کد خبر: 543844 A

سرمربی جدید که باشگاه آلمانی برای هدایت بازیکنانش انتخاب کرده در حال حاضر مسن‌ترین فرد حاضر در این شغل بین پنج لیگ معتبر قاره اروپا است.

به گزارش ایلنا، پس از برکناری کارلو آنجلوتی از سمت سرمربیگری بایرن مونیخ سرمربی جدیدش را معرفی کرد.یوپ هاینکس هدایت باوارایی‌ها را پذیرفت تا این مربی 72 ساله مسن ترین مربی در میان پنج لیگ بزرگ اروپایی شود.

 نفرات بعدی این فهرست عبارتند از:

*روی هاجسون، کریستال پالاس، 70 سال و 60 روز(تا امروز)

دوران مربیگری او از سال 1976 آغاز شده و در کشورهای سوئد، سوییس، نروژ، ایتالیا، انگلیس، دانمارک، فنلاند و امارات عربی متحده صورت گرفته. متاسفانه دوران کاری او را بیشتر با تیم ملی انگلیس به یاد می‌آورند که در یورو 2012 به ایتالیا باخت، در مرحله گروهی جام جهانی 2014 حذف شد و باخت خفت بار به ایسلند در یورو 2016 که باعث استعفای بلافاصله او شد.

*آرسن ونگر، آرسنال، 67 سال و 351 روز

با آنکه موناکو را در سال 1988 به قهرمانی لیگ فرانسه رساند، در سال 1996 که از ناگویا گرامپوس ایت به آرسنال آمد، نسبتا ناشناخته بود اما در این 21 سال فوتبال انگلیس را متحول کرده ضمن اینکه در فصل 2004-2003 بدون باخت قهرمان شدند. این سومین و آخرین قهرمانی ونگر بود که با وجود جام‌های دیگر نتوانسته هواداران را متقاعد کند اما باشگاه راضی است و در ابتدای همین فصل قراردادش دو سال تمدید شد.

*لوییجی دل نری، اودینزه، 67 سال و 46 روز

مسن‌ترین مربی ایتالیا، بیشتر حرفه‌اش را به جز مدتی کوتاه در پورتو در ایتالیا سپری کرده. او که سابقه مربیگری در یوونتوس، رم، پالرمو و سمپدوریا را دارد، کیوو را برای نخستین بار در تاریخش به سری A برد. آن سال سهمیه جام یوفا را گرفتند و دل نری جایزه مربی سال را گرفت.

*کلودیو رانیری، نانت، 65 سال و 353 روز

او در بزرگترین تیم‌های اروپا از جمله اتلتیکومادرید، چلسی، یوونتوس و اینتر کار کرده بدون آنکه موفقیت قابل توجهی داشته باشد. دوران فاجعه بار تیم ملی یونان هواداران لسترسیتی را وحشت زده کرد وقتی در سال 2015 جای نایجل پیرسون را گرفت اما در فصل بعد یکی از بزرگترین دستاوردهای تاریخ ورزش رقم خورد و لستر قهرمان لیگ برتر شد. در 65 سالگی بعید است مثل گذشته اوج بگیرد اما کسی چه می‌داند؟

*کریستین گورکف، رن، 62 سال و 186 روز

دو دوره کار در رن و سه دوره در لوریان که آخرین آنها در سال‌های 2014-2003 بوده به علاوه مربیگری الجزایر که نتوانست به انتظار طولانی آنها برای قهرمانی آفریقا پایان دهد. از هشت بازی ابتدایی این فصل لیگ فرانسه تنها یکی را برده.

*هاینکس به رکورد شولتز نمی‌رسد

فرد شولتز باسابقه ترین مربی تاریخ فوتبال آلمان است. او در جریان باخت 2 بر صفر تیمش، وردربرمن به اشتوتگارت در آوریل 1978، 74 سال و 184 روز داشت.

بایرن مونیخ یوپ هاینکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر