کد خبر: 614895 A

اگر استقلال 3 امتیاز بازی با امروز را می‌خواهد؛

استقلال برای نتیجه گرفتن مقابل پیکان باید مراقب 5 بازیکن باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با مسجل شدن قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر، تیم‌های بالانشین جدول رقابت بر سر کسب عنوان نایب قهرمانی و سهمیه مستقیم آسیایی را در پیش گرفته‌اند که تا پایان هفته بیست و نهم این رقابت به 3 تیم استقلال، سایپا و ذوب‌آهن رسیده است که در این میان پیکان هم شانس اندکی برای کسب این عنوان دارد.

در این میان استقلال نسبت به ذوب‌آهن و پیکان علاوه بر اینکه شانس کمتری با توجه به جایگاهش در جدول دارد، رقابت سخت‌تری هم نسبت به رقبای خود در هفته بیست و نهم خواهد داشت و برخلاف سایپا و ذوب‌آهن که به مصاف گسترش فولاد و پرسپولیس بی‌انگیزه می‌روند، شفر شاگردانش را به مصاف پیکانی می‌فرستد که از شانس اندک خود برای کسب سهمیه دفاع می‌کند.

پیکان از تیم‌های خوب و تاکتیکی فصل جاری بوده است که نیروهای جوان، با انگیزه و با کیفیتی در اختیار دارد که نشان داده‌اند کارهای بزرگ و مهم از دستشان بر می‌آید که برخی از آنها را معرفی خواهیم کرد:

 

1- کنت ایکه چوکو

1396061211160596711830574

وینگر نیجریه‌ای پیکان به این تیم آمد تا جای گادوین منشا را پر کند ولی هم پست بازی‌اش با او متفاوت است و هم شکل و شمایل بازی‌ و وظایفی که از سوی جلالی به او واگذار می‌شود با مهاجم گلزن فصل پیش این تیم تفاوت دارد.

وینگر راست پیکان بازیکن سرعتی و خطرناکی است که غافل شدن مدافعان استقلال از وی می‌تواند جبران ناپذیر باشد.

 

2- مرتضی آقا‌خان

1396050622231193111509904

مهاجم جوان پیکان در فصل جاری 6 گل برای تیمش به ثمر رسانده که اکثراً گل‌های مهم و امتیازآوری بوده‌اند که سر آمد آنها تک گل پیروزی بخش به پرسپولیس در نیم فصل نخست بود که تنها شکست سرخپوشان در نیم فصل نخست را رقم زد.

آقاخان مزه گل زدن در ورزشگاه آزادی را چشیده است و بدش نمی‌آید آن را تکرار کند و به قدری هم خطرناک هست که غافل شدن از او برای استقلال خطرناک باشد.

 

3- مهدی شیری

jamnewsimage13392350

 مدافع راست پیکان یکی از مهره‌های کلیدی این تیم است که علاوه بر بازی خوب و کم نقص در پست خود، تخصصی هم در زدن ضربات ایستگاهی دارد.

شیری تک گل بازی برگشت تیمش مقابل پرسپولیس با به ثمر رساند و از نفرات مهم تیمش به حساب می‌آید که شفر برای مهار او باید نگاه ویژه‌ای به سمت چپ دفاع تیمش داشته باشد.

 

4- امیرحسین کریمی

photo_۲۰۱۸-۰۴-۰۷_۱۶-۵۱-۳۵

هافبک دفاعی سختکوش و جنگنده پیکانی‌ها به این راحتی اجازه بازی‌سازی به تیم‌های مقابل نمی‌دهد و این  موضوع را در دیدارهای قبلی تیمش به خوبی نشان داده است و بدون شک روز سختی برای جپاروف، شجاعیان و سایر هافبک‌های استقلال رقم خواهد زد. استقلال باید فکری به حال عبور از کریمی بکند.

 

5- پیام نیازمند

photo_۲۰۱۸-۰۴-۲۲_۱۱-۵۳-۳۰

 گلر جوان پیکانی‌ها در فصل جاری عملکرد خوبی در ترکیب تیمش داشت و در مدت مصدومیت رحمان احمدی که جای وی را گرفت توانست خودش را در ترکیب اصلی تیم حفظ کند و کم کم احمدی به یک نیمکت نشین در تیمش تبدیل شد.

پیکان بعد از پرسپولیس و استقلال کمترین گل خورده را در لیگ برتر دارد و این بدون تاثیر از واکنش‌های خوب نیازمند نیست. مهاجمان استقلال امروز کار راحتی برای باز کردن دروازه نیازمند ندارند.

مجید جلالی استقلال تهران پیکان مهدی شیری مرتضی آقاخان پیام نیازمند وینفرد شفر امیرحسین کریمی ایکه چوکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر