کد خبر: 622797 A

جهانبخش خیلی روی فرم است

سرمربی الجزیره امارات پس از شکست برابر پرسپولیس درخصوص ادامه همکاری‌اش با این باشگاه و همگروهی تیم ملی ایران در جام جهانی با پرتغال و اسپانیا صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، تن کاته پس از شکست شاگردانش مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و کنار رفتن از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بیان داشت: نمی‌خواستیم اینطوری ببازیم. 89 دقیقه به خواسته مان نزدیک بودیم. فکر می‌کنم خیلی خوب دفاع کردیم و مرتب بودیم و به خواسته‌هایمان رسیدیم. پس از اینکه یک گل دریافت کردیم تاکتیک ما عوض شد و یک مهاجم اضافه کردیم که به سرعت به نتیجه رسیدیم و بازی به تساوی رسید.

او ادامه داد: کاری که خوب انجام ندادیم این بود که فضای پشت مدافعان را پوشش بدهیم و ببندیم. از آن سمت هم توپ های بسیاری زیادی پشت دفاع پرسپولیس انداختیم که نتوانستنیم از آن استفاده کنیم. خیلی سخت است که اینطور ببازیم و مخصوصا از گلی که حاصل رفتار های غیر ورزشی از شماره دو حریف دریافت کردیم. توپ به دلیل مصدومیت بازیکن به بیرون رفت و آنها توپ را به ما ندادند. ما اشتباهمان این بود که توپ را می‌خواستیم بیرون بفرستیم باید دور می‌فرستادیم. فکر می‌کنم این بی دلیل تجربگی تیم ما بود.

سرمربی الجزیره افزود: به بازیکنانم افتخار می‌کنم. در این فضای فوق العاده برابر 100 هزار تماشاگر و با بازیکنان جوان وقتی شما ایستادگی می‌کنید. فکر می‌کنم که بازیکنان ما خوب بازی کردند و در نهایت پرسپولیس هم استحاق این را داشت که به مرحله بعد صعود کند با این که ما خیلی نزدیک بودیم.

تن کاته بیان داشت: قبل از بازی گفته بودم گلزنی می‌کنیم و پیش از پایان بازی دروازه بان حریف یک مهار فوق العاده داشت و می‌توانستیم روی آن گل دوم را بزنیم. برای ما سخت است. بازیکنان ما طبیعتا ناراحت هستند. به تیم حریف تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت می‌کنم.

او در خصوص اینکه پیش از بازی گفته بود سیدجلال حسینی سوپرمن نیست و این بازیکن گل برتری پرسپولیس را به ثمر رساند، عنوان کرد: گل بسیار خوبی بود اما  خیلی مانده که به کاپیتان حریف سوپر من بگوییم. با این یک اتفاق نمی‌توان قضاوت کرد و باید ویژگی های خاصی داشته باشد که به آن سوپر من بگوییم. وقتی درباره سوپرمن صحبت می‌کنم درباره رونالدو و مسی صحبت می‌کنیم.

تن کاته در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما گرفته بودید در DNA بازیکنان الجزیره تمارض نیست و آنها بیش از 16 بار روی زمین افتادند، بیان داشت: در بازی اول بازیکنان شما 25 دفعه روی زمین افتادند و شما آن را شمردید؟ همانطور که پنالتی هم برای ما در بازی قبلی گرفته نشد. پس لطفا این صحبت ها را تمام کنید.(او از لحن عصبانی و بدی استفاده کرد که موجب درگیری لفظی با خبرنگار شد.)

او درباره میزبانی ایرانیان بیان داشت: به گرمی از ما استقبال شد. در هتل خوبی اقامت داشتیم. رفتار دوستانه بود. مهمان نواز بودند به غیر این خبرنگار که سوال قبلی را از من پرسید و او باید وارد سیاست شود!

مربی پرتغالی درباره همگروه بودن تیم ملی ایران با پرتغال، اسپانیا و مراکش در جام جهانی روسیه عنوان کرد: واقع بینانه این است که اسپانیا و پرتغال از ایران بهتر هستند اما در فوتبال همه چیز ممکن است. برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم و حضور آنها در جام جهانی هم موفقیت بزرگی است. اگر بر اساس کیفیت باشد آنها نمی‌توانند پرتغال و اسپانیا را شکست بدهند. جهانبخش بسیار روی فرم است و اون می‌تواند تاثیرگذار باشد و بسیار بازیکن خوبی است.

سرمربی الجزیره در اسخ به سوال که حذف شاگردان او از لیگ قهرمانان آسیا تاثیر روی همکاری او با باشگاه اماراتی دارد یا خیر، گفت: این سوالی است که باید از باشگاه بپرسید نه من!

پرسپولیس الجزیره امارات تن کاته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر