کد خبر: 584813 A

نگاهی به پنجره زمستانی فوتبال ایران

نقل و انتقالات نیم فصل فوتبال ایران در آرامش تمام انجام شد.

به گزارش ایلنا، نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران در حالی به اتمام رسید که شاهد ترکیدن بمب از سوی هیچ یک از تیم‌ها نبودیم. با این حال برخی از تیم‌ها فعالیت بسیار زیادی در این پنجره از خود نشان دادند. 

 

پرسپولیس: 

مهدی+طارمی

سرخپوشان تهرانی به دلیل محرومیت از فعالیت در پنجره نقل و انتقالاتی نتوانست خریدی داشته باشد. در سوی مقابل مهدی طارمی تنها خروجی تیم برانکو ایوانکوویچ بود. 

 

فولاد خوزستان: 

تیم سیروس پورموسوی در نقل و انتقالات زمستانی سه ورودی داشت که حسن بیت‌سعید مهم‌ترین آن بود. بازیکنی که نیامده توانسته سه گل به ثمر برساند و یک پاس گل بدهد. در کنار او فرشاد سالاروند و مجتبی حقدوست هم فولادی شدند. حمید گلزاری و محمدرضا شیرزادی هم دو بازیکن جدا شده سرخپوشان اهوازی نام گرفتند. 

 

پارس جنوبی جم: 

پارس جنوبی یکی از پرمشغله‌ترین تیمهای نقل و انتقالات بود. روح الله سیف اللهی از مشکی پوشان، محمد نوری و شهرام گودرزی از تراکتورسازی، میثم اقایی و مصطفی قنبری‌زاده نفرات ورودی تیم تارتار بودند و از طرفی امیرارسلان مطهری، فرشاد سالاروند، آلویز نانگ، مایکل اومانیا و احسان اسد‌زاده بازیکنان جدا شده این تیم نام گرفتند. 

 

ذوب آهن اصفهان: 

7351621_100

امیرقلعه نویی متخصص خریدهای نیم فصل است و این را می‌توان در عملکرد ذوب ی‌ها در این هفته‌ها متوجه شد. جایی که تمام خرید‌ها درخشیده‌اند. بختیار رحمانی از پیکان، میلاد فخرالدینی از گسترش فولاد، اکبر ایمانی از پدیده، خالد شفیعی از اف سی سئول کره جنوبی، محمدحسین مهران فر و حسن کریمی ۶ بازیکن جدیدالورود ذوب آهن هستند. اگرچه چند بازیکن این تیم از جمله احسان پهلوان، مهدی مهدی‌پور و دانیال اسماعیلی فر سرباز شدند و ایمان موسوی، علی حمام و اسماعیل شریفات هم به دلایل مختلف اصفهان را ترک کردند. 

 

سایپا تهران: 

2689464

آرمان رمضانی خرید لیگ یکی علی دایی از اکسین بود که خیلی زود هم جواب داد و به استقلال خوزستان گل زد. آلویز نانگ از پارس جنوبی برای حل مشکل خط حمله به خدمت گرفته شد و مهرداد کفشگری هم سه باره شاگرد علی دایی شد. محمد شریفی، امین جوادی مقدم، دانیال ماهینی، علی استانی و محمد عباس‌زاده هم جدا شده‌های تیم خودروساز تهرانی بودند. 

 

استقلال تهران: 

25016281_161835124430890_4124697178725679104_n

بهنام برزای و محسن کریمی ورودی‌های جدید استقلال بودند. بازیکنانی که پیش از این هم در استقلال عضویت داشتند اما به دلایل مختلف از لیست کنار گذاشته شده بودند. یازالده گومز هم به عنوان یک خرید خارجی به عضویت تیم آبی پوش تهرانی درآمد. 

از طرفی یعقوب کریمی، سجاد شهباززاده، حسن بیت سعید، عظیم گوگ و مجتبی جباری هم دیگر پیراهن استقلال را در این فصل بر تن نمی‌کنند. 

 

پیکان تهران: 

سجاد مشکل‌پور، شاهین ثاقبی و پوریا آریا کیا سه خرید جدید پیکان در نیم فصل هستند. سعید صادقی و بختیار رحماین هم از این تیم جدا شدند. پیکان نزدیک به ده هفته است که در حسرت برد قرار دارد. 

 

صنعت نفت آبادان: 

10531513875426055953

سوشا مکانی مهم‌ترین خرید صنعت نفت در نقل و انتقالات نیم فصل بود. سعید لطفی، حامد پاکدل، رضا یزدان دوست و طالب ریکانی دیگر خریدهای تیم فراز کمالوند لقب گرفتند. از سوی مقابل ناصر سالاری، عزیز معبودی و محسن حمیدی هم این تیم آبادانی را ترک کردند. 

 

پدیده مشهد: 

حسین فاضلی از سپاهان و سعید صادقی از پیکان و سالار افراسیابی سه خرید زمستانی تیم رضا مهاجری بوده است. فاضلی موفق شد یک گل هم برای این تیم مشهدی به ثمر برساند. در سوی مقابل اکبر ایمانی هم مهم‌ترین جدا شده پدیده نام گرفت. 

 

تراکتورسازی تبریز: 

photo-2017-12-09-16-47-13

بعد از یک محرومیت نقل و انتقالاتی سفت و سخت، تراکتور بازیکنان زیادی را جذب کرد. مهدی مهدی‌پور، احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی فر، رضا شربتی سربازهای جدید این تیم تبریزی هستند. همچنین قائم اسلامی خواه، امیر ارسلان مطهری و ژوردی آلمیدا سه خرید دیگر تیم تبریزی بوده‌اند. با این حال هنوز پرشور‌ها در جدول سر و سامانی نگرفته‌اند. شهرام گودرزی، محمدی نوری، مهدی شریفی، امیر نصر آزادانی و هادی محمدی هم از جمع سرخپوشان جدا شدند. 

 

سپاهان اصفهان: 

01273436

به جز مهدی شریفی که به خاطر پایان خدمت سربازی‌اش به اصفهان برگشت؛ ابراهیم عالمه سوریه‌ای و ادون حسنی دو خرید دیگر سپاهان در نیم فصل بودند و خروجی‌های پرتعداد این تیم هم متشکل هستند از: ناصر قلاوند، امین جهان عالیان، حسین فاضلی، شاهین ثاقبی، لی اولیویرا، ژایرو رودریگز، رافائل اسچولر و مهدی علی مرادی. 

 

نفت تهران: 

نفت به خاطر شرایط عجیب و غریبی که با آن دست و پنجه نرم می‌کرد هیچ بازیکنی به خدمت نگرفت اما از سوی مقابل هم فقط یک بازیکن که مجتبی حقدوست بود از جمع بازیکنان این تیم جدا شد. 

 

سپیدرود رشت: 

محمد غلامی، رضا نورمحمدی، امین جوادی مقدم و محمدرضا مهدوی ورودی‌های سپیدرود در نیم فصل بودند. غلامی و نورمحمدی هر دو موفق به گلزنی در همین هفته‌های اول شدند. احمد آهی، شهاب کرمی و غلامرضا رضایی هم سه بازیکنی بودند که دیگر در سپیدرود حضور ندارند. 

 

استقلال خوزستان: 

نقل و انتقالات زمستانی فرصت خوبی برای آبی پوشان خوزستانی بود تا سروسامانی به تیمشان بدهند. اسماعیل شریفات، یعقوب کریمی، عادل کلاه کج، محمدآرام طبع، محمد شریفی، مسلم معاوی، ناصر قلاوند بازیکنان ورودی تیم عبدالله ویسی بودند تا آن‌ها را از ته جدول نجات دهند. در سوی مقابل حسین بهرامی، محمد علی فرامرزی، طالب ریکانی، حسین صادقی، رضا کرملاچعب، رضا مرادی، سابا تاوادزه، سجاد بالغ و وحید عسگرپور هم از استقلال خوزستان جدا شدند. 

 

سیاه‌جامگان مشهد: 

حسین بهرامی، حنیف عمران‌زاده، فرزاد زامهران، قاسم دهنوی، محمدعلی فرامرزی و نیکولوزی سابانادز ۶ بزایکن جدید مشکی پوشان در نیم فصل دوم هستند. روح الله سیف اللهی، رضا شربتی، بهتاش میثاقیان، حسین بادامکی، محمدرضا خرسندنیا، کریم احمدی هم نفراتی هستند که تیم قعرنشین لیگ را ترک کردند.

 

پرسپولیس استقلال تهران سپاهان اصفهان ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر