کد خبر: 539992 A

شاید ژاوی موتور محرک و بونجاح بهترین گلزن السد و لیگ قهرمانان آسیا باشد اما موثرترین بازیکن این تیم در دفاع، بازیکن ایرانی السد است.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس در قطر، بازی را بد شروع نکرد اما پایان بدی داشت. پایان تلخی که به اندازه بونجاح در حمله، مرتضی پورعلی‌گنجی در فاز دفاعی عامل آن بوده است. پرسپولیس قبل از خوردن گل اول، خوب روی دروازه حریف موقعیت ساخت اما موقعیت‌های آنها با درخشش پورعلی‌گنجی هیچ‌ وقت به دروازه نرسید. بعد از گل اول السد هم پرسپولیس فشارش را بیشتر کرد اما برخلاف مدافعان پراشتباه سرخپوشان، پورعلی‌گنجی اجازه نداد تا دقیقه 4+90 هیچ توپی دروازه این تیم را چندان تهدید کند.

photo_2018-02-22_21-27-31

۲۹ واکنش دفاعی که ۲۷ تای آنها موفق بود، آمار فوق‌العاده پورعلی‌گنجی مقابل پرسپولیس است. ستاره ایرانی السد در این بازی ۴ تکل موفق زد، یک شوت حریف را برگشت داد، 2 بار مانع پاس‌های بازیکنان پرسپولیس شد، ۱۳ دفع توپ داشت و ۷ بار، توپ را از پرسپولیس پس گرفت. 2 تکل ناموفق، تنها شکست‌های پورعلی‌گنجی در این بازی بودند. در حالی که پدرو میگل زوج پرتغالی او با وجود عملکرد عالی، ۲۲ بار موفق به دفع حملات پرسپولیس شد و هیچ کدام از بازیکنان السد، به اندازه بازیکن ایرانی تیم در جلوگیری از حملات سرخپوشان موفق نبودند. بعد از شب رویایی طارمی مقابل تراکتورسازی، این بار پرسپولیس قربانی درخشش یک بازیکن ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا شد. بازیکنانی که شاید عملکرد خوب‌شان این شب‌ها طرفداران فوتبال ایران را ناراحت کند اما آخر فصل و در جام جهانی، با این سطح آمادگی می‌توانند برگ برنده تیم ملی باشند.

پورعلی‌گنجی در مقدماتی جام جهانی هم یکی از ستون‌های دفاعی تیم ملی بود. او همراه با جلال حسینی، پژمان منتظری و محمد انصاری توانستند یکی از بهترین رکوردهای مقدماتی جام جهانی 2018 را ثبت کنند. بسته نگه داشتن دروازه در چند بازی متوالی دلایل متعددی داشت که یکی از آنها آمادگی فوق‌العاده مرتضی پورعلی‌گنجی بود. حالا این مدافع روزهای اوج خود را سپری می‌کند و می‌تواند در جام جهانی 2018 هم یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان تیم ملی باشد.

پرسپولیس مرتضی پورعلی گنجی السد قطر ژاوی هرناندز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر