اندیشه‌های بزرگی برای جلب توجه بیشتر فوتبال‌دوستان به سوئد دارد اما باید دید تا چه اندازه می‌تواند شاگردانش را آماده‌تر از مرحله انتخابی کند. اندرسون به تازگی مانع از بازگشت زلاتان به تیم ملی شد و حسابی پیش از آغاز جام جهانی وارد جنجال شد.

shintae-yong-cropped_wykf8um2red81uihcefr07pow

کره‌جنوبی: شین تائه یونگ برای آنکه نشان دهد تیمش یکی از تیم‌هایی نیست که خیلی زود چمدان‌هایش را برای بازگشت به کشورش می‌بندد، کار بسیار سختی پیش رو دارد. حریفان کره همگی آماده‌تر از این تیم هستند و این موضوع حساسیت‌ها را برای یونگ به میزان زیادی بالا برده است. دستمزد سالیانه یونگ 450 هزاریورو است و مهم‌ترین افتخار او در سطح باشگاهی قهرمان کردن سونگنام ایلهووا چونما کره‌جنوبی در لیگ قهرمانان آسیاست. البته این مربی کره‌ای با رساندن تیم ملی کشورش به جام جهانی افتخاری ملی به کارنامه‌اش اضافه کرده است.

جام جهانی جام جهانی 2018 تیم ملی آلمان تیم ملی سوئد تیم ملی کره جنوبی تیم ملی مکزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر