کد خبر: 595968 A

هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2018

آبی‌های تهرانی در شهر مسقط عمان از نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا میزبانی کردند و با تک گل مامه بابا تیام به پیروزی رسیدند.

به گزارش ایلنا، استقلال تهران در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه السیب مسقط از تیم الهلال عربستان میزبانی کرد و به برتری یک بر صفر مقابل این تیم قدرتمند دست یافت. آبی‌های تهرانی که در هر دو نیمه بازی مقتدرانه به نمایش گذاشتند این بازی را به لطف گل مامه بابا تیام در دقیقه 46 به پایان رساندند.

در جریان نیمه دوم علی الحبسی از الهلال اخراج شد و این اتفاق در حالیکه به سود استقلال بود موجب شد تا تیم میهمان کمتر به حملات روی بیاورد و در پایان شاهد برتری شاگردان وینفرد شفر باشد؛ بازیکنان استقلال با این نتیجه هم جوابی به بی‌ادبی آنها در مراسم پیش از بازی دادند.

استقلال با این پیروزی با توجه به تساوی العین و الریان در دیگر دیدار این گروه، با چهار امتیاز در صدر جدول قرار گرفت.

داوران: ریوجی ساتو، ساگاری تورو، یاگی آکنه، تیمو فازولین / ناظر داوری: سالم سعید از امارات

اخطار:

کارت زرد: سیدمجید حسینی (دقیقه 36) و امید ابراهیمی(دقیقه 42) از استقلال / عبدالله حفیظ (دقیقه 51) و چروتی (دقیقه 81) از الهلال

کارت قرمز: علی الحبسی (دقیقه 66) از السد

 

 

ترکیب استقلال:

مهدی رحمتی، وریا غفوری، مجید حسینی، روزبه چشمی، خسرو حیدری، فرشید باقری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان(بهنام برزای، دقیقه2+90)، فرشید اسماعیلی(محسن کریمی، دقیقه89)، سرور جپاروف و تیام( علی قربانی، دقیقه 77)

20796

 

ترکیب الهلال:

علی الحبسی، یاسر الشهرانی، عبدالله الحفیظ(بوریک، دقیقه 61)، محمد کنو(یاسر القحطانی، دقیقه 61)، علی البلیهی، عبدالله عطیف، نیکولاس میلسی، احمد اشرف، ازکوئیل چروتی، اشرف بن شرقی و مجاهد المنیع (محمد وکید، دقیقه 69)

DWMB8OuX4AAhXlZ

 

گل:

استقلال 1 - الهلال صفر؛ مامه بابا تیام، دقیقه 46:  حملات آبی‌ها در نیمه دوم با حرکت مهاجم سنگالی آغاز شد و شوت او از پشت محوطه جریمه با برخورد به عبدالله حفیظ به گل اول استقلال تبدیل شد تا نماینده ایران در نیمه دوم شروع طوفانی داشته باشد.

 

20798

 

دقایق حساس:

دقیقه 6: ناهماهنگی بین تیام و وریا غفوری موجب شد تا فرصت گلزنی از پشت محوطه جریمه از دست برود.

دقیقه 13: همکاری شجاعیان و غفوری سمت چپ خط دفاعی الهلال خطرناک بود و ضربه غفوری در محوطه جریمه را الحبسی به کرنر فرستاد.

دقیقه 19: برخورد فرشید باقری با هافبک الهلال در میانه میدان باعث شد تا بازی برای لحظاتی متوقف شود و پزشکان دو تیم به مداوای آنها پرداختند.

دقیقه 21: فرار فرشید اسماعیلی برای الهلال دردسر ساز شد و پاس او به شجاعیان رسید اما شوت او و ضربه مجدد تیام دروازه حریف را باز نکرد.

دقیقه 27: شوت محکم البلیهی با جایگیری مناسب سیدمهدی رحمتی دفع شد.

دقیقه 28: داریوش شجاعیان با از پیش رو برداشتن مدافع الهلال به سمت دروازه حریف شوتزنی کرد اما در اختیار الحبسی قرار گرفت.

دقیقه 34: ضربه ایستگاهی سرور جپارف که با ضربه محکم سمت دروازه الهلال فرستاده شده بود، بدون اثرگذازی بازیکنان استقلال راهی اوت شد.

دقیقه 38: شوت بن شرقی از پشت محوطه جریمه با اختلاف اندکی از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 39: شوت چکشی چروتی در چارچوب دروازه استقلال قرار نگرفت.

دقیقه 42: سانتر دقیق سرور جپارف بین مدافعان الهلال به تیام رسید اما ضربه کم دقت او در دستان الحبسی آرام گرفت.

دقیقه 44: تیام این بار با ارسال به محوطه نماینده عربستان فرصت گلزنی ایجاد کرد ولی ضربه فرشید اسماعیلی دقیق نبود.

DWfdCkfVAAAcMiI

آمار عملکرد دو تیم در نیمه اول و برتری استقلال در شوتزنی

دقیقه 54: ضربه سر خطرناک وریا غفوری را الحبسی به سختی به کرنر فرستاد.

دقیقه 58: شوت محکم الشهرانی را سیدمهدی رحمتی به خوبی دفع کرد و در ادامه برای استقلال ضد حمله شکل گرفت که ضربه تیام کارساز نبود.

دقیقه 66: پاس زیبای سرور جپارف در فصای خالی خط دفاعی الهلال علی الحبسی را مجبور کرد تا با بیرون آمدن از محوطه جریمه توپ را از جلوی شجاعیان زد و با دریافت کازت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد.

دقیقه 70: شوت محکم و کم دقت ابراهیمی با اختلاف زیاد به جایگاه تماشاگران پشت دروازه الهلال رسید.

دقیقه 80: شوت داریوش شجاعیان در آغوش محمد وکید قرار گرفت.

دقیقه 88: بازیکنان استقلال پس از چند دقیقه بازی مالکانه و حفظ توپ به حمله روی آوردند و ضربه جپارف را وکید جمع کرد.

دقیقه 1+90: در حالیکه چهار دقیقه وقت اضافه اعلام شده، شوت محکم هافبک الهلال با فاصله زیاد به بیرون رفت.

 

حواشی:

* بازیکنان الهلال که پیش از آغاز بازی به اقامه نماز روی آورده بودند در اقدامی عجیب یک دقیقه سکوتی که قرار بود به احترام حادثه‌ی سقوط هواپیما پرواز تهران - یاسوج برگزار شود را به صورت نصفه و نیمه انجام دادند تا بازی را با اتفاقی عجیب آغاز کنند.

DWfS_KcXUAYBkFn

* هوادران ایرانی هم به ورزشگاه السیب آمده‌اند و تیم استقلال را تشویق می‌کنند.

photo_۲۰۱۸-۰۲-۲۰_۱۹-۱۲-۴۳

photo_۲۰۱۸-۰۲-۲۰_۱۹-۱۲-۱۶

استقلال تهران الهلال عربستان هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر