کد خبر: 618979 A

گلر اسپانیایی منچسر یونایتد به رکورد ستاره پرتغالی در این تیم رسید.

به گزارش ایلنا، با رسیدن لیگ برتر به هفته‌های آخرش، کم‌کم مراسم معرفی برترین‌های این رقابت‌ها هم برگزار می‌شود و باشگاه‌ها هم پاداش بازیکنانی که بیشترین عملکرد مثبت را در طول فصل داشته‌اند می‌دهند.

باشگاه منچستریونایتد هم امسال دروازه‌بان اسپانیایی‌اش داوید دخئا را به‌عنوان بهترین بازیکن شیاطین سرخ در فصل 18-2017 معرفی کرده است.

با تصاحب این عنوان، دخئای 27 ساله که در این فصل الگوی ثبات در میان بازیکنان منچستریونایتد و مایه آرامش خاطر در عصر منچستریونایتد پس از بازنشستگی سرالکس فرگوسن بوده، برای چهارمین بار در 5 فصل گذشته به‌عنوان بازیکن برتر فصل شیاطین سرخ معرفی شد تا از این حیث رکورد کریستیانو رونالدو - ستاره پرتغالی که در دوران حضورش در اولدترافورد سه بار این عنوان که به جایزه سر مت بازبی معروف است را از خودش کرد- را بشکند.

در واقع تنها به استثنای سال 2017 که جایزه بهترین بازیکن فصل منچستریونایتد به هموطنش آندر هررا تعلق گرفت، دخئا از 5 سال گذشته تا کنون بهترین بازیکن شیاطین سرخ بوده است. دخئا که سرمربی‌اش ژوزه مورینیو اخیراً گفته به هیچ وجه امکان ندارد او را به رئال مادرید بفروشد، پس از گرفتن جایزه‌اش گفت: «پیدا کردن واژه‌هایی که بتواند توصیف کند منچستریونایتد برای من چه معنا و مفهومی دارد، سخت است. بازی کردن برای باشگاه، تاریخچه آن، هواداران و ... حیرت‌آور است. روزهای اولی که به این تیم ملحق شدم برایم سخت می‌گذشت اما من به توانایی‌های خودم ایمان آوردم، سخت کار کردم و حالا به خودم افتخار می‌کنم. می‌‌خواهم از همه تشکر کنم. انتظار نداشتم که امسال هم این جایزه را ببرم. 4 بار این جایزه را برده‌ام که دستاورد حیرت آوری است و یک بار دیگر از همه تشکر می‌کنم. اینکه با رأی هم‌تیمی‌هایم این جایزه را ببری دستاورد خاصی است و من همه آنها را دوست دارم.»

 

منچستر یونایتد رونالدو داوید دخیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر