کد خبر: 551286 A

رکورد‌گیری تیم ملی وزنه‌برداری برای مسابقات جهانی آمریکا با حضور پر شور علاقه‌مندان به این رشته در اردوی تیم ملی در بابلسر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این رکوردگیری سهراب مرادی رکورد یک ضرب، دو ضرب و مجموع دنیا را شکست تا هت‌تریک کند. کری بهداد سلیمی و سعید علی حسینی در سنگین وزن و همچنین غیبت کیانوش رستمی از دیگر نکات مهم این رکورد‌گیری بود.

در این رکوردگیری بهداد سلیمی، سعید علی حسینی، سهراب مرادی، محمدرضا براری، علی هاشمی، علیرضا سلیمانی، علی میری، مجید عسگری، ایوب موسوی و همایون تیموری حضور داشتند و تنها غایب آن طبق معمول کیانوش رستمی بود. کادر فنی قبل از رکورد‌گیری اعلام کرده بود که هر 11 وزنه‌بردار در رکوردگیری شرکت می‌کنند و از بین آنها هشت نفر اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان مشخص می‌شوند که در هنگام رکورد‌گیری تمام وزنه‌برداران به غیر از رستمی وزنه زدند.

در دسته 94 کیلوگرم کلی اتفاق عجیب رخ داد و سهراب مرادی ابتدا با ثبت وزنه 190 کیلوگرم به طور غیر رسمی رکورد یک ‌ضرب دنیا را شکست. رکورد یک ضرب دنیا با 188 کیلو‌گرم در اختیار آکاکیوس از یونان است که سهراب مرادی در رکورد‌گیری تیم ملی دو کیلو‌گرم بیشتر از رکورد دنیا و 3 کیلو‌گرم بیشتر از رکورد المپیک را بالای سر برد. رکورد یک ضرب دسته 94 کیلو‌گرم در بازی‌های المپیک با 187 کیلو‌گرم در اختیار کوروش باقری است. او در ادامه در دو ضرب هم وزنه 235 کیلو‌گرم را بالای سر برد که 3 کیلو‌گرم بیشتر از رکورد دنیا است. سهراب مرادی با ثبت 425 کیلو‌گرم در مجموع، 12 کیلو‌گرم رکورد مجموع دنیا که در بازی‌های داخل سالن خودش آن را شکسته بود ارتقا داد تا در رکورد‌گیری تیم ملی هت‌تریک کرده باشد. در این دسته سید ایوب موسوی هم 174 کیلو‌گرم در یک ضرب و 217 کیلو‌گرم در دو ضرب را بالای سر برد.

در دسته فوق سنگین هم کری‌خوانی بهداد سلیمی و سعید علی حسینی در نوع خود جالب توجه بود. بهداد سلیمی در یک ضرب در حالی وزنه 208 کیلوگرم را بالای سر برد که بعد از او سعید علی حسینی با 210 کیلو گرم آمادگی بالای خود را برای مسابقات جهانی آمریکا نشان داد. در دو ضرب هم هر دو قهرمان پولادین ایران روی وزنه 253 کیلوگرمی توقف کردند تا بهداد با مجموع 461 کیلوگرم و سعید علی حسینی با مجموع 463 کیلوگرم به کار خود پایان بدهند. همایون تیموری هم در فوق سنگین وزنه 200 کیلوگرمی را ثبت کرد.

کیانوش که در این اردو هم براساس برنامه‌ریزی خودش و برادرش حضور دارد، صلاح ندید در رکوردگیری تیم ملی برای مسابقات جهانی حضور پیدا کند اما در دسته 85 کیلو‌گرم علی میری 160 کیلو‌گرم را در یک ضرب و 202 کیلو‌گرم را در دو ضرب بالای سر برد.

در دسته 105 کیلو‌گرم علیرضا سلیمانی 183 کیلوگرم در یک ضرب و 222 کیلو‌گرم در دو ضرب و علی هاشمی در یک ضرب 185 کیلو‌گرم و در دو ضرب 228 کیلو‌گرم را بالای سر بردند. محمد رضا براری هم در این دسته در یک ضرب 183 کیلوگرم را در هر سه حرکت رها کرد اما در دوضرب 220 کیلو‌گرم را بالای سر برد تا در مجموع رکوردی برایش ثبت نشود.

مجید عسگری هم در دسته 77 کیلو‌گرم در یک ضرب 143 کیلو‌گرم و در دو ضرب با ثبت ۱۷۹ کیلوگرم و مجموع 322 کیلوگرم آمادگی‌اش برای مسابقات جهانی آمریکا را نشان داد.

محسن وظیفه

 

 

بهداد سلیمی سهراب مرادی سعید علی حسینی رکورد‌گیری تیم ملی وزنه‌برداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر