کد خبر: 595969 A

تکرار بی‌احترامی به حریف از سوی فوتبال عربستان؛

حریف عربستانی استقلال حاضر به یک دقیقه سکوت به احترام جانباختگان سقوط هواپیما نشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پیش از این قرار بود به احترام هموطنان جانباخته‌مان در حادثه سقوط هواپیمای مسیر تهران - یاسوج، در دیدارهایی که میزبانی آن بر عهده نمایندگان کشورمان است، یک دقیقه سکوت برقرار شود.

این پیشنهاد از سوی استقلال و ذوب آهن به AFC ارسال شد و مورد موافقت قرار گرفت تا روز گذشته و پیش از دیدار این تیم مقابل لوکوموتیو انجام شد.

قرار بود این سکوت پیش از شروع دیدار استقلال - الهلال که به میزبانی استقلال در عمان برگزار شده است هم انجام شود ولی حریف عربستانی آبی‌های پایتخت از این موضوع سرپیچی کرده و یک دقیقه سکوت را رعایت نکرد.

در این میان بازیکنان خارجی الهلال تنها کسانی بودند که در ابتدا روی دایره میانی زمین به خط شده و یک دقیقه سکوت را رعایت کردند که آنها هم وقتی واکنش هم‌تیمی‌های خود را دیدند از ادامه اینکار منصرف شدند.

مشابه این اتفاق حدود 8 ماه قبل و در جریان دیدار استرالیا - عربستان که به دلیل حادثه تروریستی در لندن و کشته‌شدن دو استرالیایی برگزار شده بود هم افتاد و تنها یک بازیکن عربستانی حاضر به ادای احترام نسبت به حریف خود شد.

با توجه به اختلافاتی که میان فوتبال ایران و عربستان وجود دارد و بحث امتیاز میزبانی که سرو صدای زیادی در 2 سال اخیر ایجاد کرده است، این واکنش از سوی الهلالی‌ها قابل پیش‌بینی بود و با توجه به اینکه در فوتبال عربستان رفتارهای اینچنینی سابقه‌دار بوده است، اتفاق عجیبی به نظر نمی‌رسید.

دو تیم از ساعت 17 به مصاف هم رفته‌اند.

 

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران الهلال عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر