کد خبر: 566036 A

فصل نقل و انتقالات ترکیب تراکتورسازی را در نیم فصل دوم دگرگون خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تنها یک هفته تا پایان نیم فصل باقی مانده است و بعد از پایان هفته پانزدهم رقابت‌ها و تمام شدن نیم فصل نخست لیگ هفدهم، تیم‌های فعالیت‌های خودشان در نقل و انتقالات را که مدتی است شروع کرده‌اند به شکل رسمی دنبال می‌کنند و تغییراتی که در پنجره زمستانی انجام می‌شود تفاوت بازیکنان تیم‌ها در نیم فصل اول و دوم را رقم می‌زند.

در این میان یکی از تیم‌هایی که خودش را برای حضور فعال و قدرتمند در نقل و انتقالات آماده کرده است تراکتورسازی تبریز است که از دو پنجره گذشته نقل و انتقالات محروم بوده و به همین دلیل کمبودهای زیادی از نظر بازیکن احساس می‌کند. این تغییرات موجب می‌شود که برخی از بازیکنان که بازی‌های زیادی در ترکیب تراکتورسازی در نیم فصل نخست انجام دادند به نیمکت ذخیره‌ها تبعید شوند.

 

فرزین گروسیان

01234537

بیشترین ضربه‌ای که محرومیت تراکتورسازی به این تیم وارد کرد، پست دروازه‌بانی بود که با جدایی اجباری اخباری و رفتنش به سایپا چاره‌ای جز استفاده از فرزین گروسیان برای گل‌محمدی نگذاشته بود. گروسیان تجربه چندانی از بازی در لیگ برتر نداشته و اکثراً در استقلال و تراکتورسازی نیمکت‌نشین بوده است. او در طول هفته‌های گذشته بسیار پر اشتباه ظاهر شده و در دیدارهایی مثل استقلال خوزستان، استقلال تهران، پیکان و پرسپولیس با اشتباهاتش در نتیجه بازی تاثیرگذار بود. گروسیان به احتمال زیاد مقابل فولاد در لیگ برتر و استقلال خوزستان در جام حذفی آخرین حضورش در ترکیب تراکتورسازی با تجربه می‌کند. صحبت از نفراتی مثل علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری، مهدی رحمتی و وحید شیخ‌ویسی برای پیوستن به تراکتورسازی مطرح است و چند گلر خارجی هم زیر ذره‌بین یحیی گل‌محمدی هستند.

 

محمد نادری

139604071252210811259794

ابتدا قرار بود در پست دفاع چپ جانشین سعید آقایی شود ولی مصدومیت هادی محمدی از ناحیه رباط صلیبی و پس از آن سینا عشوری که قرار بود در دفاع میانی بازی کند، نادری را تبدیل به دفاع وسط کرد که پست تخصصی وی نبود. نادری ممکن است نیمکت نشین شود و یا در بهترین حالت به پست اصلی خود دفاع چپ برگردد ولی با توجه به فهرست خرید گل‌محمدی بعید است در نیم فصل دوم جایی در ترکیب اصلی داشته باشد.

 

محمد مسلمی‌پور

01239909

بازی‌های خوبی در ترکیب اصلی تراکتورسازی به عنوان دفاع چپ انجام داده است ولی خریدهای نیم فصل این تیم ممکن است او را هم قربانی کند و به نیمکت ذخیره‌ها بفرستد. مسلمی‌پور زمانی به ترکیب اصلی آمد که نادری از دفاع چپ به دفاع میانی منتقل شد.

 

شهرام گودرزی

1029108_545

شانس بالایی که گودرزی دارد و ممکن است همچنان فرصت حضور در ترکیب اصلی برایش فراهم باشد چند پسته بودن و به اصطلاح آچار فرانسه بودن اوست. گودرزی به عنوان دفاع چپ، هافبک چپ، هافبک میانی و مهاجم برای تراکتورسازی در 2 فصل اخیر بازی کرده است ولی به هر حال ترافیک بازیکن در تراکتورسازی نیم فصل دوم او را هم ممکن است نیمکت نشین کند.

 

علی طاهران

34_11

در خط هافبک تراکتورسازی در کنار محمد نوری و مهدی کیانی به میدان می‌رود. مصدومیت سینا عشوری فرصت بازی در اختیار وی قرار دارد ولی خرید‌های نیم فصل تراکتورسازی و جذب بازیکنانی مثل پهلوان و مهدی‌پور و اسماعیلی‌فر ترافیکی در این پست ایجاد می‌کند که دیگر فرصت بازی به طاهران نخواهد رسید.

 

امیر نصر آزادانی

nasrazadani1

او هم در خط هافبک برای سرخپوشان به میدان می‌رفت و به احتمال زیاد قربانی دیگر ترافیک خط میانی در نیم فصل دوم خواهد شد. نصر آزادانی به تازگی با مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی عملاً فصل را از دست داده است ولی اگر مصدوم هم نمی‌شد بعید بود جایی در ترکیب نیم فصل دوم تراکتورسازی به او می‌رسید.

 

فاخر تهامی

01234637

تهامی یکی از بهترین بازیکنان تراکتورسازی در نیم فصل نخست بوده است ولی وقتی صحبت از ورود 6-7 چهره جدید به تراکتورسازی در نیم فصل دوم می‌شود باید شاهد تغییرات گسترده در ترکیب اصلی باشیم و فاخر تهامی هم از گزینه‌های نیمکت نشینی در نیم فصل دوم خواهد بود.

 

مهدی شریفی

01250005

کارش در تراکتورسازی به پایان رسیده و باید بعد از اتمام رقابت‌های نیم فصل راهی سپاهان شود. شریفی در چند بازی اخیر هم با توجه به تمام شدن خدمت سربازی‌اش با مجوز سپاهان اجازه حضور در تراکتورسازی را دارد و بعد از هفته پانزدهم و احتمالا دیدار جام حذفی مقابل استقلال خوزستان از جمع تراکتورسازان جدا خواهد شد. دغدغه‌ای برای جدایی این بازیکن وجود ندارد و با اضافه شدن امید عالیشاه جای او در نیم فصل دوم پر می‌شود.

 

محمدرضا آزادی

1_332

شروع خوبی در ترکیب تراکتورسازی داشت و چند دیدار خوب از او باعث شد حتی جایگاه فرزاد حاتمی در ترکیب اصلی به خطر بیافتد ولی بعد از آن دیگر اثری از آزادی هفته‌های ابتدایی را نداشت. اضافه شدن چند بازیکن به خط هافبک و حمله تراکتورسازی احتمالاً او را به نیمکت ذخیره‌ها تبعید می‌کند.

 

محمد ابراهیمی

f_14

کاپیتان دوم محبوب تبریزی‌ها فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود ولی در فصل جاری نتوانست به آن شکل برای تراکتورسازی مفید باشد. سن ابراهیمی او را کم کم در سراشیبی قرار داده و با توجه به تکیه سبک بازی او به استارت‌های انفجاری باعث شده بالا رفتن سن در بازی او تاثیر منفی بگذارد. ابراهیمی چند مقطع هم مصدوم شد تا نشان دهد از آمادگی بدنی به‌دور است. با این حال نیمکت نشین شدن وی منوط به این است که خبر پیوستن مهدی ترابی به تراکتورسازی عملی شود.

 

تراکتورسازی تبریز یحیی گل محمدی نقل و انتقالات نیم فصل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر