کد خبر: 543779 A

سرمربی تیم ملی در خصوص شرایط تیم ملی پیش از دیدار با روسیه می‌گوید.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز (شنبه) تیم ملی فوتبال کشورمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: خوش‌آمد می‌گویم به شما. همیشه خیلی خوشحالیم از حضور رسانه‌ها در کنار تیم ملی. شما چشم، گوش و احساس هواداران ایرانی هستید. حضور شما فراتر از خوشحالی است. خوشحالیم که اینجا هستید.

وی با ابراز رضایت از نخستین اردوی تیم ملی برای حضور در جام جهانی،‌ خاطرنشان کرد: شرایط تیم خوب و روبه‌جلو پیش می‌رود. ما برنامه بلند مدت‌مان را برای جام جهانی آغاز کردیم. شش بازی دوستانه و چهار اردوی مختلف خواهیم داشت. البته یک «مینی‌اردو» خواهیم داشت که یک اردوی کوتاه مدت سه چهار روزه است. سعی می‌کنیم بازیکنان را در این شرایط حفظ کنیم. هر چقدر که به جام جهانی نزدیک می‌شویم، خواهید دید که این برنامه‌ها چطور پیش می‌روند. از الان تا اردیبهشت 97، 6 بازی دوستانه در برنامه‌مان است.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: البته همگان باید بدانند که ما با محدودیت‌هایی برای برگزاری بازی‌های دوستانه مواجهیم. وقتی یک کشوری از ما یک میلیون ، 500 هزار و یا حتی 100 هزار دلار برای برگزاری بازی دوستانه می‌خواهد، به خاطر محدودیت‌هایی که داریم، قادر به پرداخت این رقم‌های هنگفت نیستیم، اما از طریق ارتباطاتی که داشتیم، توانستیم دیدارهای دوستانه مختلفی را هماهنگ کنیم. ما سال آینده می‌خواهیم سه دیدار دوستانه داشته باشیم. اگر دو دیدار دوستانه داشته باشیم، به این معناست که یک بازی هم باید در نزدیکی‌های جام جهانی برگزار کنیم، اما اگر سه دیدار داشته باشیم، نزدیک جام جهانی دیدار دوستانه نخواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص صحبت‌های مهدی تاج مبنی بر بازگشت مارکار آقاجانیان به تیم ملی عنوان کرد: در درجه اول باید اعلام کنم هر وقت مارکار آقاجانیان به اینجا بیاید به او خوش‌آمد خواهیم گفت، چون تیم ملی مکانی است که آقاجانیان به آن تعلق دارد. در درجه بعد وقتی شنیدم مارکار آقاجانیان به‌عنوان سرمربی تمام تیم‌های زیر 21 سال، زیر 19 سال و زیر 17 سال انتخاب شده است، بسیار خوشحال شدم. مطمئناً حضور آقاجانیان در اینجا می‌تواند تعلیمات مربیگری او را ادامه بدهد و این دانش را به تیم‌های دیگر ملی منتقل کند.

کی‌روش در خصوص حضور مهدی طارمی در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: تا جایی که روز گذشته از طریق مهدی تاج (رئیس فدراسیون فوتبال) مطلع شدم قرار بود امروز (شنبه) مهدی طارمی در جلسه کمیته اخلاق شرکت کند. در خصوص شرایط طارمی نیز تا جایی که اطلاع داشتم، قبلاً  صحبت کردم و اعلام کردم محرومیت این بازیکن برای او، باشگاهش و تیم ملی بسیار بد است و روی عملکرد همه این موارد اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز تصمیم در خصوص طارمی گرفته و حکم صادر شده است و کار دیگری نمی‌توان انجام داد. این موضوع تنها مسئولیت من و فدراسیون فوتبال را بیشتر می‌کند تا از این بازیکن و شرایطش محافظت کنیم. البته فدراسیون نباید دخالتی در مسائل درون باشگاهی داشته باشد و تنها کاری که باید انجام بدهد در راستای آماده‌سازی این بازیکن حمایت صورت بدهد. طارمی بازیکنی است که در 18 مسابقه مقدماتی جام جهانی در اردوها و بازی‌ها حضور داشته است و بازیکن مهمی برای فدراسیون فوتبال ایران و آینده فوتبال ایران است. باید آمادگی طارمی حفظ شود تا پس از پایان این چهار ماه مجدداً به فوتبال ایران کمک کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان در خصوص رضایت از برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی با توجه به صعود به مسابقات جام جهانی به‌عنوان اولین تیم آسیا خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمام تلاش خود را می‌کنیم که برنامه‌های آماده‌سازی‌مان را به خوبی پیاده کنیم و در این راه بازی با روسیه در راه آماده‌سازی ما، دیدار بسیار خوبی خواهد بود. وقتی تیمی مثل آرژانتین که شرایط سختی برای صعود به جام جهانی دارد، شما اندازه و قیمت تیم آرژانتین را می‌دانید و تیمی که به جام جهانی صعود کرده حتی می‌تواند بهتر از آرژانتین باشد. ما می‌توانیم بهتر و بهتر باشیم و باید کار کنیم. وظیفه ما کار کردن است و من مطمئنم که بازیکنانم می‌توانند در جام جهانی با تمام تیم‌ها رقابت کنند و برای ما شادی به ارمغان بیاورند.

تیم ملی فوتبال سرمربی تیم ملی کارلوس کی‌روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر