کد خبر: 555648 A

فردوسی پور گفت نمی‌توان پروین را ماچ نکرد؛

پروین افزود: قلعه‌نویی حرمت پیشکسوتان را همیشه نگه می‌دارد در آنجا به من گفت بزرگترها وقتی هستند اگر می‌شود من بالا نروم که من هم قبول نکردم.

به گزارش ایلنا، علی پروین پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مراسم زنده‌یاد پورحیدری حضور یافت. با سلطان قرمزها درباره زنده‌یاد پورحیدری شرایط پرسپولیس جدایی احتمالی بیرانوند، شرایط تیم ملی از سحر و جادو هم‌کلام شدیم.

* در مراسم سالگرد مرحوم پورحیدری جزو نفرات اولی بودید که در سالن حضور داشتید.
مرحوم پورحیدری هم همبازی‌ام بود و هم رقیبم در باشگاه استقلال. من معمولا جایی نمی‌روم اگر هم بروم نفر اول هستم. وظیفم بود در این مراسم شرکت کنم چون احترام گذاشته بودند و مرا دعوت کردند.

 
* در حاشیه مراسم برخورد جالبی با عادل فردوسی‌پور داشتید.
فردوسی‌پور را دوست دارم؛ آمد و به من گفت نمی‌شود علی پروین را ماچ نکرد، ما هم ماچش کردیم.
 
* بارها جواد خیابانی مجری برنامه از امیر قلعه‌نویی خواست که بالای سن برود اما او با وساطت شما این مساله را قبول کرد. علت خاصی داشت؟
قلعه‌نویی حرمت پیشکسوتان را همیشه نگه می‌دارد در آنجا به من گفت بزرگترها وقتی هستند اگر می‌شود من بالا نروم که من هم قبول نکردم. او به خاطر همین است که محبوب است و همه دوستش دارند.
 
* قبول دارید این روزها احترام پیشکسوتان رعایت نمی‌شود؟
در مملکت ما همه منتظرند یک ورزشکار یا یک هنرمند بمیرد. منتظرند با هنرمندان از تالار وحدت و ورزشکاران را از شیرودی یک دور بزنند و بعد بروند منزل حتی زحمت رفتن به بهشت‌زهرا را هم نمی‌کشند بعد از یک هفته ده روز هم همه چیز تمام می‌شود.
 
* وقتی تندیس مرحوم پورحیدری را دیدید چه احساسی داشتید؟
من تندیس را ندیدم چون کار داشتم و باید می‌رفتم ولی آنطور که شنیدم گفتند خوب نبود می‌گفتند شبیه‌اش نبود امیدوارم یکی‌ دیگر بسازند که شبیه منصور شود.
 
* به عنوان اسطوره باشگاه پرسپولیس شرایط این تیم را چطور می‌بینید؟
فکر می‌کنم پرسپولیس با همین شرایط جلو برود برای دومین سال متوالی قهرمان می‌شود بازیکنان خوب، کادر فنی عالی، همه چیز در کنار هم باعث شده دوباره این تیم مدعی اول قهرمانی باشد.
 
* این روزها بحث استعفای اکبر طاهری از پرسپولیس شنیده می‌شود.
به نظرم آقای طاهری نباید این کار را بکند فکر می‌کنم او در فشار است و کمی اذیت شده است یک‌کم هم سنگ‌اندازی می‌شود امیدوارم این اتفاق نیفتد.
 
* همچنین بحث حضور شما با حسین هدایتی در پرسپولیس است.
کجا برمی‌گردیم؟ بیچاره این طاهری رفته کربلا زیارت کند جانشین وی را هم مشخص کرده‌اند. فکر می‌کنم هر کسی خودش را مطرح می‌کنند ولی این‌گونه نیست.
 
* بیرانوند در مصاحبه‌ای اعلام کرده شاید نیم فصل از پرسپولیس جدا شود.
کجا می‌رود؟ اگر بحث خدمت سربازی است که فکر می‌کنم کار خوبی انجام می‌دهد اما اگر این موضوع نیست فکر نکنم هیچ کس تیم را در این شرایط خوب ول کند و برود البته تراکتور هم تیم خوبی است.
 
* شما دربی را تماشا کردید؟
بازی خوبی نبود یعنی دوتا تیم خوب بازی نکردند امیدوارم در بازی برگشت در یک شرایط خوب دو تیم با یکدیگر بازی کنند.
 
* شفر مربی آلمانی استقلال در این بازی کنار زمین خیلی هیجان داشت.
بعضی از مربیان کنار زمین اینطوری هستند عادت دارند این کارها را بکنند اما این یک نفر دیگر خیلی کنار زمین هیجان داشت.
 
* شرایط تیم ملی را چطور می‌بینید؟
ملت ایران باید دلشان خوش باشد که رفتیم جام جهانی. حداقل امیدوارم کاری کنیم که از این مرحله صعود کنیم این نباشد که همش در پایان دور مقدماتی از مسابقات کنار برویم. الان باید برای کی‌روش امکانات را فراهم کرد. بازی تدارکاتی مشخص شود تیم‌هایی که قوی باشند و فشار بر روی بخصوص مدافعان ایجاد شود.
 
* اما کی‌روش به خاطر عقب‌افتادگی سه روزه حقوقش خیلی اعتراض داشت.
من هم شنیدم اما خودش گفته هفت ماه حقوقم عقب افتاده است. کی‌روش مربی خوبی است اگر امکانات برای وی فراهم شود چنین کارهایی انجام نمی‌دهد.
 
* بازی مقابل پاناما و ونزوئلا برای تیم ملی مفید است؟
باید این بازی‌ها باشد تا نقاط ضعف و قوت تیم مشخص شود اما تا الان فشار زیادی به تیم ملی نیامده است تا عیار آن مشخص شود.
 
* شما در چند سالی که در فوتبال بودید به جادو و جمبل اعتقاد داشتید و آیا چنین چیزی را دیده‌اید؟
 همچین چیزی نیست نمی‌دانم دنبال چه چیزی هستند. به این حرف‌ها گوش ندهید.
باشگاه پرسپولیس علی پروین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر