کد خبر: 529919 A

دعوت مجدد علیرضا حقیقی به تیم ملی می‌تواند حامل پیام خاصی باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فهرست جدید کارلوس کی‌روش برای نفرات دعوت شده به تیم ملی نکات جالبی داشت که یکی از آنها دعوت مجدد از علیرضا حقیقی آنهم پس از مدت‌ها دوری از تیم ملی بود.

حقیقی پس از اینکه گلر شماره یک تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل بود کم کم از تیم ملی محو شد و جای خودش را به علیرضا بیرانوند داد و در طول 4 سال گذشته به تناوب در برخی اردوها حضور داشت ولی جایگاهی در ترکیب اصلی بدست نیاورد.

با این وجود تغییر شرایط حقیقی در تیم باشگاهی خود و انتقال از ماریتیمو به اسکیلستونا و درخشش در ترکیب این تیم باعث شد نظر کی‌روش مجدداً به این دروازه‌بان 29 ساله جلب شود.

حقیقی در تیم قعر نشین اسکیلستونا در لیگ سوئد بازی می‌کند و از زمان قرار گرفتن در ترکیب اصلی این تیم چند بار به ترکیب تیم منتخب هفته لیگ سوئد راه پیدا کرده و چند بار هم توانسته کلین‌شیت کند.

دعوت مجدد از حقیقی در آخرین اردوهای پیش از جام جهانی می‌تواند نوید حضور مجددش در ترکیب اصلی تیم ملی باشد و این خبر خوبی برای بیرانوند که جایگاهش توسط این بازیکن تهدید می‌شود نیست.

عملکرد خوب بیرانوند در دروازه و آمار خوبی که به ثبت رسانده نیمکت نشین کردن او را سخت می‌کند و احتمالش بالا نیست ولی یادآوری چشم پوشی کی‌روش از رحمان احمدی پس از عملکرد درخشانی که در مسیر صعود تیم ملی به جام جهانی داشت، خطر از دست رفتن دروازه تیم ملی برای بیراوند را هم ایجاد می‌کند.

احمدی 4 سال قبل جانشین رحمتی شد و یکی از ارکان اصلی صعود تیم ملی به جام جهانی بود و در دیدار با کره‌جنوبی عملکرد درخشانی داشت ولی برخلاف تصورها در جام جهانی به او بازی نرسید و حقیقی به ترکیب اصلی راه یافت.

باید دید کی‌روش تاریخ را با نیمکت نشین کردن بیرانوند و بازی دادن به حقیقی تکرار می‌کند یا این بازیکن قرار است از روی نیمکت نظاره‌گر کار بازیکن تیم ملی خواهد بود.

تیم ملی فوتبال کارلوس کی‌روش علیرضا حقیقی علیرضا بیرانوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر