کد خبر: 555811 A

پرسپولیس و استقلال با ارسال مدارک خود به ای اف سی به دنبال این هستند تا مجوز حضور در لیگ قهرمانان را دریافت کنند.

به گزارش ایلنا مهدی تاج در خصوص ماجرای کارلوس کی‌روش و حاشیه‌هایی اخیری که به وجود آمده است، گفت: به اندازه کافی در این خصوص صحبت کرده‌ام. ما قراردادی داریم که در حال اجرای آن هستیم و هر دو طرف باید به این قرارداد وفادار بوده و بر اساس آن عمل کنیم.

وی درباره بحث استعفای علی‌اکبر طاهری از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس گفت: به زعم من طاهری زحمات بسیاری زیادی در باشگاه پرسپولیس کشیده و انسان بسیار عاقلی است. وضعیت پرسپولیس خوب است و شرایط مطلوبی دارد. دو شب پیش با او صحبت کردم که موضوع استعفا نبود و این موضوع بعداً عنوان شد، اما به نظرم بحث بازنشستگی او در میان باشد که باید ببینیم قانون به چه شکل خواهد بود. به هر حال باید از طاهری در فوتبال استفاده شود. مجموعه وزارت ورزش هم با استعفای او مخالفت کرده است و از این بابت خوشحالم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گویا هنوز مدارک باشگاه نفت تهران برای AFC ارسال نشده است، خاطرنشان کرد: ما شب گذشته هم در این خصوص جلسه داشتیم. دو شب پیش هم با سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی جلسه‌ای برگزار کردیم و جلسه‌ای هم با نفت برگزار شد که در بخشی از این جلسه من بودم. آقای نبی هم که رئیس کمیته بدوی است، این موضوع را پیگیری می‌کند و طراحی‌هایی هم شده است. نفت اکنون طراحی و مدارک کافی را ندارد و امیدوارم این کار تا بعد از ظهر انجام شود، چون پنجره بسته می‌شود.

تاج درباره اینکه اگر تیم نفت شرایطش مهیا نشود آیا امکان جابه‌جایی سهمیه و جایگزین شدن تیم دیگری وجود دارد یا نه، اظهار داشت: بله، طبق قانون امکان جایگزینی هم وجود دارد. سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی بین باشگاه‌های ایرانی بیشترین گرفتاری را داشتند که بیشترین تلاش هم برای رفع این گرفتاری‌ها انجام شد. همه دست به دست هم دادند. وزارت ورزش به میان آمد، مدیران باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، کمیته بدوی و کمیته صدور مجوز حرفه‌ای کمک کردند. تراکتورسازی و استقلال شب گذشته تمام مدارک خود را تحویل دادند و باشگاه پرسپولیس یکی دو مشکل داشت که قرار شد امروز آن را تکمیل کند. من هم امروز نگران بودم و پیگیر این موضوع شدم، گفتند مشکل در حال حل شدن است و پرسپولیس همه مدارک را آورده است.

وی با بیان اینکه امیدوارم سه باشگاه بتوانند مجوز بگیرند، گفت: حل مشکل معضل بسیار بزرگی بود و این قوانین صدور مجوز برای باشگاه‌های ما خوب است. مدیران هم بدانند برای آینده قرارداد صوری نداریم و قراردادی که پرداخت نشود، در میان نیست. باید قراردادهای نازل و کمی ببندند و بر اساس بودجه عمل کنند.

«ماجرای جادوگری مدت‌هاست فوتبال ایران را فرا گرفته و فدراسیون برای ریشه‌کن کردن این موضوع چه برنامه‌ای دارد؟» رئیس فدراسیون فوتبال که برنامه  و اما ورزش با رادیو جوان صحبت می‌کرد در این خصوص خاطرنشان کرد: این موضوع قبلاً بوده و اکنون بیشتر نشده، بلکه بیشتر به این موضوع رسیدگی می‌شود. موضوع را برجسته می‌کنند تا با آن برخورد شود. کمیته اخلاق موضوعی را از یک باشگاه دریافت و بلافاصله همه عوامل را محروم کرد. برخورد هم بسیار جدی بود. چون کمیته اخلاق رسماً نامه داد و رسانه‌ای شد، همه متوجه شدند. دو موضوع بود که ما محروم کنیم، اما رسانه‌ای نشود که جمع‌بندی آن رسانه‌ای شدن بود. برخی برخوردها هم رسانه‌ای نمی‌شود که دلالی‌ها از جمله این مسائل است تا رأی قطعی و حقوقی در این خصوص داده شود.

تاج در مورد تجهیزات پخش مستقیم مسابقات فوتبال که از سوی AFC ارسال شده است، اظهار داشت: یک شرکت طرف قرارداد AFC با پشتوانه AFC کار می‌کند و این طرح برای حمایت از لیگ‌ها و بخش‌هایی است که حمایت نمی‌شوند و در مجموع پخش تلویزیونی ندارند. پشتیبانی این شرکت هم در سوئیس است که سرویس‌های قوی و با 140 کشور قرارداد دارد. در آسیا هم ما اولین کشور نیستیم و بیست و چهارمین کشور هستیم. بازی استقلال و نفت را آزمایشی پخش کردند و اکنون ما قرارداد رسمی با این تیم امضا کردیم.

وی گفت: روز گذشته هم بازی قشقایی شیراز و ایرانجوان بوشهر بدون اینکه تبلیغی صورت بگیرد پخش شد و سه هزار بیننده هم داشت. تصمیم ما این است بازی سردار بوکان و شهرداری ارومیه را پخش کنیم و خواسته‌ایم به مردم اعلام شود تا همه ببینند که فکر می‌کنم بینندگان به 10 تا 12 هزار نفر برسد. شب گذشته قرعه‌کشی مسابقات جام حذفی را پخش کردیم که مردم این مراسم را دیدند. این کار انجام شده و ان شاالله مردمی که پای گیرنده نیستند راحت با گوشی خود این مراسم‌ها را ببینند.

 

مهدی تاج کارلوس کی‌روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر