کد خبر: 594107 A

سرمربی تیم‌ملی اعتقاد دارد گروهی کریمی را علیه او تحریک کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش در متن فیسبوکی دیرهنگامش سعی کرده دعوا با علی کریمی را وارد فازی جدید کند. کارلوس کی روش اعتقاد دارد در برنامه 90 به او اتهامات ناروای بسیاری زده شده است. حرف هایی که به شدت باعث کاهش محبوبیت سرمربی موفق تیم ملی شده است. این بار اما کی روش برای اولین بار در 6 سال گذشته در متنی که نوشته ، پذیرفته است کارش خالی از اشکال هم نبوده و قابل نقد است اما او اعتقاد دارد بخش عمده ای از این تهمات های دروغ که به او زده شدند به دلیل اطلاعاتی است که افرادی کینه جو آنها را درگوشی به علی کریمی رسانده اند و خود را پشت نام علی کریمی پنهان کرده‌اند!

کی‌روش در بیانیه‌اش آورده است افرادی که خود را پشت کریمی پنهان کرده‌اند را در برنامه 90 به مردم معرفی می‌کند و پاسخ اتهامات دروغین را می‌دهد. اما این افرادی که کارلوس کی‌روش ادعا کرده چه کسانی می‌توانند باشند؟ آنهایی که در پس پرده کریمی به او اطلاعات داده‌اند؟

علی کریمی معمولا پدیده پیچیده‌ای نیست. او زیر و رو ندارد ، همه چیزش رو و عریان است. خیلی ساده همه چیز را می‌گوید و رو بازی می‌کند. همان شب هم حتی فقط با یک همراه به برنامه 90 رفته بود.

کی‌روش اما به گروهی که در سال‌های اخیر همیشه منتقدش بوده اند و با آنها وارد دعوا شده است ، شک دارد. قراردادی که علی کریمی به آن استناد می کرد اگرچه محرمانه بوده است ، اما پیشتر منتشر و رسانه‌ای شده بود. در همان زمان بسته شدنش «عزیزی» از عزیزان حاضر در فدراسیون فوتبال این قرارداد را به گروهی از رسانه‌ها داد و منتشر شد. رقمش، بند بند متن قراردادش که حتی مثلا ماجرای بیمه تکمیلی دندان برای سرمربی برای مدتی طولانی جنجالی شده بود یا رقم 2 میلیون دلاری قراردادش در سال یا همان ده درصد پاداش صعود که خیلی از مربی‌ها به عنوان بند قراردادی در قراردادشان داشتند و بار قبل هم کی‌روش این بند را گذاشته بوده و این اتفاق صعود این قدر برای فوتبال ایران مهم بوده است که چنین بندی را مسئولان با خیال آسوده امضا کنند. این بند حتی در قراردادسال 2006 برانکو هم بوده و او آن زمان 400 هزار دلار از پاداش فیفا به ایران را با نوشته‌ای که محمد دادکان در زمان برکناری به این مربی داد، از حساب طلب‌های ایران از فیفا برداشت کرد و جنجالی به پا شد!

کی‌روش اما به این دلیل مشکوک است که منتقدان همیشگی‌اش پشت این پرده هستند که ماجرای سباستین و مدرکش و مسائلی از این دست ، درست از دل کادر خودش بیرون رفته است. اتفاقی بوده که از کمپ تیم‌های ملی به بیرون درز کرده و سپس علی کریمی به این اخبار دست پیدا کرده است.

اگرچه مسئولان فدراسیون فوتبال هم اعتقاد دارند ردیابی اسنادی که به کریمی درباره ماجرای قراردادهای مالی رسیده هم خیلی سخت نیست. جبهه مخالفانی که در همین مجمع آخر نماینده‌شان رودرروی تیم تاج ایستاد ، همیشه روی این بندها پافشاری داشتند.

نکاتی که البته درست هستند و بارها نشریات مستقل به آنها پرداختند اما فدراسیون خیلی تمایلی به پرداختن به این مسائل نداشته است و علی کریمی هم درباره‌شان گفته بود رسانه‌ها را تهدید به شکایت می‌کنند! کی‌روش ولی حالا دنبال افشاگری درباره این دستان پشت پرده است و می‌خواهد بگوید علی کریمی را پر کرده‌اند تا علیه تیم‌ملی جنگی به پا شود . بی‌شک تیم‌ملی بزرگترین قربانی این دعواست و بیشترین لطمه را خواهد خورد از آن.

علی کریمی کارلوس کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر