کد خبر: 528227 A

در گفت‌وگو با سایت کمیته بین المللی پارالمپیک

بانوی نخست پاراتیراندازی ایران در گفتگو با سایت کمیته بین المللی پارالمپیک گفت مدال های طلایی که در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب کرده به وی حس آرامش می دهد.

 به گزارش ایلنا و به نقل از  سایت کمیته ملی پارالمپیک، ساره جوانمردی در این مصاحبه از بازگشت به تمرینات پس از شش ماه استراحت سخن گفته و اینکه می‌خواهد در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو هم موفقیت کسب کند.

وی گفت: «قبل از ریو فشار زیادی بر روی دوش خود احساس می کردم به ویژه به خاطر نتایجی که در گذشته کسب کرده بودم. به خاطر این بود که همه از من انتظار کسب مدال طلا داشتند.»

ساره جوانمردی در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو دو مدال طلا کسب کرد. وی چندین مدال طلای جهانی و آسیایی کسب کرده ضمن اینکه رکوردهای جهانی و پارالمپیک را بهبود بخشیده است.

 پس از کسب دو مدال تاریخی طلا در تپانچه بادی ۱۰ متر و تپانچه ۵۰ متر میکس در بازی های پارالمپیک ریو که وی را به عنوان نخستین زن ایرانی معرفی کرد که در رشته تیراندازی به مدال طلا دست پیدا کرده است، هنوز هم فشار به طور کامل در مورد این ورزشکار کم نشده است.

جوانمردی ادامه داد: «صادقانه باید بگویم در یک دوره شش ماهه پس از پارالمپیک ریو، به طور منظم تمرین نکردم. نیاز به استراحت داشتم تا دوباره از نو آماده شوم. می خواستم زمانم را به فکر کردن در خصوص طرح های آینده ام اختصاص بدهم و اینکه برای ادامه موفقیت باید چه راه هایی را بروم.»

حدود دو ماه قبل، جوانمردی تمرینات سبک خود را آغاز کرد و تقریبا هر روز تمرین می کند. وی در این خصوص گفت که تمرین می کند تا فرم قبلی خود را هر چه سریع تر بازیابد.

اکنون وی این کار را با اعتماد به نفس و آرامش ذهنی انجام می دهد و بر این باور است که این از تاثیر بلند مدت طلاهایی که در ریو کسب کرده، سرچشمه می گیرد.

جوانمردی افزود: «در ارتباط با آنچه من از قبل در نظر داشتم در رشته تیراندازی به دست بیاورم، مدال های ریو واقعا حس آرامشی به من دادند که تا پیش از این تجربه نکرده بودم. در صورت شرکت در بازی های پارالمپیک آینده، از تجربه ای که در ریو به دست آوردم بهره مند خواهم شد.»

بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ در صدر برنامه های جوانمردی قرار دارد. همانگونه که بازی های قهرمانی جهان سال آینده در چئونگجو کره جنوبی در برنامه وی قرار دارد. در هر دو رقابت، وی برای دفاع از مدال های طلای خود به میدان خواهد رفت.

برای وی، کلید اساسی، شرکت کردن در رقابت ها و مثبت بودن است و اینکه هر رویدادی را به عنوان یک تجربه جدید و یک شانس نو در آغوش بگیرد.  

دارنده مدال برنز بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن تصریح کرد: «اگر من به ۱۰ سال گذشته حضورم در این رشته بازگردم و به شکست هایی که متحمل شده ام رجوع کنم، آنها واقعا به موفقیت من کمک کردند. شکست های پیشین بودند که مرا به سوی کسب مدال در رقابت های قهرمانی جهانی ۲۰۱۴ آلمان و ریو ۲۰۱۶ سوق داد.»

رقابت های پارا تیراندازی جام جهانی از ۱۹ تا ۲۷ سپتامبر در کرواسی برگزار می شود و این رویدادی است که جوانمردی در حال حاضر بر روی آن تمرکز کرده است.

وی همچنین به رقابت های قهرمانی جهان سال ۲۰۱۸ که در ماه مه برگزار می شود، چشم دوخته است. سپس رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک از راه می رسند و بازی های پارا آسیایی و در نهایت بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو.

جوانمردی در پایان گفت:« این رویدادها پایان ندارند و من در حال توسعه برنامه تمرینی ام برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو هستم. دستکم در این برهه از حرفه ام، احساس می کنم هیچ چیز نمی تواند واقعا ناامیدم کند.»

ساره جوانمردی کمیته بین المللی پارالمپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر