کد خبر: 543708 A

کمیته فنی باشگاه استقلال دو نفر از اعضای خودش را به عنوان دستیاران سرمربی انتخاب کرده است که این مساله بازتاب و انتقاداتی زیادی را در پی داشته است.

به گزارش ایلنا، چند سال پیش علی پروین در اظهارنظری تاریخی گفت: «مدیرفنی یعنی کشک!» اما حالا کمیته فنی استقلال عملا ثابت کرد که کمیته فنی هم یعنی کشک و هدف بعضی از اعضای این کمیته تنها رسیدن به نیمکت تیم بوده است!

تشکیل کمیته فنی به ذاته اقدام مثبت و ارزشمندی است، به شرط آنکه اعضای این کمیته بلند نظر باشند و افق دیدشان فراتر از نیمکت تیم بزرگسالان باشد.

کرسیِ کمیته فنی استقلال جایگاهی به مراتب بالاتر از دستیاری تیم استقلال است اما اگر عضو کمیته فنی که چشم به نیمکت تیم بزرگسالان داشته باشد، چطور میتواند نقش راهبردی در ارتقا سطح فنی و کیفی تیم های باشگاه ایفا کند؟

با تمام احترامی که برای بیژن طاهری و سیروس دین محمدی دو پیشکسوت ارزنده و بااخلاق استقلال قائلیم، اما آیا شایسته تر نبود که کمیته فنی هم و غم خود را برای پیشنهاد گزینه های اصلح به سرمربی و نظارت بر روند تکنیکی و تاکتیکی تیم های باشگاه صرف می کرد؟

اگر آقایان طاهری و دین محمدی دغدغه ی مربیگری دارند (که حق طبیعی آنان است)  آیا بهتر نبود چهره های دیگری به عضویت کادرفنی استقلال درمی آمدند که از فرادست به وضعیت تیم می نگریستند؟

صندلی کمیته فنی استقلال امانتی است که به پیشکسوتان باشگاه سپرده شده، اما اگر قرار باشد خروجیِ این کمیته تقسیمِ جایگاه ها بین خود اعضا باشد، نتیجه ای جز خدشه دار شدن اعتمادِ ناظران و عموم هواداران به کمیته فنی در بر نخواهد داشت.

محمد حیرانی

 

استقلال بیژن طاهری سیروس دین محمدی وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر