کد خبر: 516418 A

استقلال در لیگ هفدهم با کارشناسی مهندس محمد تقوی.

به گزارش ایلنا، برنامه‌های استقلال نسبت به سال گذشته با جابه‌جایی بازیکنان تغییر اساسی کرد و به این دلیل کار این تیم در فصل هفدهم سخت‌تر خواهد بود. استقلال فصل گذشته به بازیکنان جوان خود بازی داد و کار را با همین جوانان ادامه داد اما این فصل با در اختیار گرفتن بازیکنان باتجربه و تغییرات گسترده برای رسیدن به هماهنگی نیازمند زمان بیشتری است.

باتوجه به این موضوع که رقیبان اصلی استقلال کمترین تغییرات را در ترکیب خود داشته‌اند و تیم پرسپولیس به عنوان رقیب اصلی استقلال و شانس اصلی قهرمانی در لیگ با کمترین تغییر در لیگ هفدهم حضور خواهد داشت که این موضوع کار استقلال را سخت‌تر خواهد کرد. پرسپولیس با این ثبات می‌تواند نتیجه بهتری نسبت به استقلال بگیرد و اگر استقلال همانند فصل گذشته اوایل فصل را به دلیل ناهماهنگی بازیکنان از دست بدهد، لطمه خواهد خورد چرا که آستانه صبر تماشاگران نسبت به این تیم و با توجه به بازیکنان نامداری که در اختیار گرفته پایین‌تر می‌آید.

البته در این بین مدعیان دیگری همچون ذوب آهن هم با حفظ بازیکنان، تیم باثباتی در اختیار دارد و اگر استقلال امسال بتواند این موضوعات را بخوبی مدیریت و با هماهنگی مناسب اوایل فصل را سپری کند و نتیجه بگیرد، قطعاً می‌تواند یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ هفدهم باشد. مهم‌ترین موضوع استقلال این است که این تیم بازیکنان بزرگی در اختیار گرفته و باید سرمربی تیم بتواند بهترین بازی‌ها را از این بازیکنان بگیرد، بازیکنانی که سال‌های آخر فوتبال خود را می‌گذرانند و بازیکنان فوتبال در این سن نیازمند انگیزه بالا برای کمک به تیم هستند و استقلال باید این موضوع را در نظر بگیرد که آیا این بازیکنان انگیزه لازم را برای بازی کردن در بالاترین سطح فوتبال دارند یا خیر؟

اگر این موضوعات در استقلال برطرف شود، این تیم می‌تواند از اوایل فصل کار خود را برای قهرمانی آغاز کند که این اما و اگرها منوط به این موضوع است که کادر فنی و مدیریت باشگاه به این نتیجه رسیده باشد که این بازیکنان انگیزه لازم را برای رساندن استقلال به موفقیت  دارند. اما بجز بحث انگیزه سؤال دیگر هماهنگی بین بازیکنان است که آیا آن هماهنگی لازم در کمترین زمان ممکن در تیم به دست می‌آید؟ آیا جوانان تیم می‌توانند خود را با بازیکنان نامدار هماهنگ کنند؟ همه این موضوعات می‌تواند برای موفقیت استقلال اهمیت ویژه‌‌ای داشته باشد.

استقلال لیگ هفدهم را با ریخت و پاش آغاز کرد و با در اختیارگرفتن این بازیکنان نامدار سر و صدای زیادی به پا کرد هرچند تیم‌های بزرگ محکوم به گرفتن بازیکنان نامدار هستند و در دو تیم استقلال و پرسپولیس زمان برای انجام یک کار ریشه‌ای وجود ندارد چرا که این زمان را نه هوادار به تیم می‌دهد نه جامعه فوتبال. به همین دلیل باید به این تیم بابت جذب بازیکنان نامدار حق داد اما مسأله این است که باید دید آیا کادر فنی می‌تواند برنامه خود را پیاده کند که این نیاز به زمان دارد، زمانی که محدود است و باید توسط کادر فنی این تیم مدیریت شود.

×محمد تقوی، پیشکسوت استقلال

فولاد خوزستان استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر