کد خبر: 611625 A

مراکش در انتظار موافقت فیفا

مونیر الحدادی که در اسپانیا متولد شد و دارای یک پدر مراکشی است، در آکادمی جوانان بارسلونا، جایی که او نخستین بازی حرفه‌ای خود را انجام داد، رشد کرد و حالا در آلاوس عضویت دارد.

به گزارش ایلنا، این بازیکن در گذشته 15 دقیقه برای تیم ملی اسپانیا به میدان رفته و حالا امیدوار است با موافقت فیفا، امکان بازی کردن برای تیم ملی مراکش را پیدا کرده و در جام جهانی برای این تیم به میدان برود.

قرار است به زودی و پیش از آغاز جام جهانی، جلسه‌ای اضطراری در خصوص آینده مونیر الحدادی برگزار شود تا اگر رای مثبت بود، امکان حضور او در ترکیب مراکش فراهم شود. مونیر 22 ساله در یک بازی در مرحله جام ملت‌های اروپا در جدال با مقدونیه در سپتامبر سال 2014، به‌عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفت و کمتر از 15 دقیقه بازی کرد.

مونیر الحدادی در این باره می‌گوید: «این تصمیم من بود و من می‌دانستم که چه کار می‌کنم. از زمانی که که جوان بودم در اسپانیا بازی می‌کردم و بازی کردن برای این کشور ایده من بود اما حالا من با مردم در مراکش صحبت کرده‌ام و به آنها گفتم که می‌خواهم اینجا بازی کنم.»

حالا کمیته انضباطی فیفا در حال مطالعه پیشنهادی است تا قوانین در چنین مواردی انعطاف‌پذیرتر شود. ویکتور مونتاگلیانی در ماه اکتبر گفت: « حالا زمان مناسبی است تا ببینیم بدون صدمه زدن به فوتبال، آیا راه حلی در این مورد وجود دارد یا نه؟»

 

بارسلونا تیم ملی ایران جام جهانی روسیه تیم ملی مراکش مونیر الحدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر