کد خبر: 619584 A

پسران ایران در آستانه‌ی افتخار تاریخی

جهانبخش و انصاری فرد امروز و امشب در آستانه یک تاریخ سازی بزرگ قرار دارند.

به گزارش ایلنا، یکشنبه ششم می 2018 یا شانزده اردیبهشت 1397 برای فوتبال ایران می تواند یک روز تاریخی باشد. روزی که در آن ال کلاسیکو هست و خیلی ها چشم به راه رسیدن خبر سلامتی سر آلکس فرگوسن هستند اما ما ایرانی ها نگاهمان به دو کشور خواهد بود. به دو شهر. دو ورزشگاه و در نهایت دو بازیکن. علیرضا جهانبخش و کریم انصاری فرد.

سال قبل رضا قوچان نژاد تا استانه آقای گلی اردیویژه پیش رفت اما در رقابت با یورگنسن کم آورد و موفق به آقای گلی نشد. پیش از این و در طول تاریخ هم نه تنها هیچ ایرانی بلکه هیچ آسیایی نتوانسته در لیگ های معتبر اروپایی به عنوان آقای گلی دست پیدا کند اما حالا دو ستاره ایرانی در آستانه رسیدن به این افتخار بزرگ هستند.

56

علیرضا جهانبخش با 18 گل فعلا در صدر گلزنان لیگ هلند قرار دارد. او بالاتر از هیروینگ لوزانو از پی اس وی از پیش قهرمان شده و بیورن جانسون از تیم آدو دن هاخ که 17 گل زده اند از شانس بیشتری برای آقای گلی برخوردار است و با توجه به 12 پاس گلی که داده در صورت تساوی در تعداد گل ها بازهم عنوان آقای گلی را به خود اختصاص خواهد داد.

علیرضا و دوستانش باید امروز از ساعت 17 به وقت تهران در خانه از تیم زوله پذیرایی کنند. جهانبخش می داند برای اینکه خیالش از بابت آقای گلی راحت شود باید گلزنی کند و آمار خود را بهبود ببخشد. رقبای او هم کار سختی برای گلزنی نخواهند داشت. پی اس وی به مصاف خرونینخن می رود و دن هاخ در خانه رودا کرکراد به میدان می رود.

29939389_1685892974841060_1768156251_n

اما برسیم به کریم انصاری فرد. مهاجم اردبیلی فوتبال ایران که در این فصل لشکر یک نفره المپیاکوس ناکام بوده است. تنها رقیب او یعنی پریجوویچ در بازی دیشب تیمش دو گل زد تا حالا با 19 گل به کار خودش در این فصل پایان بدهد. کریم برای آقای گلی، آن هم به تنهایی به یک هت تریک در برابر جیانینا احتیاج دارد. او با دو گل هم آقای گل می شود اما به صورت مشترک. بازی در ورزشگاه زوسیادس شهر لوآنینا به میزبانی جیانینا برگزار می شود و همین کار را برای مهاجم ایرانی دشوار تر می کند. با این حال تمام المپیاکوس و بازیکنانی چون مارکو مارین، احسان حاج صفی، کوین میرالاس و ... بسیج شده اند تا به آقای گلی کریم کمک کنند و این فصل کابوس وار را با یک اتفاق فوق العاده به پایان برسانند. این مسابقه ساعت 21 به وقت تهران به انجام می رسد.

حال باید دید تا ساعت 23 امشب یک از بین جهانبخش و کریم کدام یک آقای گلی را به دست می آورند و یک تاریخ سازی بزرگ را تا پیش از آغاز ال کلاسیکو تقدیم مردم ایران و آسیا می کنند. خدا را چه دیدید؛ شاید این دو دوست صمیمی، به اتفاق این تاریخ سازی را رقم زدند.

14963062-8039-l

علیرضا جهانبخش کریم انصاری فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر