کد خبر: 578072 A

یکی از ورزشگاه‌های جام جهانی که در حال آماده‌سازی است در منطقه‌ای عجیب در روسیه قرار دارد.

به گزارش ایلنا، چند ماهی بیشتر تا جام جهانی 2018 به میزبانی روسیه نمانده است و به همین دلیل هر روز اخبار جدیدی پیرامون بزرگترین فستیوال فوتبالی دنیا منتشر می‌شود.

یکی از شهرهای عجیب میزبان جام جهانی سارانسک است، مرکز استان موردوویا. مسابقات قرار است در ورزشگاه «موردوویا آرنا» برگزار شود که از برنامه ساختش عقب است و 1500 کارگر مهاجر در سرمای سخت زمستان این منطقه در حال بالا بردن سازه فلزی ورزشگاه هستند.

سارانسک 330 هزار نفری خیلی بابت فوتبال مشهور نیست و قرار است این ورزشگاه بعد از جام جهانی در اختیار اف.‌سی.‌موردوویا قرار بگیرد که در دسته سوم روسیه بازی می‌کند و متوسط تماشاگرش در هر بازی به زحمت به دو هزار نفر می‌رسد. 

این منطقه بیشتر به خاطر زندان گولاک شهرت دارد که شوروی سابق به‌عنوان تبعیدگاه مخالفان و منتقدانش استفاده می‌کرد و فیلم «فرار از گولاک» هم که مرتبط با همین زندان است، در سینماهای ایران اکران شده و بارها از تلویزیون پخش شده است.

یکی از این زندانیان یوری گریم است که در سال 1963 به خاطر انتقاد از دولت خروسچف به این زندان فرستاده شد. او درباره سابقه فوتبالی این شهر تعریف می‌کند که مسوولان گولاک زندانیان را به مسابقات ورزشی تشویق می‌کردند تا از سیاست و الکل فاصله بگیرند.

جام جهانی 2018 روسیه میزبان جام جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر