کد خبر: 567891 A

طلبکاران را فراموش نکرده‎‌ایم؛

سیدرضا افتخاری درخصوص آخرین وضعیت مطالبات از این باشگاه نیز گفت: باید از همه بازیکنان و مربیانی که در سنوات گذشته از باشگاه استقلال طلب داشتند تشکر کنم.

به گزارش ایلنا، سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به پیروزی شیرین این تیم در اخرین بازی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال ایران با تشکر از زحمات بازیکنان و کادر فنی و حمایت تماشاگران پرشور استقلال گفت: شرایط استقلال روز به روز بهتر خواهد شد و در صدد هستیم در نیم فصل دوم تیم را تقویت کنیم تا در مسابقات سخت و حساس پیش رو، نتایج بهتری کسب کنیم.

سیدرضا افتخاری در ادامه درخصوص آخرین وضعیت مطالبات از این باشگاه نیز گفت: باید از همه بازیکنان و مربیانی که در سنوات گذشته از باشگاه استقلال طلب داشتند تشکر کنم که جهت اخذ مجوز حرفه ای با ما همکاری کردند و بخشی از مطالبات شان را به باشگاه بخشیدند. همه ما می دانیم مطالباتی که 10 سال انباشته شده، در عرض چند ماه قابل پرداخت نمی باشد. ضمن اینکه غیر از بازیکنان و مربیان، اشخاص حقیقی و حقوقی متعددی از باشگاه طلبکار هستند که منابع موجود، امکان تسویه حساب سریع ارقام سنگین انباشته را نمی دهد.

وی ادامه داد: سه منبع مهم تامین منابع یک باشگاه حرفه ای عبارتند از 1-حق پخش تلویزیونی 2-بلیط فروشی 3-تبلیغات محیطی در حالی که متاسفانه در طول سه سال گذشته از محل های یاد شده باشگاه هیچ دریافتی نداشته است (علت آن را در زمان مناسب بیان می کنم).

مدیرعامل باشگاه استقلال خطاب به طلبکارانی که هنوز وضعیت آنها مشخص نشده است، افزود: باید تاکید کنم باشگاه سایر طلبکاران را فراموش نکرده است. ما بدنبال تامین اعتبار هستیم و انشااله به زودی از آنان نیز برای توافق و تسویه حساب نهایی دعوت می کنیم.

سیدرضا افتخاری همچنین با توصیه به طلبکارانی که هنوز موفق نشده اند مطالبتشان را دریافت کنند، گفت: توصیه می کنم از پرداخت پول به افرادی که به هر عنوان می خواهند در طلبشان شریک شوند، پرهیز کنند و به باشگاه خودشان اعتماد کنند. در طول چند ماه گذشته باشگاه در عمل حسن نیت خود را ثابت کرده است. برخی از عزیزانی که به ای اف سی شکایت برده بودند، توسط همین افراد مشورت های غلط گرفته بودند، یقینا کسی که استقلالی باشد در این شرایط و برای مطالبات گذشته، باشگاه و هواداران را دچار مشکل نمی کند.

وی افزود: در طول 2 سال گذشته توانسته ایم با حمایت آقای دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان حدود 20 میلیارد تومان از بدهی های خود را پرداخت کنیم و تعداد قابل توجهی از چک های برگشتی نزد طلبکاران را جمع آوری نماییم.

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: خوشبختانه برای اولین بار عملکرد مالی باشگاه در طول 2 سال گذشته مورد قبول سازمان حسابرسی کشور قرار گرفته است و باشگاه در طول دو سال گذشته به تعهداتش عمل نموده و هیچگونه بدهی برای آینده باقی نگذاشته است.

افتخاری با مخاطب قرار دادن هواداران استقلال تاکید کرد: آنچه که شما می خواستید به آن عمل کردیم. اولا از کمک های همه شما از طریق سامانه هواداری به باشگاه تشکر می کنم. ثانیا تشکر ویژه می کنم که تیم استقلال را در روزهای سخت حمایت کردید. امیدوارم با نتایج خوبی که تیم در نیم فصل دوم، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا خواهد گرفت، این حمایت ها تداوم داشته باشد. اما نکته ای را لازم می دانم یادآور شوم: در فصل گذشته بدون استثنا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تیم استقلال را بخاطر انتساب توهین تماشاگران برای هر مسابقه 10 الی 20 میلیون تومان جریمه کرده است. در مسابقات جام باشگاه های آسیا بخاطر پرتاب اشیا به داخل زمین و انداختن لیزر بصورت بازیکنان حریف، بالغ بر 500 میلیون تومان جریمه شده ایم. اینگونه رفتارها نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه خسارت سنگینی به باشگاه محبوب تان وارد می کند. بنابراین از هواداران فهیم و با تعصب استقلال می خواهم برای کمک به باشگاه و موفقیت تیم فقط به تشویق بازیکنان و تیم پرداخته و نه تنها از حاشیه ها دوری کنند بلکه خود مانع از اقدام غیرمسوولانه اندک هوادارانی شوند که نتیجه عمل شان، جریمه برای باشگاه و یا محرومیت هواداران خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان گفت: بزودی با پرداخت 20 درصد دیگر از قرارداد بازیکنان، میزان پرداخت به آنان به 50 درصد خواهد رسید و این به منزله تسویه حساب نیمی از تعهدات باشگاه قبل از آغاز نیم فصل دوم خواهد بود.

استقلال سید رضا افتخاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر