کد خبر: 598326 A

دربی و نتیجه آن برای تیم ذوب‌آهن و شرایطش در لیگ اهمیت زیادی دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دور برگشت دربی حساس پایتخت در هفته بیست و پنجم روز پنجشنبه ساعت 15:45 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

این بازی علاوه بر اهمیتی که برای دو تیم دارد، یک اهمیت ویژه برای ذوب‌آهن خواهد داشت که در رتبه دوم جدول و مابین استقلال و پرسپولیس قرار گرفته است و نتیجه این دیدار تاثیر زیادی در شرایط این تیم دارد.

در حال حاضر پرسپولیس با 57 امتیاز در صدر جدول است و ذوب‌آهن با 41 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد. اختلاف امتیاز این دو تیم نشان می‌دهد که پیروزی پرسپولیس در دربی این تیم را 5 هفته مانده به پایان لیگ برتر قهرمان خواهد کرد.

از طرفی استقلال سوم جدولی با 38 امتیاز در فاصله 3 امتیازی ذوب‌آهن قرار دارد و این نشان می‌دهد شکست ذوب‌آهن در هفته بیست و پنجم هم تحت هر شرایط دیگری پرسپولیس را قهرمان خواهد کرد.

با توجه به اینکه قهرمانی پرسپولیس تقریبا قطعی به نظر می‌رسد، تیم‌های مختلف برای کسب عنوان دومی و سومی جدول و کسب سهمیه آسیایی تلاش می‌کنند و اگر سهمیه ایران در این رقابت‌ها مثل سال‌های اخیر 3+1 باشد، اهمیت دومی و سومی جدول در صعود مستقیم به رقابت‌ها یا قرار گرفتن در شرایط پلی‌آف خواهد بود.

در این شرایط به نظر می‌رسد ذوب‌آهن و قلعه‌نویی با توجه به رقابت‌ بر سر جایگاه دومی که در حال حاضر در اختیار دارند بیشتر مایل یه شکست استقلال یا حداقل تساوی باشند تا این تیم با پیروزی مقابل پارس جم اختلافش را با تیم‌های رقیب زیاد کرده یا حداقل در صورتی که نتواند پیروز شود، با تیم‌های پایین‌تر از خود هم امتیاز نشود.

این شرایط مربوط به منفعت تیمی ذوب‌آهن است و از طرفی قلعه‌نویی که سال‌ها در استقلال حضور داشته و پرافتخار ترین مربی چند دهه اخیر این تیم است، همواره از علاقه قلبی خود به استقلال صحبت کرده و مشخص نیست با توجه به این دو وضعیت متفاوت، علاقه قلبی او برای نتیجه دربی چه خواهد بود.

استقلال تهران امیر قلعه‌نویی ذوب آهن اصفهان پرسپوليس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر