کد خبر: 622052 A

32 روز تا جام جهانی 2018

در این گزارش با سرمربیان تیمهای گروه A جام جهانی آشنا شوید.

به گزارش ایلنا، 32 روز تا آغاز رقابت های جام جهانی باقی مانده است. قصد داریم در هر روز به معرفی سرمربیان تیمهای هشت گروه حاضر در این رقابت ها بپردازیم و در اولین قسمت از گروه یک شروع کرده ایم. جایی که روسیه میزبان به همراه اروگوئه، مصر و عربستان در آن حضور دارند. سه مربی از آمریکای جنوبی هستند و یک نفر متعلق به اروپا است.

روسیه:‌ استانیسلاو چرچسوف که بین سال‌های 1994 تا 2002 دروازه‌بان تیم ملی روسیه بود از سال 2016 هدایت روس‌ها را پذیرفت. چرچسوف دغدغه‌ای برای آنکه تیمش را به جام جهانی برساند، نداشت چرا که تیم او میزبان مسابقات است اما با توجه به افت فاحش روس‌ها در سال‌های اخیر به خصوص در مسابقات جام ملت‌های اروپا در سال 2016 چرچسوف مسئولیت بزرگی را برعهده دارد چرا که روس‌ها انتظار دارند کشورشان بتواند در مسابقاتی که میزبانی آن را برعهده دارد عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. چرچسوف در سال 2.6 یورو حقوق می‌گیرد که او را در میان مربیان پردرآمد حاضر در روسیه قرارداد داده است. مطرح‌ترین تیم‌هایی که این مربی گرانقیمت پیش از حضور در تیم ملی روسیه در آنها مربیگری کرده، تیم‌های باشگاهی لژیا ورشو و اسپارتاک مسکو بوده است.

Stanislav_Cherchesov-1

عربستان: نام خوان آنتونیو پیزی بدون تردید برای نشستن بر روی نیمکت تیم ملی عربستان نام بزرگی است. مربی که توانست در سال 2016 شیلی را قهرمان کوپا آمریکا کند. پیزی در والنسیا اسپانیا دوران پرفروغی را پشت‌سر نگذاشت و از مهم‌ترین تیم‌هایی که در آن حضور داشته می‌تواند به روزاریو سنترال و سن‌لورنزو آرژانتین اشاره کرد. حقوق این مربی در سال 1.44 میلیون یورو است. پیزی در دوران بازیکنی یکی از مهاجمان آماده بود و سبک فوتبال تهاجمی را بسیار دوست دارد. تنها مشکل پیزی آن است که عربستانی‌ها صبور نیستند و خیلی راحت سرمربیان تیم‌شان را تغییر می‌دهد.

Juan+Antonio+Pizzi+Chile+v+Panama+Group+Copa+01axEvf5GrEl

مصر: هکتور کوپر مربی نام آشنایی در فوتبال جهان است که دنیا او را به عنوان مربی‌ای سازنده می‌شناسد. او در والنسیا و اینتر دوران درخشانی را در سطح باشگاهی سپری کرد. کوپر در سال 2000 مربی سال اروپا شد و از سال 2015 سرمربی مصر شد تا فرعون‌ها پس از 28 سال بار دیگر حضور در جام جهانی را تجربه کنند. این مربی آرژانتینی سال‌هاست که موفقیت چشمگیری را در سطح جهان به دست نیاورده و قصد دارد در روسیه بار دیگر نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد. دستمزد سالیانه کوپر 1.5 میلیون یورو است. او با مصر به نایب قهرمانی جام ملت هیا آفریقا هم رسید و با اتکا به ستاره تیمش محمد صلاح، به اولین صعود به دور دوم می اندیشد.

3CD34AE300000578-0-image-a-16_1486291082494

 

اروگوئه: انتظار از ال مائسترو برای موفقیت با اروگوئه کم نیست. اسکار تابارز نامی آشنا در فوتبال جهان است که در دو جام جهانی سرمربی اروگوئه بوده و بسیاری منتظرند تا او در سومین حضورش در جام جهانی تیمش را در میان تیم‌های موفق این رقابت‌ها قرار دهد. برترین مربی سال‌های 2010 و 2011 آمریکای جنوبی توانسته اروگوئه را قهرمان کوپا آمریکا 2011 کند. او در سال 1.7 میلیون یورو حقوق می‌گیرد و به طور حتم در جام جهانی روسیه اروگوئه را تیمی هجومی خواهیم دید چرا که تابارز عاشق این شیوه از فوتبال است.

Oscar+Tabarez+Mexico+v+Uruguay+Group+2010+n6YInDghR94l

جام جهانی جام جهانی 2018 تیم ملی عربستان‌ تیم ملی روسیه تیم ملی مصر هکتور کوپر تیم ملی اروگوئه استانیسلاو چرچسوف اسکار تابارز خوان آنتونیو پیزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر