کد خبر: 611578 A

سرمربی استقلال خوزستان از مشکلات تیمش و گلایه‌هایی که از مدیریت باشگاه دارد صحبت کرد.

به گزارش ایلنا،‌ عبداله ویسی سرمربی تیم استقلال خوزستان در نشست خبری پیش از بازی مقابل پیکان، اظهار داشت: با شرایط بازی ها و حساسیت بالا و پایین جدول، یکی از بازی های حساس هفته است. پیکان به دنبال کسب سهمیه آسیایی است و ما برای سقوط نکردن بازی می کنیم.

وی افزود: وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: فکر کنم هر تیمی که بتواند بر استرس غلبه کند و تمرکز لازم را داشته باشد موفق می‌شود. امیدوارم بچه‌های ما این کار را انجام دهند.

سرمربی استقلال خوزستان در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: از اول معلوم بود تیم ما برای سقوط جنگ می‌کند. خوب شرایط طوری بود که 20 تا تغییر داشتیم. شرایط مالی، شرایط ایده آلی نبود. از روز اول می‌گفتند این تیم در جدول بماند و متاسفانه همین در ذهن بچه‌های ما رفت و برای نیفتادن جنگ می کردیم، اما این ذهنیت من نبود. جنگ ما این بود که فقط سقوط نکنیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود در مورد اتفاقات دو سه ماه گذشته گفت: من میگویم که یک مدیر باید کار مدیریتی را بداند، مدیر باید پول بیاورد و حواسش به تیم باشد و خیلی کارهایی که در فوتبال هست را بتواند انجام دهد. وعده‌هایی که به ما داده بودند عملی نشد. روز به روز کارشکنی شد.

ویسی در پاسخ به این سوال که آیا دخالت در کار شما می‌شد گفت: نه نه اصلا دخالتی وجود نداشت و اصلا نخواهد بود. من جایی نمی روم که دخالتی وجود داشته باشد. نه اینکه اینجا، هر جای دنیا باشم. در کل کارهای که باید انجام میدادند را نمی دادند و کارشکنی هم می‌شد. مثلا یعقوب کریمی را آوردند و گفتند کلید خانه را به شما می‌دهیم، نه تنها کلید را ندادند از خوابگاه هم بیرون کردند! می‌گویند که چرا یعقوب بازی نمی کند؟ یعقوب تمرین نمی کند که بخواهد بازی کند، یعقوب اعصاب ندارد که بازی کند، روح و روان او اصلا با ما نیست، او بچه بسیار خوبی است و از لحاظ فنی بسیار فنی بسیار بالا است. یکی از نمونه کارهایشان است.

ویسی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: من می گویم به این آقا قول داده‌اید خانه بدهید؛ چرا نمی دهید ؟ تا کاملا در اختیار تیمش باشد. الان وقت این صحبت‌ها نیست، اما به احترام سوالی که کردید جواب دادم. اما سربسته است.

سرمربی استقلال خوزستان در ادامه گفت: آن رفت و برگشت من هم خودشان گفتند برو،یک تیمی با چهار و پنج میلیارد بودجه و تیم آسیایی با 20 بازیکن لول بالا ما تحویل دادیم. یک تیم قراضه با 13 میلیارد بدهی و بدون بازیکن به من گفتند برگرد بیا و من برگشتم. به خاطر مردم ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا فقط بمانیم. ماندن تیم ما در لیگ برابری می‌کند با قهرمانی آن سال، با این اوضاع و نامهربانی ماندن ما در لیگ یک قهرمانی است و تمام تلاشمان را می کنیم بمانیم.

سرمربی تیم استقلال خوزستان در پاسخ به این سوال که با این شرایط می‌مانید، گفت: حالا تا آن موقع باید ببینیم خدا چه می‌خواهد و اوضاع چطور است. استعفایی که من دادم واقعی بود و خود بچه‌ها با من صحبت کردند.مسئولان استان با من صحبت کردند نه مسئولان تیم،گفتم اگر من بروم اوضاع شاید بدتر بشود و برگشتم آمدم. خودم رفتم و خودم برگشتم.

سرمربی تیم استقلال خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا با شرایطی که برخی از تیم‌های دارند اسم لیگ حرفه‌ای مناسب این لیگ است، گفت: واقعا خنده دار است. یک لیگ حرفه‌ای ما داشته باشیم، بازیکن ما پول نداشته باشد بیاید تمرین، خدا شاهده که تیم ما این شکلی است. دقیقا این چیزی که می گویید است. باید رصد بشود. شما ببینید کشورهای عربی چطوری بودجه دارند و چطور هزینه می‌کنند اما تیم ما چطور است. انگار لج و لجبازی است. مثلا می‌گویند کارخانه، پول به کارگرها ندادیم و به بازیکنانم نمی دهیم. خوب پول به کارگرها دادیم به بازیکنانم بدهیم. اینا هم به هر حال خانواده دارند. کس و کار دارند، زندگی دارند. دو ماه حقوق کارگر را نداده‌اید، ریخته اند به خیابان، اما 10 ماهه به ما پول نداده‌اند اما می گوییم باید بازی کنیم. این را باید بررسی کنند و تیم‌هایی که پول ندارند واقعا نباید بیاییند به لیگ، چون واقعا لیگ را خراب می‌کنند. اصلا کیفیت لیگ را پایین می‌آورند. این برای کشوری که در جام جهانی است، خوب نیست.

ویسی در واکنش به این سوال که مهدی تاج در مورد این موضوع چند بار مطرح کرده که اگر این طور باشد ما ناچاریم که تعداد تیم‌های حاضر در لیگ را کم کنیم، به نظر شما فدراسیون را چقدر عامل این موضوع می‌دانید، گفت: من از سه سال پیش از استقلال خوزستان طلبکارم،350 میلیون، بعد از سه سال 100 و یا 150 میلیون داده اند و منت گذاشته‌اند. از پول امسال هم یک ریال نگرفته‌ام، بعد می گویند که تیم‌ها را حذف می‌کنیم. آنقدر پارتی بازی، لابی کاری و نمایندگان مجلس و آدم های سیاسی می‌آیند وسط که اگر مثلا ویسی هم محروم باشد و خلافی کرده، به گونه ای ردش می‌کنند تا برود. اگر یک باشگاه پول ندارد واقعا نباید باشد. یوونتوس با آن عظمت را در ایتالیا آن طور کردند. کشورهای دنیا خلاف می کنی باید تاوان پس بدهی، اما اینجا این طور نیست کافی است یک نفر سیاسی باشد، لابی و رانت داشته باشد، آن را لاپوشانی می کند و می رود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا یک ریال از تبلیغات را به باشگاه نمی دهند، گفت: نه تنها امسال، پارسال و دو سال قبل هم ندادند. من 9 سال و 10 سال است در لیگ سرمربیگری می‌کنم. یک چندر غاز آخر فصل، 200 و یا 300 میلیون می‌دهند و می‌گویند باشگاه بدهکار است و برمی دارند. همه مقصر هستند و یک مدیریت خیلی قوی و سریع می‌خواهد. بتواند این کارها را انجام دهد. اگر رای می دهد رای آن اوکی باشد و اگر پولی می گیرند پول آنها سریع پرداخت شود.

ویسی در پاسخ به این سوال که بازیکنان در مورد این صحبت کند، گفت: ما که دیگر آب از سرمان گذشت.

سرمربی تیم استقلال خوزستان در ادامه صحبت‌های خود درباره بیانیه های کی روش خاطرنشان کرد: کی روش نظر خودش را دارد و منم هم نظر خودم را دارم. من می‌گویم روح و روان در لیگ ما نیست. اگر بازیکن ما از نظر روحی آزاد باشد، می‌تواند کارهای خیلی بزرگی انجام دهد.کما اینکه بازیکنان ما خارج از کشور می‌روند و کیفیت بسیار بالای دارند اما در داخل آن چیزی که فکر می‌کنیم، نباشند. مثل جهانبخش و ... چطور آنجا می‌توانند آن کار را انجام دهند، اما داخل بازیکن یک کار دیگر انجام می‌دهد. این برمی گردد به مسائل فرهنگی، شب نخوابی داریم. بازیکن دنیا دو روز یک بار بازیکن می‌کند اما ما یک پنج روزی بازی می‌کنیم و مربیان می‌آیند داد و بیداد که چرا ما پنج روز یک بار بازی کردیم. مگر چه شده؟ اگر بازیکن خوب ریکاوری کند، خوب استراحت کند و خوب تغذیه شود، می تواند بازی کند. اما در کل من می گویم که کیفیت بازیکنان ما خوب است و فرهنگ تیمی و شخصی را باید درست کنیم. تیم ملی ما باید بازی‌های خیلی بزرگتری باید داشته باشد برای رسیدن به جام جهانی، آنجا تیم‌ها کاملا آماده و مجهز می‌آیند و به بازی‌های خیلی بزرگی نیاز داریم تا تنشان به تن بازیکنان بزرگی بخورد. بازی‌ های شب گذشته را دیدم، لیگ اروپا خیلی قوی و گردن کلفت و با روحیه هستند. چه می‌شود که یک تیم سه گل می خورد و فراموش می کند و می آید سه تا هم گل می زند؟ 

وی در پاسخ به این سوال که یعقوب کریمی حالا شب‌ها کجا می‌خوابد، گفت: هیات مدیر کنار خود من بود، گفت زنگ بزن یعقوب بیاید، گفتم شما زنگ بزنید و بهش بگویید. گفتم کلید اتاقش را بهش بدهید؛ گفتند کلید را فردا بهش می‌دهیم، زنگ زدیم یعقوب آمد و فردا کلید را بهش ندادند. زنگ زدم جواب تلفن من را نداد. در یک اتاقی در مهمانسرا است اما همسرش تهران است. قرار بود که یک سوئیتی بهش بدهند اما در سوئیت را قفل کردند. خوب دیگر این را می‌گویند آزار و اذیت. بعد ما حرف بزنیم و یک چیز دیگر می‌گویند چرا یونس دلفی رفته خارج، خوب رفت. کارهای دیگری که انجام نمی‌دهند سرپوش می گذارند به خاطر اینکه مثلا اجازه دادم یونس سه روز رفته مرخصی تازه باشگاه باید بگذار برود و به من چه ربطی دارد.

ویسی در پاسخ به این سوال که باشگاه می گوید که چرا سرمربی تیم بدون اجازه ما به او مرخصی داده است، گفت: بازیکن از من مرخصی خواست و من سه روز به او مرخصی دادم،من نگفتم جایی برود. من از 5 ماه پیش در جریان بودم اما به من ربطی نداشت. باشگاه می‌تواند بگوید نرو، آن روز اصلا کسی در باشگاه نبود و باشگاه تعطیل بود. ایمیل زدند، نامه دادند و تلگرام کردند اما کسی جواب نداد. از من مرخصی خواست و رفت. یک بازیکن اگر با خوشحالی برود یک جا تمام تیم خوشحال هستند که او رفته. اما یک بازیکنی مثل کولی بالی قهر است چی؟ مثل یعقوب کریمی روحیه‌اش داغان است چی؟ مثل بچه‌های که پول نگرفته‌اند چی؟ اینها را حل نمی کنند و فقط می گویند عبدالله به یونس مرخصی داده است.

ویسی در پاسخ به این سوال که آیا رفتن یونس دلفی به جایی رسیده است یا خیر گفت: نمی‌دانم که چه شده است. آخر بازیکن لژیونر بشود، اعتبار مملکت ما است و اعتبار استان ما است. اعتیار تیم است. خیلی هم خوشحالیم که برود. شاید هم یک پولی گیر باشگاه آمد. حالا مگر من گفتم. فکر کن سه اخطاره بوده است. مگر من گفتم برو و دیگر نیا، او سه روز مرخصی خواست و به او دادم. مگر او مارادونا بود که نبودش تیم ما باخت؟ به هر حال شرایط ما این طوری است دنبال آمار گرفتن از هم هستیم و دعوا کردن، خدا کمک کند تا بچه‌ها این بازی را محکم بگیرند تا سقوط نکنیم.

لیگ برتر فوتبال استقلال خوزستان عبدالله ویسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر