کد خبر: 606707 A

تونس و الجزایر، شبیه‌ترین تیم‌ها به مراکش

چینش حریفان تیم ملی در سال‌های اخیر با اعتراضات زیادی روبه‌رو شده. منتقدان معمولا کی‌روش را متهم می‌کنند که حریفان آسانی انتخاب می‌کند و این تیم‌ها شباهت زیادی با حریفان مرحله نهایی ندارند.

به گزارش ایلنا، پیش از بازی با سیرالئون هم این انتقادات بارها مطرح شد و رسانه‌ها کادر فنی تیم ملی را زیر سوال بردند. با این حال حتی سخت‌گیرترین منتقدان کی‌روش هم نمی‌توانند از انتخاب تونس و الجزایر ایراد بگیرند.

بارها نوشته شده که بازی اول تیم ملی در جام جهانی مقابل مراکش برای هر دو تیم حکم فینال را دارد و تیمی که بتواند در این بازی نتیجه بهتری بگیرد، می‌تواند امید صعودش را زنده نگه دارد.

در فوتبال دنیا تونس و الجزایر شبیه‌ترین تیم‌ها به مراکش هستند. بازی دوستانه با تونس و الجزایر بهترین تدارک برای بازی با مراکش است و بازیکنان تیم ملی می‌توانند تصور دقیقی از حریف 25 خرداد در سن‌پترزبورگ داشته باشند.

بازیکنان این سه تیم به دلیل نژاد یکسان از نظر فیزیکی و فنی کاملا شباهت دارند و در فوتبال آفریقا آنها را با بازیکنان تکنیکی‌شان می‌شناسند. ترکیب این تیم‌ها در سال‌های اخیر پر از بازیکنانی شده که در فرانسه، بلژیک یا هلند به دنیا آمده‌اند و تحت تاثیر آکادمی‌های اروپایی هستند. آنها می‌توانستند برای تیم ملی زادگاه‌شان به میدان بروند، ولی به دلیل رقابت شدید ترجیح داده‌اند سرزمین اجدادی را انتخاب کنند.

دوئل مدافعان تیم ملی با محرز

الجزایر، دومین حریف تیم ملی در هفتم فروردین هرچند در جام جهانی حاضر نیست، ولی چهره‌های مشهورتری از تونس در ترکیبش دارد. رباح ماجر، سرمربی مشهور الجزایر 24 بازیکن را برای دو بازی دوستانه مقابل تانزانیا و ایران دعوت کرده که در میان آنها ریاض محرز، ستاره لستر هم دیده می‌شود.

بغداد بونجاح، مهاجم السد که ستاره تیمش مقابل پرسپولیس بود هم در این فهرست حضور دارد. نبیل بن‌طالب، هافبک شالکه و یاسین براهیم، هافبک پورتو دو چهره مطرح دیگر الجزایر هستند. رشید غزال، هافبک موناکو و ریاض بودبوز، هافبک بتیس سوفیان فغولی، مهاجم گالا و یاسین بن‌زیا، هافبک لیل برای این دو بازی دعوت نشده‌اند.

 

تیم ملی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر