کد خبر: 555787 A

دیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها با اشاره به نزدیکی رویداد مهم بازی های آسیایی 2018 گفت: از تاکیدات مقام عالی وزارت است که هیچ فدراسیونی با سرپرست اداره نشود .

به گزارش ایلنا،شروین اسبقیان با اشاره به در پیش بودن انتخابات 10 فدراسیون ورزشی گفت: بر اساس توصیه‌ها و دستور دکتر سلطانی‌فر تمام تلاش و همت معاونت توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی این است که انتخابات مذکور هرچه سریعتر برگزار شود و فدراسیون‌های ورزشی در کمترین زمان ممکن با سرپرست اداره شوند.

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها ادامه داد: بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا به عنوان یک رویداد بسیار مهم در پیش است و به همین لحاظ جلسات ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی با تاکید مقام عالی وزارت و دکتر داورزنی به صورت هفتگی برگزار می‌شود. به همین جهت مصمم هستیم تکلیف فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می شوند هرچه سریعتر مشخص گردد. اصلی ترین هدف وزارت ورزش و جوانان برگزاری انتخابات در نهایت صحت و سلامت و بر اساس موازین قانونی و آیین نامه‌های مصوب است. از هیچ کاندیدای خاصی در هیچ انتخاباتی حمایت نمی‌کنیم و نتیجه را مثل همیشه به مجمع سپردیم.

وی افزود: ثبت نام از کاندیداهای 10 فدراسیون ورزشی به اتمام رسیده و در حال تطبیق مدارک ثبت نام کنندگان هستیم. تعدادی از ثبت نام کنندگان دارای نقص مدرک بودند که بر اساس دستور دکتر داورزنی معاونت توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی برای اینکه حقی از کسی ضایع نشود مقرر شد مکاتباتی با دبیران مجامع این فدراسیون‌ها داشته باشیم تا هرچه سریعتر نسبت به رفع نواقص مدارکشان اقدام کنند و سپس تا هفته آتی کمیسیون شرایط احراز تصمیم نهایی را گرفته و اسامی نهایی کاندیداها را اعلام کند. تمام تلاش ما این است که با همکاری عزیزان در کمیسیون این فرایند در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد و بدیهی است کسانی که شرایط احراز را نداشته باشند نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

اسبقیان ادامه داد: بعد از تایید نهایی اسامی کاندیداها در کمترین زمان ممکن تاریخ انتخابات 10 فدراسیون تکواندو، کشتی، بوکس، والیبال، شنا شیرجه واترپلو، هاکی، سه گانه، کبدی، کوهنوردی و نابینایان از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی اعلام می گردد و تمام تلاشمان بر این است تمام انتخابات ها قبل از پایان سال جای برگزار شود.

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها با تاکید مجدد بر دستور وزیر ورزش و جوانان گفت: تعیین سرپرست و عدم برگزاری به موقع انتخابات هر فدراسیونی باعث نوعی بلاتکلیفی در آن رشته می شود و سرپرستان نمی توانند برنامه ریزی بلندمدت داشته باشند. به همین دلیل بر اساس دستور جدید وزیر ورزش ثبت نام از کاندیداهای جدید هر فدراسیون قبل از پایان دوره ریاست 4 ساله انجام می شود تا نیاز به تعیین سرپرست نباشد و وقفه ای در این روند ایجاد نشود.

اسبقیان در پایان با اشاره به آیین نامه جدید فدراسیون ها گفت: برخی از ثبت نام کنندگان بر اساس شرایط سنی، مدارک تحصیلی و سوابق مدیریتی شرایط ثبت نام را نداشته اند که قانون را برای همه یکسان اجرا کردیم و از آنان ثبت نام به عمل نیامد. در آیین نامه جدید همه چیز شفاف است و وزارت ورزش و جوانان تاکید به اجرای قانون دارد.

انتخابات بازی بازی های المپیک سلامت نابینایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر