کد خبر: 554416 A

امتیاز جذب بازیکن سرباز از تیم‌های نظامی از ابتدای فصل آینده لغو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بحث بازیکنان سرباز و بازی آنها در تیم‌های نظامی همیشه از سوژه‌های مورد توجه فوتبال ایران بوده است و حواشی زیادی هم به همراه خود داشته است. طبق قانون بازیکنانی که مشمول خدمت می‌شوند باید به اندازه دوران خدمتشان در یک تیم نظامی بازی کنند و حتی داشتن قرارداد با باشگاه‌ها هم مانعی برای این تغییرات نیست و بازیکن سرباز بعد از دوران خدمتش باید باقی مانده قراردادش را در تیم پیشین خود سپری کند.

این موضوع بارها تیم‌های مختلف لیگ برتر را دچار مشکل کرده است و در مقاطع حساس بازیکن بدون نیاز به جلب رضایت باشگاه به تیم نظامی منتقل می‌شد و از طرفی جذب بازیکنان مطرح و کلیدی لیگ برتر بدون دردسر و پرداخت پولهای آنچنانی توسط تیم‌های نظامی یک رقابت نابرابر ایجاد می‌کند که همواره با اعتراض باشگاه‌ها همراه بوده است.

در همین راستا شنیده می‌شود قرار است از ابتدای فصل آینده شیوه‌جدیدی در سپری کردن دوران خدمت برای بازیکنان اعمال شود و دیگر این رویه کنونی ادامه نخواهد داشت.

بدین ترتیب که امتیاز جذب بازیکن سرباز توسط تیم‌های نظامی لغو شده و دیگر هیچ باشگاهی نمی‌تواند فوتبالیستی را به جای دوران سربازی‌اش در تیم بکار گیری کند.

در این میان بازیکنانی که ملی‌پوش هستند و با درخواست سرمربی تیم ملی مورد نیاز اعلام می‌شوند به عنوان نخبه به صورت موقت یا دائمی از خدمت معاف خواهند شد و سایر بازیکنان باید طبق عرف رایج خدمت خودشان را مثل افراد عادی سپری کنند.

اینکه بازیکن سرباز در شهر باشگاهی که در آن بازی می‌کند خدمت خواهد کرد یا نه موضوعی است که هنوز تصمیم‌گیری نشده و ممکن است پوئنی برای آنها قائل شوند که محل خدمت بازیکن در شهری است که فوتبال بازی می‌کند و در غیر این صورت اگر محل خدمت بازیکن در شهری دیگر باشد باید باشگاه خود را تغییر دهد.

اعمال قانون جدید برای خدمت بازیکنان سرباز می‌تواند تاثیرزیادی در نقل و انتقالات لیگ برتر از فصل آینده داشته باشد و این به سود باشگاه‌ها و به زیان چند تیم نظامی خواهد بود. از طرفی تلاش بازیکن برای رسیدن به پیراهن تیم ملی بیشتر می‌شود که اتفاق خوبی است.

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال بازیکن سرباز سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر