کد خبر: 604861 A

گزارشی جنجالی از قلب سیرالئون

رئیس فدراسیون فوتبال سیرالئون شخصیت عجیبی است و در نوع خود منحصر به فرد به نظر می رسد.

به گزارش ایلنا، پس از کش و قوس های فراوان و داستان های عجیب و غریب، با تایید فیفا دیدار دوستانه دو تیم ایران و سیرالئون روز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

فیفا در ایمیلی که به فدراسیون سیرالئون ارسال کرده از آنها خواسته تا برنامه هایشان را از قبل به اطلاع برسانند و همچنین مطلع باشند که رئیس فدراسیون فوتبال این کشور همچنان ایشا جوهانسن است. اما ایشا جوهانسن کیست و چه کاره است؟

این خانم 53 ساله رئیس فدراسیون فوتبال سیرالئون و یکی از معدود روسای فوتبال بانوان در سطح جهان است. پیش از او روسای فدراسیون های بروندی و لیبریا و ... بوده اند. این خانم سیه چرده فعالیت های زیادی در مقر فیفا دارد و اتفاقا اصلا داستانش هم مربوط به همین می شود.

2159044_big-lnd

ایشا جوهانسن در کشور خودش هم تیمی با نام خودش به نام اف سی جوهانسن دارد که البته بعد از تعطیلی لیگ این کشور این تیم هم فعالیت آنچنانی ندارد. جوهانسن از کودکی شیفته فوتبال بود و به همراه پدرش به استادیوم می رفت و با برادرانش به توپ گرد علاقه داشت.

او در سال 2013 محمد کالون را شکست داد و رئیس فدراسیون فوتبال سیرالئون شد. او خیلی در همه گیر شدن فوتبال نزد بانوان و دختران سیرالئونی و آفریقایی تاثیر گذار ظاهر شد و کمک های شایانی را انجام داد.

ایشا یک زن قدرتمند در قاره آفریقا و البته فیفاست و حتی شایعه حضورش به عنوان نامزد ریاست فیفا بعد از بلاتر وجود داشته است.

xxLEONE-web1-master675

با این حال اوپس از بازداشت کوتاه به محض خروج  ضمن رد هرگونه اتهام اعلام کرد آنچه که موجب دستگیری وی را فراهم کرده پیگیری پرونده یک تبانی در فوتبال این کشور بوده که باعث دخالت مسئولان پرنفوذی شده که دوست ندارند این مسئله افشا شود.

 

فدراسیون فوتبال سیرالئون بعد از دستگیری یوهانسن بلافاصله رئیس جدیدی پیدا کرد اما فیفا با منع این کشور از انجام انتخابات آنها را به تعلیق تهدید کرد تا فعلا یک سرپرست موقت اداره فوتبال این کشور را در دست داشته باشد، اگرچه فیفا این شخص را نیز به رسمیت نمی شناسد و نامه توافق او با فدراسیون فوتبال ایران را فاقد اعتبار لازم دانسته است.

_69099317_a820179a-56e1-4eb3-9aaf-52d2427e7618

او که نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا است طرفداران و دوستان پرنفوذ در فیفا دارد و همین مسائل باعث ایجاد چالشی جدی برای فوتبال سیرالئون و روسای جدید آن شده است. یوهانسن  در خبرهایی که در تاریخ های  مختلف از سوی  منابع متفاوت منتشر شده از سوی فیفا به عنوان رئیس فدراسیون معرفی شده اما در فوتبال سیرالئون که البته لیگ داخلی آن نیز برگزار نمی شود فعالیتها از سوی یک سرپرست (غیرقانونی از نظر فیفا) دنبال می شود!

علی ای حال با رایزنی های صورت گرفته فیفا اجازه این بازی را داده اما همچنان ایشا را رئیس فدراسیون فوتبال سیرالئون می داند.

تیم ملی ایران سیرالئون ایشا جوهانسن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر