کد خبر: 516690 A

سرمربی گسترش فولاد دلایل شکست سنگین تیمش در دیدار اول را بیان می‌کند.

به گزارش ایلنا، لوکا بوناچیچ پس از شکست چهار بر یک گسترش فولاد مقابل پارس جنوبی جم، اظهار داشت: قبل از هر چیز باید به تیم پارس جنوبی تبریک بگویم. فوتبال سرعتی را به نمایش گذاشتند و مستحق این برد بودند.  در ابتدا جلو افتادیم اما بازیکنانم بعد از دقیقه 10 آن چیزی که می‌خواستیم را انجام ندادند. امشب، شب ما نبود و حتی می‌توانیم خوشحال باشیم که بازی با نتیجه 4 بر یک تمام شد.

سرمربی گسترش فولاد درباره استفاده از جوانان و اینکه این شکست تحقیرآمیز حاصل استفاده از همین جوانان بوده است، تصریح کرد: مطمئناً ما جوانان خوبی داریم. چلسی و تیم‌های بزرگ دنیا هم 4 بر یک شکست می‌خورند؛ چرا باید این باخت تحقیرآمیز باشد؟ اصلاً این صحبت را قبول ندارم؛ البته تماشاگران حق دارند چنین فکری کنند، ما به جوانان در این بازی میدان دادیم اما در خط دفاعی عملکرد ضعیفی داشتند.

لوکا ادامه داد: زمانی که در نیمه دوم بازیکن ما اخراج شد تیم ما از هم پاشید. نمی‌توانم حرف شما را در خصوص تحقیر شدن تأئید کنم، این حرف شماست. من بازیکنان جوانی را در زمین گذاشتم و نشان دادم می‌شود به آنها اطمینان کرد. در نیمه دوم تغییر سیستم دادیم و سعی کردیم با ریسک بالا نتیجه را جبران کنیم اما امشب، شب بچه‌های ما نبود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه گسترش از جناح مسعود ابراهیم‌زاده ضربات زیادی دریافت کرد، گفت: این بازیکن مصدوم است و این اتفاقات هم ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید. باید به او کمک کنیم تا به شرایط خوبش برگردد اما قبول دارم که از سمت چپ ضربه خوردیم.

سرمربی گسترش فولاد در ادامه با بیان اینکه در بین دو نیمه با شاگردانش درباره مشکلات تیمی و فنی خود صحبت کرده است، عنوان کرد:‌ اشتباهات تیمی ما در جناحین بود. فخرالدینی و ابراهیم‌زاده با تجربه هستند ولی امروز یک توپ هم نگرفتند. به نظرم این نتیجه به دلیل همین اشتباهات رقم خورد.

لوکا به انتقاد از عملکرد خط دفاعی تیمش پرداخت و گفت: چیزی که من را متعجب می‌کند عملکرد خط دفاعی ماست. دفاع ما باید مستحکم باشد اما امشب این دفاع محکم را نداشتیم و من از این موضوع تعجب کردم. باز هم می‌گویم اینها بازیکنان من هستند و من باور دارم که می‌توانند نتایج مورد نظر را کسب کنند. در این راه ممکن است چنین نتایجی هم رخ بدهد چون بازی اول بود.

وی پس از مواجهه شدن سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در 40 دقیقه اول تیم شما فقط دفاع می‌کرد عصبانی شد و گفت: شما باید عادلانه سوال کنید. من بازی‌های زیادی را پشت سر گذاشتم. شما خودتان هم می‌دانید وقتی تیم به عقب بر می‌گردد نمی‌تواند دوباره به جلو برگردد شما چطور انتظار داشتید که بازیکنان من بازی را مساوی کنند؟ فوتبال بالا و پایین دارد. ما تیم حریف را آنالیز می‌کنیم و بر اساس آن دفاع‌مان را می‌چینیم. در نیمه دوم تغییر سیستم دادیم و سعی کردیم روی دروازه پارس جنوبی فشار بیاوریم. در ضد حملات هم دو فرصت ایجاد کردیم اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

بوناچیچ عنوان کرد: قبول دارم که بازیکنانم نتوانستند فشار لازم را بیاورند اما مجبور بودیم دفاع کنیم. نیمه دوم را با 2 مهاجم، 5 هافبک و 3 دفاع آغاز کردیم در این مورد ما ریسک بزرگی انجام داده بودیم در ضد حمله می‌توانستیم به گل برسم اما نشد. بعد از اینکه بازیکنمان اخراج شد گل سوم را هم خوردیم و تیم از هم پاشید. بازیکنان هم ماندند و نتوانستیم نتیجه را جبران کنیم.

سرمربی گسترش فولاد در مورد عملکرد تیمش در فصل نقل و انتقالات اظهار داشت: قبول کردم که به سمت جوان‌گرایی برویم. می‌دانستیم کار راحتی نداریم اما ریسک کردم. از ریسک کردن نمی‌ترسم و تا آخر هم پشت بازیکنانم می‌ایستم. هر کسی می‌تواند هر نظری که دلش می‌خواهد داشته باشد اما این بازی، بازی اول بود و ما باختیم. من فقط می‌توانم به تیم حریف تبریک بگویم. بازیکنانم از چیزی که انتظارش را داشتم دور بودند اما مثل اینکه به اینجا آمدم که شما (خبرنگاران) من را اعدام کنید. وقتی یک دولت جدید روی کار می‌آید به زمان نیاز دارد تا بتواند اندیشه‌هایش را عملی کند اما شما اینجا انتظار دارید ما از هفته اول فقط فقط ببریم البته شما هم حق دارید چون نتیجه این حق را به شما می‌دهد و من هم آن را تائید می‌کنم.

بوناچیچ در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا بازیکنانی که الان در تیم‌تان هستند همان بازیکنانی بودند که شما درخواست جذب‌شان را کرده بودید، گفت: تیمی که من تحویل گرفتم اسدی، نصرتی، اکرامی و حاتمی را داشت و من می‌توانستم از همه آنها استفاده کنم اما وقتی شروع کردیم هیچکدام از آنها نبودند. نصرتی، اکرامی و حسینی قراردادشان تمام شده و حاتمی و اسدی هم به تیم دیگری رفته بودند فقط شجاعیان بود که ما با جدایی او موافقت کردیم.

وی اضافه کرد: قبلا هم گفته بودم که آقای زنوزی به من گفته بود که باید روی جوانان کار کنم من هم این موضوع را قبول کرده بودم. به تیمم ایمان دارم و با قدرت کارم را ادامه می‌دهم. پس از دست دادن چند بازیکن مجبور بودیم که به سراغ جذب چند مدافع برویم. با این کار سعی کردیم خلأ پیش آمده را درست کنیم در حال حاضر هم به دنبال یک مهاجم خارجی هستیم که فعلاً او را پیدا نکردیم چون مهاجم ششدانگ خیلی گران‌قیمت است. البته یک بدشانسی هم آوردیم که قنبری و بابایی مصدوم شدند. آنها در ترکیه به عنوان بازیکن ثابت ما به میدان رفتند و ما اگر آنها را در اختیار داشتیم شرایطمان بهتر بود. من مربی هستم و من در مورد بازیکن تصمیم می‌گیرم. من لیستم را به باشگاه دادم و البته شرایط مالی را هم باید در نظر می‌گرفتم.

وی پس از اینکه با سوال خبرنگاری که او پرسید چطور می‌خواهید تیم‌تان را جمع کنید دچار اشتباه شد و با تعجب گفت: تیم که همین جاست نه به خارج از کشور و نه به جای دیگری رفته است.

سرمربی گسترش فولاد زمانی که با منظور صحیح این سوال آشنا شد، گفت: ما باید تنش‌ها را بخوابانیم. من ناراحت هستم و می‌بینم که شما(خبرنگاران) هم ناراحتید اما توپ گرد است. ما این هفته با بازیکنانمان صحبت می‌کنیم؛ این وظیفه من است که تیم را جمع کنم. همچنین وظیفه من این است که تیمم بهتر شود و این باخت را فراموش کند. اگر خدای ناکرده این روند را ادامه دهیم فاجعه می‌شود. اگر این روند ادامه داشته باشد آنوقت شما هم حق دارید که سر مرا ببرید (او این جمله را با نشان دادن دستش نشان داد).

 

رقابت های لیگ برتر گسترش فولاد تبریز‌ لوکا بوناچیچ پارس جم جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر