کد خبر: 556073 A

مدیرعامل تراکتورسازی فعالیت‌های این باشگاه در تسویه حساب با طلبکاران را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، مصطفی آجورلو با اشاره به همراهى و حمایت هاى دکتر پزشکیان و مهندس نجفى اضافه کرد:در موقعیتى که هیچ فرصتى براى حل مشکلات و رفع موانع کسب پرونده حرفه اى نداشتیم برادر عزیزم اقاى دکتر پزشکیان نایب رییس محترم مجلس شوراى اسلامى قول حمایت و همراهى دادند و با تمام وجود به میدان آمدند تا زمینه لازم براى حل مشکلاتى که از گذشته براى باشگاه ایجاد شده فراهم شود. همچنین تشکر مى کنم از اقاى نجفى شهردار سابق تبریز که حتى پس از پایان دوران مسئولیت خودشان نسبت به تراکتورسازى احساس مسئولیت مى کنند و در روزهاى گذشته با همه توان به دنبال جلب حمایت براى باشگاه بودند. روز گذشته طبق اعلام مسئولین محترم فدراسیون فوتبال مراحل نهایى کار هم انجام شد و حالا در انتظار اعلام رسمى خبر حضور تراکتورسازى در رقابت هاى اسیایى هستیم.

آجورلو در خصوص پرونده حرفه اى سازى باشگاه و کسب مجوز حضور در رقابت هاى آسیایى گفت:آماده سازى مدارک و مستندات مورد نیاز در این فرایند از ابتداى سال ٩٦ آغاز شده بود و ما در مهلت تعیین شده بخش اصلى؜ پرونده را تکمیل کرده بودیم که مورد تایید و تحسین مسئولین محترم فدراسیون فوتبال هم قرار گرفت و خوشبختانه برادر عزیزم اقاى ساکت دبیر کل محترم فدراسیون اعلام نمودند تراکتورسازى بین تمامى نمایندگان فوتبال ایران در آسیا بهترین و قوى ترین عملکرد را داشته است. ما طبق دستورالعمل پیش رفتیم و از مسئولین و مدیران فدراسیون فوتبال هم تشکر مى کنیم که نهایت تعامل و همکارى را در این بخش داشتند. تمامى فعالیت ها و تکمیل پرونده دقیقا طبق دستورالعمل فدراسیون فوتبال انجام شد و همکارى کاملا نزدیکى بین دو طرف جریان داشت. در همین بخش کلیه پرونده هاى خارجى مى بایست تسویه مى شد که اقدامات لازم را در ماه هاى گذشته انجام دادیم و کلیه بدهى هاى خارجى را پرداخت کردیم.تنها مشکل باقیمانده در تکمیل پرونده حرفه اى سازى پرداخت بدهى هاى داخلى بود که طبیعتا در این مرحله به یارى و کمک مسئولان ورزش کشور همچنین مسئولان استانى نیاز جدى داشتیم. از تمامى کسانى که در این بخش تلاش کردند تشکر مى کنم خصوصا ریاست محترم فدراسیون فوتبال جناب اقاى تاج و همکارانشان. در نهایت با تمامى نفراتى که از سوى کمیته محترم انضباطى معرفى شده بودند تسویه حساب صورت گرفت و مبالغ اعلام شده پرداخت شد. امروز مى توانیم بگوییم با تایید کمیته انضباطى تراکتورسازى دیگر هیچ بدهى قطعى ندارد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازى اضافه کرد:

هواداران باید در جریان جزئیات بدهى هاى باشگاه قرار بگیرند. ما ملزم به تسویه حساب با ٣٠ طلبکار در کوتاه ترین زمان ممکن شدیم در حالى که بیش از ٣ میلیارد بدهى مرتبط با این پرونده ها هیچ ارتباطى به دو فصل اخیر نداشته و به جا مانده از سال هاى گذشته است. برخى از این اشخاص از قرارداد سال هاى ٨٧ و ٨٨ خودشان از باشگاه هنوز مطالباتى داشتند و سال ها نتوانستند این مبلغ را دریافت کنند. احکام صادر شده به پیش از سال ٩٤ مربوط مى شود و ما در مهلتى کمتر از دو هفته باید بدهى باقى مانده از ٨ سال گذشته را پرداخت مى کردیم. عوامل باشگاه شبانه روز با تمامى این ٣٠ نفر ارتباط برقرار نموده و به دنبال جلب توافق و تفاهم با آنها بودند. نکته عجیب اینجاست که تراکتورسازى در سال هاى گذشته بودجه و اعتبارات مشخص داشته اما به میزان قابل توجهى از تعهدات عمل نشده است و یک باره چنین فشار مالى سنگینى به ما وارد شده که باید در یک نیم فصل کلیه بدهى هاى داخلى و خارجى را پرداخت کنیم. مجموعا در کمتر از یک سال بیش از ٨ میلیارد بدهى پرداخت شد که ٧/٥ میلیارد مطالبات بازیکنان و مربیان خارجى بوده و حالا با ٣ میلیارد بدهى داخلى دیگر مواجه بودیم. براى ما هم عجیب است که چطور این میزان بدهى در سال هاى گذشته به جا مانده و حالا در شرایطى که یک ریال بودجه و اعتبارات دولتى نداریم پرداخت بیش از ١١ میلیارد بدهى گذشته بر دوش ما افتاد؟ تمامى این مبلغ بدون دریافت یک ریال بودجه دولتى پرداخت شده و باشگاه در تنگناى مالى قرار گرفته است.

آجورلو همچنین گفت:هواداران باید در جریان همه واقعیت ها قرار داشته باشند. باشگاه تراکتورسازى به درستى در مسیر قطع وابستگى به کمک هاى دولتى و استقلال مالى گام بر مى دارد اما این به معنى پرداخت ١١ میلیارد بدهى باقیمانده از گذشته در مدتى کوتاه نیست که طبیعتا چنین امکانى وجود ندارد. همانطور که وعده داده بودیم هزینه هاى جارى باشگاه از طریق طرح هاى اقتصادى و حامیان مالى تامین خواهد شد اما نمى توان بدهکارى هاى ٨ فصل را در یک فصل از این طریق تامین کرد. وعده هاى خوبى داده شده و دوستان قول دادند با کمک دولت محترم این بدهى هاى انباشته تسویه مى شود ولى هنوز این کمک ها تحقق پیدا نکرده و با توجه به محدودیت زمانى براى پرداخت این بدهى ها به شدت مقروض شدیم. حالا در انتظار دریافت کمک دولت محترم هستیم تا بتوانیم به تعهدات خودمان عمل کنیم.از برادر عزیزم آقاى دکتر محمد شربیانى یکى از تجار محترم تبریز تشکر مى کنم که مبلغى به باشگاه قرض دادند و امکان پرداخت بخشى از این بدهى را فراهم نمودند. ما حالا متعهد به پرداخت این مبالغ هستیم و همانطور که وعده داده شد امیدواریم به باشگاه کمک شود. من فکر مى کنم یک اقدام ارزشمند در این باشگاه صورت گرفته و حالا باید از تیم محبوب و مردمى تراکتورسازى حمایت شود.

 

 

 

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال مصطفی اجورلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر