کد خبر: 596667 A

سرمربی نفت تهران از بازی برابر همنام آبادانی می‌گوید.

به گزارش ایلنا، هومن افاضلی در نشست خبری پیش از بازی با صنعت نفت آبادان، اظهار داشت: این بار بدون تأخیر به نشست خبری آمدم. در هفته گذشته دو هدف را دنبال می‌کردیم اول اینکه بازیکنان را از خستگی و فشار بازی‌ها رها کنیم و دوم اینکه با تمرکز شرایط بهتری را برای تیم به وجود بیاوریم. نفت آبادان تیم ریشه‌دار و قدیمی است که یکی از چیزهای مهم آبادان تیم صنعت نفت آبادان است که مردم به آن عشق می‌ورزند.

افاضلی گفت: نفت آبادان بازیکنان خوبی دارد امسال یکی از بهترین سال‌های خوبش است و هیچ وقت تا اینجای کار بالا نیامده است. نفت با تفکر فراز کمالوند یارگیری کرده و من ۱۹ سال است که او را می‌شناسم و با تفکراتش آشنا هستم او هم من را خوب می‌شناسد.

وی افزود: نفت آبادان کادر فنی و بازیکنان بسیار خوبی دارد، بازی دشواری برای ما خواهد بود دو تیم روی زمین بازی می‌کنند و هر دو هم به دنبال پیروزی هستند. فکر می‌کنم بازی قشنگی شود. امیدوارم زمین تختی هم به ما کمک کند تا فوتبال خوبی به نمایش بگذاریم.

افاضلی در مورد اینکه ذوب آ‌هن جانشین نفت تهران در آسیا شد، اظهار داشت: زمانی که برای این تیم تصمیم‌گیری شد موقعی بود که نفت تهران ساختاری برای دفاع از فوتبال کشورمان نداشت ولی از نظر ورزشی این یک فاجعه است که یک تیم قهرمان شده، زحمت کشیده و جام گرفته تا در آسیا دیده شود. این یک تراژدی است که سهمیه این تیم را به تیم دیگر بدهند اما از نظر ساختاری و اداری فدراسیون تصمیم اشتباهی نگرفت زیرا باشگاه نفت در آن زمان شرایط ورود به آسیا را نداشت و از نظر ساختار باشگاه نفت مهیای حضور در آسیا نبود و فدراسیون به فکر حفظ آبروی فوتبال کشورمان بود.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در مورد سقوط پاس به دسته سوم و اینکه این تراژدی برای راه‌آهن هم تکرار می‌شود، گفت: من در راه‌آهن و پاس بازی کرده‌ام البته زمان بازی‌گری‌ام کوتاه بود.. پاس برای من مثل یک خانه است. بخش بزرگی از هویت و دوران ورزشی من است. متأسفم که چنین فاجعه‌ای به وجود می‌آید اما پاس هیچ وقت نابود نمی‌شود. پاس یک مکتب است و این مکتب همیشه زنده است. تا زمانی که ‌آدم‌هایی که در آنجا بوده‌اند، زنده هستند، بزرگترهای ما که اکنون بزرگترهای فوتبال هم هستند باید تصمیمی برای پاس بگیرند زیرا بخش بزرگی از تاریخ فوتبال کشورمان است. بزرگترهایی مثل صادقی، مهاجرانی، حبیبی باید دور هم جمع شوند و ما جوان‌ترها هم کمک کنیم و بتوانیم باشگاه پاس را احیا کنیم و اتفاق خوبی برای پاس بیفتد.

وی افزود: پاس با کار غیرکارشناسی از تهران خارج شد برای نفت هم داشت همین اتفاق می‌افتاد. برای صبا هم همین اتفاق رخ داد. این تصمیمات کارشناسی نیست، تصمیم‌های سیاسی است که برای بخش ورزشی گرفته می‌شود. وقتی حوزه‌ای در حوزه دیگر دخالت می‌کند، تبعاتی هم خواهد داشت. باید پاس را برگرداند نه اینکه پاس همدان را به تهران بیاوریم نه آن پاس دیگر پاس تهران نیست بلکه باید پاس تهران دوباره زنده کرد. پاس تهران کارخانه بازیکن‌سازی است باید این باشگاه دوباره به شرایط خوبش برگردد. من با چند نفر از پاسی‌های سابق در ارتباطم تا ببینیم چه کاری می‌توانیم برای پاس بکنیم.

افاضلی در مورد بحث تمدید قرارداد کی‌روش گفت: زمانی من دبیر این کمیته بودم اما اکنون حدود ۴ سال است که دیگر در آن فضا نیستم بنابراین ایده‌ای ندارم و نمی‌دانم که فضای فدراسیون چگونه است. بحث تمدید قرارداد کی‌روش یک بخشی از آن ورزشی است و بخش دیگر هم به مسائل اقتصادی مربوط می‌شود و من نمی‌توانم نظر مناسبی اکنون درباره این مسائل بیان کنم.

سرمربی نفت تهران در مورد عملکرد تیم‌های ایرانی در آسیا اظهار داشت: در مورد این مسأله یکی از مهمترین‌ چیزهایی که وجود دارد این است که ما با چه کسانی رقابت می‌کنیم. رقبای ما در چه شرایطی هستند. متأسفانه به خاطر مسائل اقتصادی کشور تیم‌های ما از نظر مالی تحت فشار قرار دارند و به همین دلیل هزینه زیادی برای تیم‌های ما نمی‌شود. همین قدر هم که هزینه می‌کنیم مدام سؤال می‌شود که چرا این همه خرج می‌کنید. با قیمت امروز دلار تیم‌های ایرانی بسیار کم خرج هستند. تیم‌های امروز ایرانی نسبت به الهلال، السد و العین بسیار ارزان هستند ضمن اینکه از نظر سخت‌افزاری عقب هستیم. از نظر اقتصادی به شدت عقب هستیم.

وی تصریح کرد: در زمینه مدیریت هزینه هم عقب هستیم یعنی اگر ما هزار تومان خرج می‌کنیم به خوبی آن را مدیریت نمی‌کنیم و همین هزینه بسیار کم را هم خوب مدیریت نمی‌کنیم. فقط از نظر استعداد بازیکن نسبت به حریفان جلوتر هستیم زیرا بازیکنان بومی خوبی داریم اما تیم‌های عربی بازیکنان خارجی خوبی می‌آورند که کیفیتشان را متحول می‌کند. آنها ۲۰ میلیون دلار هزینه می‌کنند اما ما ۳۰۰ هزار دلار هزینه می‌کنیم که ۱۵۰ هزار دلارش پِرت است. اینها نشان می‌دهد که توان رقابتی باشگاه‌های ما نسبت به باشگاه‌های عربی کم شده و تحت فشار هستند.

افاضلی با اشاره به شرایط پرسپولیس، گفت: پرسپولیس انسجام تیمی دارد و سرمربی‌اش یک پروژه ۳ ساله داده و مربی‌اش چون دید فنی خوبی دارد بازیکنان را گلچین کرده، این تیم خودش را از فوتبال ایران جدا کرده است. پرسپولیس البته از نظر درآمدی هم بهترین تیم ایران است اما همین تیم هم از نظر توان رقابتی از سوی باشگاه‌های حاشیه خلیج‌فارس تحت فشار قرار گرفته است.

سرمربی نفت تهران  افزود: فوتبال ما اکنون راه درآمدزایی ندارد، باشگاه‌ها فقط هزینه می‌کنند و راه درآمدش مسدود است. اگر وضع به همین منوال باشد در ۵، ۶ سال آینده همین را هم از دست می‌دهیم. همه در حال حرکت هستند اما سرعت حرکت ما کم است و به همین دلیل فاصله ما زیاد می‌شود. با این شرایط نه تنها فوتبال بلکه کل ورزش ما تعطیل می‌شود. باید راه ورود پول به فوتبال را باز کنیم. اکنون راه ورود پول به فوتبال را که پول دولتی بوده بسته‌ایم در حالی که اقتصادمان دولتی است. بزرگترین منبع ورود پول به فوتبال بسته‌ایم دقیقاً مثل اینکه دست و پای یک نفر را ببندیم و بعد از او بخواهیم که شنا کند، در این شرایط او غرق می‌شود. فوتبال ما هم اکنون همین گونه است و ممکن است غرق شود. باید بزرگان کشور بنشینند و فکر کنند و ببینند اگر فوتبال به درد می‌خورد و غرور ملی‌مان را حمایت می‌کند از آن حمایت کنند. با ورود پول به ورزش فوتبال راه برای درآمدزایی سایر ورزش‌ها و حرفه‌ای شدن آنها فراهم می‌شود.

 

صنعت نفت آبادان هومن افاضلی‌ لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر