کد خبر: 613002 A

آقایی در 38 سالگی زیر نور آزادی؛

ژاوی علی رغم شکست السد مقابل پرسپولیس نمایش فوق العاده ای داشت.

به گزارش ایلنا، تیمهای پرسپولیس و السد قطر در چارچوب هفته ششم و پایانی مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که در نهایت سرخپوشان تهرانی با یک گل به برتری رسیدند و سرگروه گروه سوم شدند و به مرحله بعدی راه پیدا کردند.

سرخپوشان تهرانی در این مسابقه حریف خود را تا حد زیادی کنترل کردند و با اتکا به گل دقایق ابتدایی که توسط مرتضی پورعلی گنجی مدافع حریف به ثمر رسید سه امتیاز را از آن خود کردند.

Untitled3

در این دیدار السد از حیث درصد مالکیت نسبت به پرسپولیس برتری نامحسوسی داشت. آنها در حالی موفق به انجام این کار شدند که در شب خوب خود به سر نمی بردند. با این حال حضور فوق ستاره ای چون ژاوی هرناندز برای تیم فریرا یک نعمت بود.

ژاوی در سال پایانی فوتبال خود و در حالی که برای بار دوم به ایران می آمد بازهم از بازیکنان برجسته تیمش بود. ژاوی در این مسابقه نمره 7 گرفت و از لحاظ نمره نفر سوم بود. او در بازی با استقلال هم که دو سال قبل به انجام رسید ستاره تیمش بود و درخشش رحمتی مانع از گلزنی اش در جریان مسابقه شد. او در ضربات پنالتی موفق به انجام این کار شد.

Untitled2

شماره شش اسطوره ای باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا در این بازی به عنوان هافبک تهاجمی به بازی گرفته شد و ماند همیشه مهندسی حملات را به عهده داشت. او در دو دوئل به برتری رسید و هیچ شکتس در این زمینه نداشت. یک شوت زد که آن هم ضربه ایستگاهی دقیقه پایانی بود که راهی به چارچوب نداشت.

ژاوی در این مسابقه 75 بار توپ را لمس کرد که از این حیث نفر دوم تیمش بود. او 58 پاس در این مسابقه برای هم تیمی هایش ارسال کرد که نفر اول به حساب آمد و با درصد دقت 89/7% بازهم دومین نفر تیمش به حساب آمد.

Untitled

ژاوی در آخرین سال فوتبال خود بازهم به همه نشان داد مهندس واقعی و اورجینال چه کسی است و دود از کنده چه کسی بیرون می آید. اگر السد بتواند تا فینال این مسابقات راه پیدا کند و ژاوی در همه بازی ها حاضر باشد در بهترین شرایط می توانیم او را در 8 بازی ببینیم و ممکن است این تعداد به عدد 2 کاهش پیدا کند. پس فرصتی برای تماشای بیشتر این فوق ستاره به یادماندنی باقی نمی ماند.

 

13970127001093636595076371380363_82111_PhotoT

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا برانکو ایوانکوویچ محسن مسلمان السد قطر ژاوی هرناندز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر