کد خبر: 516673 A

برانکو ایوانکوویچ با در اختیار گرفتن پرسپولیس تغییر نسل جالب توجهی در این تیم شکل داده است و آنها اکنون به تیمی یکدست و هماهنگ تبدیل شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرمربی کروات سرخپوشان بعد از حضور در نیم فصل دوم در لیگ چهاردهم در پرسپولیس، توانست آنها را در لیگ حفظ کند. اما کار اصلی برانکو ایوانکوویچ در فصل پانزدهم استارت خورد. جایی که او پوست اندازی ابتدایی را علیرغم مشکلات مالی این باشگاه و کمبود بودجه برای جذب بازیکن استارت زد.

MASI5200

پرسپولیس در لیگ پانزدهم دیدارهای خود را در استادیوم آزادی و برابر پدیده مشهد شروع کرد. تیمی که کمال کامیابی نیا، رامین رضاییان، لوکا ماریچ و فرشاد احمدزاده را به عنوان بازیکنان تازه وارد خود می‌دید. تغییر بیش از 40 درصدی با توجه به اینکه سوشا مکانی را نیز در دیدارهای ابتدایی به دلیل محرومیت نداشتند، اولین حرکت بزرگ برانکو ایوانکوویچ برای ایجاد تغییرات در تیم تحت هدایتش بود.

01129367

پرسپولیس اما لیگ شانزدهم را در حالی آغاز کرد که ضمن حفظ برخی چهره‌های اصلی خود، توانستند علیرضا بیرانوند، وحید امیری و سیدجلال حسینی را نیز از نفت تهران در اختیار بگیرد. حسین ماهینی دیگر تازه وارد ترکیب پرسپولیس بود که بعد از پایان دوران سربازی به جمع شاگردان برانکو ایوانکوویچ اضافه شد. محمد انصاری نیز مزد موفقیت خود در فصل گذشته را با حضوری ثابت در ترکیب این تیم به دست آورده بود و ربیع خواه نیز با توجه به مشکلات در سمت چپ دیگر بازیکن تازه وارد جمع شاگردان برانکو محسوب می‌شد. آنها در این فصل توانستند خیلی زودتر از تصورات به عنوان قهرمانی دست یابند و رکوردهای مناسب و رشک برانگیزی را نیز آن خود کردند.

پرسپولیس+تهران

شرایط تغییر حداقلی در ترکیب اصلی برای دستیابی به ترکیبی ایده آل در فصل هفدهم برای آنها به بهترین شکل ممکن پیش رفت. آنها علیرغم جذب 5 مهره نامدار، لیگ را در حالی استارت زدند که تنها شجاع خلیل زاده توانسته بود به ترکیب این تیم راه یابد و جانشین سیدجلال حسینی مصدوم شود. تیمی که اکنون با کسب عنوان سوپرکاپ، امیدواری زیادی برای موفقیت در چهار تورنمنت دیگری که پیش روی خود دارد می‌بیند.

با این شرایط و جذب مهره‌هایی که به گواه کارشناسان بهترین پتانسیل برای حضور و در اختیار داشتن پیراهن پرسپولیس به خود اختصاص داده‌اند، آنها در سودای موفقیتی دیگر در فوتبال ایران هستند. باید دید نفراتی که در اولین گام در لیگ برتر توانستند یک پیروزی بزرگ برای این تیم به دست بیاورند با اضافه شدن ستاره‌هایی مثل بشار رسن، گادوین منشا، سیامک نعمتی و سیدجلال حسینی و دیگر چهره‌های جویای نام باید دید سرمربی کروات سرخپوشان به ایده‌هایی که در فصل جدید در نظر گرفته دست خواهد یافت یا خیر.

سوشا مکانی برانکو ایوانکوویچ مهدی طارمی سیدجلال حسینی محسن بنگر سروش رفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر