کد خبر: 609719 A

فکر می‌کنم انتظاراتی را که از من بود را برآورده کردم

سرمربی سپاهان تغییرات زیاد در تیمش را عامل ناکامی در این فصل می داند.

به گزارش ایلنا، منصور ابراهیم‌زاده پس از تساوی یک بر یک تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز در نشست خبری درباره این دیدار صحبت کرد:

 

می دانستیم تراکتورسازی چطور بازی می کند

باید از باشگاه تراکتورسازی تشکر کنم که امکانات و شرایط خوبی برای تمرین ما فراهم کرد. باید از هواداران خودمان هم تشکر کنم که مسیری طولانی را طی و از ما حمایت کردند تا گلی را که خوردیم، جبران کنیم.ما شیوه بازی تراکتورسازی را می‌دانستیم. فرزاد حاتمی در نوک حمله این تیم بازی می‌کرد و دانیال اسماعیلی‌فر و ارسلان مطهری از کناره‌ها تلاش می‌کردند با توپ‌های بلند یا ریباندها دروازه ما را باز کنند. همچنین ما می‌دانستیم که به علت خستگی دفاع تراکتورسازی و شرایطی که مدافعان این تیم دارند، می‌توانیم آنها را جا بگذاریم. در هفت هشت دقیقه اول خوب کار کردیم و روی گلی هم که خوردیم می‌دانستیم که تراکتورسازی این‌گونه عمل می‌کند.

 

سپاهان و تراکتور باید در لیگ بمانند

در نیمه دوم بیشتر بازی درگیرانه‌ای را شاهد بودیم و تلاش کردیم بازیکنان سرعتی و باتجربه خود را به زمین بیاوریم. می‌دانستیم نفوذ آنها از کناره‌ها می‌تواند باعث اشتباه مدافعان تراکتورسازی شود. عالمه در وقت اضافه توپ خیلی خوبی گرفت و بازی خوبی به نمایش گذاشت. بازی‌های سختی به خصوص مقابل صنعت نفت پیش‌رو داریم و امیدوارم ما و تراکتورسازی عملکرد خوبی در هفته‌های باقیمانده داشته باشیم. این دو باشگاه سرمایه‌های فوتبال ما هستند و باید در لیگ برتر بمانند تا تنور لیگ داغ بماند.

 

به نظرم انتظارات را برآورده کردم

چه ما و چه تراکتورسازی باید اعتمادبه‌نفس لازم را پیدا کنیم. هر وقت برای انسان نگرانی پیش می‌آید او نمی‌تواند به خوبی از انرژی مثبتش استفاده کند. در این مدت کار کردیم و تغییراتی به وجود آوردیم که مهم‌ترین آنها تقویت توان روحی و روانی و خودباوری بازیکنان بود. پس از اینکه ما در این مسابقه گل خوردیم انگار آب سردی روی بازیکنان ما ریخته شد و باید بازیکنان را به شرایط آرمانی بازگردانم. به‌عنوان یک اصفهانی و سپاهانی به من گفتند که به تیم کمک کنم و می‌دانستم که نمی‌توانیم نفرات لازم را به تیم اضافه کنیم. فکر می‌کنم انتظاراتی را که از من بوده است، برآورده کردم، به جز شکست مقابل پیکان که در دقیقه چهار گل خوردیم و همین تیم با ارائه یک بازی دفاعی و با 9 بازیکن توانست تراکتورسازی را ببرد، در سایر دیدارها خوب بازی کردیم.

 

تغییرات زیاد باعث بوجود آمدن چنین شرایطی شده است

چه تراکتورسازی و چه سپاهان باید قبول کنند که سقوط نمی‌کنند، چون اسم و قدرت آنها خیلی تاریخ‌ساز است. اگر هر دو تیم را رصد کنید می‌بینید که تغییرات زیادی در کادر فنی و بازیکنان دو تیم ایجاد شده که این تغییرات در سپاهان خیلی بیشتر بوده است. تغییرات به وجود آمده ممکن است مثبت نباشد و ثبات لازم را به وجود نیاورد. فکر می‌کنم این تغییرات بیشتر موجب رقم خوردن چنین شرایطی برای دو تیم بوده است. ما در هر بازی با ترکیب متفاوتی به میدان می‌رویم و همین اتفاق برای تراکتورسازی هم رخ داده است.

 

90 درصد تیم ما تغییر کرده است

 تراکتورسازی هم در دو بازی پشت‌ سر هم از فرزاد حاتمی در نوک حمله استفاده نکرده است و محمد ابراهیمی یا احسان پهلوان را در این پست دیده‌ایم. مسلمی‌پور، شربتی یا حتی اسماعیلی‌فر هم در تراکتورسازی تغییراتی داشته‌اند. خط هافبک تراکتورسازی بهتر از سایر خطوط این تیم است، چون هافبک‌های این تیم ثبات دارند. مهدی کیانی ثبات کاملی داشته، وظیفه خود را می‌داند و به دامنه حرکتش در طول بازی آگاه است، اما این را در خطوط دیگر مشاهده نمی‌کنیم، عدم ثبات این مشکلات را برای تراکتورسازی و سپاهان و به خصوص برای ما ایجاد کرده است. دروازه‌بان و چهار مدافع ما نسبت به نیم‌فصل اول تغییر یافته‌اند، یعنی 90 درصد تیم ما تغییر کرده است. ما دو ترکیب ثابت هم نداشته‌ایم. با روندی که سپاهان و تراکتورسازی دارند، فکر می‌کنم سال آینده این دو تیم می‌توانند موفق باشند.

 

فشردگی بازی ها برای همه است

فشردگی بازی ها برای همه تیم‌هاست. صحبتی بود که بازیکنان تراکتورسازی روز چهارشنبه ریکاوری کردند و پنجشنبه تمرین نکردند. اگر هدف استراحت بوده بازیکنان این تیم باید زودتر به تبریز باز می‌گشتند تا شرایط بهتری داشته باشند. تیم‌هایی که کمبود بازیکن دارند با این مشکل مواجه هستند. می‌بینیم که در تیم‌هایی چون استقلال، ذوب‌آهن و پرسپولیس بازیکنان تأثیرگذاری وجود دارد. تراکتورسازی هم در خطوط هافبک و حمله بازیکنان لازم را در اختیار دارد، اما شاید در خط دفاع با کمبود مواجه است.

سپاهان تراکتور سازی منصور ابراهیم زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر