کد خبر: 594483 A

وقتی استقلال بیشتر از تیم قلعه‌نویی سانتر می‌کند؛

استقلال بیشترین تعداد ارسال در یک بازی را در غرب آسیا به نام خود ثبت کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا با پایان هفته نخست رقابت‌های لیگ قهرمانان این قاره به انتشار آمار و ارقام مختلف به دست آمده از بازی‌ها پرداخته است که برخی از این آمارها نتایج جالبی را به اثبات می‌رساند.

استقلال تهران با هدایت وینفرد شفر که در دیدار نخست خود مقابل الریان قطر به تساوی دست یافت، رتبه دوم بیشترین ارسال توپ را در بین تیم‌های قاره آسیا در اختیار دارد و در منطقه غرب آسیا تیم اول از این نظر محسوب می‌شود.

168104

تنها تیمی که ارسال بیشتری از استقلال داشته گوانگژوی چین است و استقلال با اختلاف 10 سانتر بیشتر نسبت به چونبورک موتورز در رتباه دوم قرار دارد.

این آمار جالب در حالی بدست آمده است که وینفر شفر، سرمربی استقلال چند هفته قبل و پس از شکست 2 بر یک مقابل ذوب‌آهن، شاگردان قلعه‌نویی را به این متهم کرد که تاکتیک اصلی‌شان ارسال توپ‌های بلند است و این را به عنوان یک اشکال در شیوه بازی حریف خود برشمرد و حال آمار AFC نشان می‌دهد خود استقلال تحت هدایت شفر تبحر زیادی در این زمینه دارد و به مراتب بیشتر از ذوب آهن و سایر تیم‌های غرب آسیا ارسال بلند را در دستور کار خود دارد.

این آمار در فضای مجازی با واکنش‌های مختلفی روبرو شده و عده‌ای از فوتبالدوستان شفر را به خاطر عدم تطبیق نظراتش با شیوه بازی تیمش به بهانه‌جویی متهم کرده‌اند.

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران امیر قلعه‌نویی ذوب آهن اصفهان وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر