کد خبر: 601480 A

بررسی وضعیت تراکتورسازی در گروه A لیگ قهرمانان آسیا؛

تراکتورسازی برای ماندن در لیگ قهرمانان نیازمند یک معجزه است.

به گزارش ایلنا، تراکتورسازی در گروه A لیگ قهرمانان آسیا با الاهلی عربستان، الغرافه قطر و الجزیره امارات همگروه است و در پایان هفته سوم رقابت‌ها پس از یک بازی با هر کدام از این حریفان تنها یک امتیاز کسب کرده و در انتهای جدول قرار دارد.

در این گروه الاهلی 7 امتیازی است و الغرافه و الجزیره 4 امتیازی هستند. با توجه به عقب ماندگی تراکتور از حریفانش، این مدل تقسیم امتیاز یک پوئن مثبت برای آنهاست و شانسشان را برای ماندن در رقابت‌ها بیشتر می‌کند.

کلید صعود تراکتورسازان به مرحله بعدی برد مقابل الجزیره در تبریز است و اگر این اتفاق بیافتد با پیروزی احتمالی الاهلی مقابل الغرافه در عربستان باعث می‌شود 3 تیم 4 امتیازی در جدول وجود داشته باشد که پیروزی شاگردان ساغلام آنها را بالاتر از الجزیره در رده‌بندی قرار می‌دهد و به رتبه سوم صعود خواهند کرد.

کار تراکتور اما در ادامه سخت‌ خواهد شد و نتایجی که مقابل الغرافه و الاهل می‌گیرد در صعود نقش اساسی را ایفا خواهد کرد. اگر تراکتورسازی بخواهد سهمیه دوم گروه را بگیرد و فرض بر رقابتش با الغرافه باشد، شکست 3 بر صفر در دیدار رفت مقابل این تیم برایش گران تمام خواهد شد و باید برای جبران چنین نتیجه‌ای تلاش کند و شانس دیگرش هم ایستادگی الجزیره مقابل الغرافه است که خیلی نمی‌توان روی آن حساب کرد.

تمام این فرضیه‌ها در صورت پیروزی تراکتورسازی مقابل الجزیره در دیدار برگشت است و اگر شاگردان ساغلام نتیجه‌ای غیر از این کسب کنند در پایان هفته چهارم وداعی زودهنگام با رقابت‌ها خواهند داشت.

در هر صورت کار تراکتورسازان به شدت گره خورده است و نتایج ضعیف دور رفت باعث شده آنها برای ماندن در رقابت‌ها به دردسر بیافتند.

تراکتورسازی تبریز لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر