کد خبر: 554422 A

هفته دوم سوپر لیگ کاراته به اتمام رسید؛ با کمترین نتیجه غیرمترقبه و جابجایی هایی که در صدر جدول اتفاق افتاد.

به گزارش ایلنا در هفته دوم سوپر لیگ تیم های دانشگاه آزاد، بیمه تعاون و پاس بیشترین پیروزی را داشتند. در این میان بودند کاراته کاهایی که بیشترین نقش را در موفقیت تیم های خود ایفا کردند.
با هم مروری می کنیم بر چهره های برتر هفته دوم سوپر لیگ کاراته:
55-کیلوگرم: بهنام نجفی(پاس)، 2 بار برای تیمش به روی تاتامی رفت که در هر 2 مبارزه پیروز میدان بود. نجفی ابتدا سینا جلیلیان از آوای رزم را 8 تایی کرد و سپس مقابل حمید حسنی پور نفر دوم تیم ملی امید از تیم داتیس رشت 9 به 5 به برتری رسید تا به عنوان بهترنی سبک وزن ایستگاه دوم معرفی شود.
60-کیلوگرم: امیر مهدی زاده(بیمه تعاون)، دارنده 2 مدال طلا و یک برز جهان که در این فصل به تیم بیمه تعاون پیوسته شروع خوبی داشت. مهدی زاده در 3 پیکار و با کمترین فشار 14 امتیاز گرفت و5 امتیاز داد تا با 3 پیروزی یکی از مردان خوب بیمه تعاون باشد. مهدی زاده در پیکار مقابل مصطفی روستا نفر دوم وزن 60 کیوگرم انتخابی تیم ملی برای پیکارهای آسیایی که در لیگ برای تیم گوجوریو سی واکای به میدان می رود با حساب 3 به یک صاحب برتری شد. مهدی زاده در 2 بازی بعدی خود 6 بر یک و 5 بر 3 به برتری رسید.
67-کیلوگرم: امیررضا میرزایی(پاس)، این ملی پوش امید که روز یکشنبه هفته گذشته تا یک قدمی مدال جهانی پیش رفته بود در شرایطی در ترکیب تیمش قرار گرفت و خستگی ناشی از مسابقات جهانی را بر تن داشت. میرزایی روز جمعه در هر دو باری که برنده تاتامی بود. او ابتدا با 3 ضربه 3 امتیاز و یک ضربه 2 امتیاز 11 به یک علیرضا بندری از داتیس را شکست داد و سپس با 2 ضربه 3 امتیاز 6 بر صفر محمد سهرابی را برد.
وزن 75- کیلوگرم: مهرداد پورشیب(رعد پدافند خاتم الانبیا(ص)، در روزی که صدرنشین جایگاه خود را رتبه چهارم عوض کرد، پورشیب بی تردید بهترین بازیکن تیمش بود. پورشیب در پیکار نخست برابر اصغر آسیابری، نایب قهرمان بازیهای جهانی و نفر سوم قهرمانی جهان در سال 2016 اتریش 3 بر 2 به پیروزی رسید و در پیکار دوم مقابل نیما شافعی از تیم داتیس رشت به برتری رسید.
در این وزن بهمن عسگری از تیم دانشگاه آزاد نیز با 2 برد 8 بر صفر و 9 بر صفر چهره موفقی داشت.
وزن 84-کیلوگرم: سیدرضا خوشکلام(داتیس رشت)، این بازیکن جوان همچون هفته اول باز هم یکی از مردان تاثیر گذار تیمش بود. خوشکلام روز جمعه در حالی که داتیس با 2 باخت هفته دوم را پشت سر گذاشت، در پیکار مقابل سجاد حیاتی از پاس و محمد ممبینی از رعد پدافند صاحب برتری شد.
وزن آزاد: مهدی عاشوری(رعد پدافند خاتم الانبیا(ص))، پیروزی ارزشمند او 6 بر3 او برابر علی فداکار از بیمه تعاون را باید یکی از حوادث غیرمترقبه هفته دوم سوپر لیگ کاراته نامید. عاشوری در روند موفقیت آمیز ایستگاه دوم در پیکار برابر فرخ خرمی از داتیس رشت نیز 8 بر صفر پیروز شد تا در لیست بهترین های هفته قرار بگیرد.
وزن آزاد: صالح اباذری(بیمه تعاون)، این سنگین وزن تیم ملی امید در رقابتهای جهانی اسپانیا که در یک مبارزه بحث برانگیز برابر حریف کانادایی در حالی که 4 بر صفر از حریف پیش بود در فاصله 3 ثانیه از سوی داوران هانسکو شد روز جمعه در 3 پیکار تیمش را همراهی کرد که در هر 3 مبارزه پیروز از تاتامی خارج شد. اوج کار صالح در مصاف با ابراهیم حسن بیگی ملی پوش کهنه کار مناطق نفت خیز جنوب رقم خورد. جایی که تابلو نتایج پیروزی 8 به 2 اباذری را نشان داد. اباذری در 2 پیکار بعدی بدون اینکه امتیازی از دست بدهد حسین انصاری و سجاد فرخی از گوجوریو سی واکای تهران و سنندج را برد.
کاتای انفرادی: ابوالفضل شهرجردی(مناطق نفت خیز جنوب)، 3 پیکار، 14 پرچم حاصل کار ابوالفضل شهرجردی کاتاروی جوان مناطق نفت خیز جنوب در ایستگاه دوم سوپر لیگ کاراته بود. شهرجردی با 2 کاتای سوپاریم پی ابتدا محمد امینی از تیم گوجوریو سی واکای سنندج را شکست داد و سپس با 4 پرچم برابر یک پرچم مقابل مهران قربانعلی پور یکی از آماده ترین های حال حاضر کاتا از تیم بیمه تعاون را برد.
شهرجردی در سومین پیکار خود با کاتای آنان دای حسین پاک ضمیر از گوجوریو سی واکای را 5 بر صفر شکست داد.
کاتای تیمی:(مناطق نفت خیز جنوب) میلاد دلیخون، ابوالفضل شهرجردی، علی زند، تیم کاتای نفت روز جمعه 2 بار به میدان رفت که در هر 2 مبارزه با 5 پرچم حریفانش را مغلوب کرد. این تیم با کاتای اونسو از سد تیم بیمه تعاون گذشت و با اجرای کاتای پایکو تیم گوجوریو سی واکای تهران را مغلوب خود کرد. 

 

سوپر ليگ كاراته امير مهدي زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر