کد خبر: 561510 A

5 بازیکن ایرانی شاغل در لیگ های خارجی در تعطیلات زمستانی باید برای آینده خود تصمیم بگیرند.

به گزارش ایلنا، در حالی که به تعطیلات زمستانی مسابقات فوتبال نزدیک می شویم و فصل نقل و انتقالات آغاز خواهد شد برخی از لیگها به دلیل شرایط آب و هوایی و زمان آغاز رقابت هایشان به پایان کار رسیدند. در این بین تعدادی از بازیکنان لژیونر ایرانی هم همراه با تیم هایشان لیگ را به اتمام رساندند.

سامان قدوس و علیرضا حقیقی در لیگ سوئد کار خود را با تیمهای اوسترشوندس و اسکیلستونا به اتمام رساندند. سوشا مکانی در لیگ یک نروژ با تیم میوندالن به پایان فصل رسید. شهاب زاهدی هم در تیم IBV ایسلند این فصل را تمام کرد. در نهایت خالد شفیعی دیگر لژیونر ایرانی است که در تیم اف سی سئول به پایان کی لیگ رسید. در ادامه به بررسی آخرین وضعیت این 5 بازیکن می پردازیم.

سامان قدوس: سامان در دوراهی جزیره و بوندسلیگا

سامان قدوس

ستاره 24 ساله تیم ملی ایران و باشگاه اوسترشوندس در این فصل از رقابت های آلسونسکان با تیمش در رده چهارم جدول رده بندی قرار گرفت و از رسیدن به لیگ اروپای فصل بعد بازماند. با این حال سامان در این فصل با زدن 8 گل به عنوان بهترین مهاجم فصل انتخاب شد و در ترکیب تیم منتخب قرار گرفت. همین نمایش فوق العاده باعث شده تا با پایان یافتن رقابت های لیگ برتر سوئد انتقال او به یکی از لیگ های انگلیس، آلمان و یا اسکاتلند قطعی باشد. باشگاه های وولورهمپتون و فولام در چمپیونشیپ انگلیس و رنجرز آلمان و یکی دو تیم آلمانی خواهان به خدمت گرفتن این ستاره ایرانی هستند و تا مرز هفت میلیون یورو هم هزینه خواهند کرد. حال باید دید در ادامه چه اتفاقی رخ می دهد اما علی الحساب باید جدایی سامان از اوسترشوندس را قطعی دانست.

علیرضا حقیقی: بازگشت، این بار به عنوان لشکر یک نفره

Alireza7

دروازه بان تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 و جام ملت های اسیای 2015 در تیم نه چندان قدرتمند توانست یکی از بهترین سال های فوتبالی اش را پشت سر بگذارد. حقیقی گرچه با اسکیلستونا سقوط کرد اما در جمع برترین دروازه بان های فصل قرار گرفت. او پس از پایان لیگ رسما اعلام کرد که کارش در فوتبال سوئد تمام شده است. هنوز از مقصد بعدی حقیقی خبری نیست و حتی شایعه حضورش در ایران هم شنیده می شود اما بعید به نظر می رسد این دروازه بان باتجربه در سال جام جهانی تصمیم به حضور در ایران بگیرد.

سوشا مکانی: نمره قبولی و تکرار بدشانسی

ahDSC_9052

بعد از دوران کابوس وار در تیم لیگ برتری استروم گودست، سوشا به میوندالن برگشت تا در نیم فصل دوم به این تیم کمک کند. اتفاقی که رخ داد. از زمان حضور سوشا درون دروازه این تیم لیگ یکی آنها یک به یک بزای های خود را بردند  به پلی آف رسیدند اما بازهم ماند سال پیش از صعود به لیگ برتر بازماندند. حال باید دید تکلیف سوشا به کجا خواهد انجامید. او برای سومین فصل متوالی در نروژ می ماند یا این بار عزم لیگ ایران یا کشور دیگری را می کند. احتمال حضور سوشا در لیگ برتر می رود و زمان صحت و سقم این قضیه را مشخص می کند.

شهاب زاهدی: درخشش در جزیره دور افتاده

photo_۲۰۱۷-۰۷-۱۷_۱۷-۰۱-۳۰

بازیکن 22 ساله و اسبق پرسپولیس یکی از گمنان ترین ستاره های لژیونر ما بود. شهاب زاهدی بعد از نیم فصل نسبتا موفق در ماشین سازی راهی فوتبال ایسلند شد تا در تیم IBV در لیگ برتر این کشور بازی کند. او در این تیم هم به مقام قهرمانی جام حذفی رسید و سهمیه لیگ اروپا را گرفت و هم موفق به زدن 4 گل و دادن دو پاس گل شد. زاهدی هنوز برای تمدید قرارداد صحبتی نکرده اما به نظر می رسد به واسطه حضور IBV  در لیگ اروپای فصل بعد و شرایط خوبی که در این کشور پیدا کرده حداقل قراردادش را دیک فصل دیگر تمدید کند.

خالد شفیعی: ناکام در سرزمین چشم بادامی ها

1499607784750

ناکام ترین لژیونر فوتبال ایران بدون تردید خالد شفیعی بود. مدافع 31 ساله ای که به عنوان اولین خارجی تاریخ کی لیگ به اف سی سئول مدعی رفت اما شرایط سخت بازی در این کشور و همچنین یکی دو مصدومیت شدید او را از حضور در این تیم محروم کرد. خالد فقط دو بار با لباس سئول به میدان رفت و تیمش هم در نهایت موفق به کسب مقامی بین سه تیم نخست نشد و سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعد را از دست داد. با اینکه یک فصل از قرارداد شفیعی باقی مانده اما احتمال جدایی او  و بازگشتش به فوتبال ایران بسیار وجود دارد.

سوشا مکانی علیرضا حقیقی خالد شفیعی شهاب زاهدی سامان قدوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر