کد خبر: 496849 A

هدایت تیم ملی مونته نگرو حریف امشب ملی پوشان برعهده یک مربی نام آشنا برای فوتبالدوستان ایرانی است.

به گزارش ایلنا، 7 سال پیش باشگاه استیل آذین هدایت خود را به یک مربی یوگسلاو و سرشناس سپرد. مردی به نام لوبیسا تومباکوویچ که با کادری کامل از دستیاران خود وارد تهران شد و قراردادی نسبتا نجومی با این باشگاه خصوصی و متمول تهرانی به امضا رساند. در آن مقطع حضور پیرمرد 57 ساله یوگسلاو در تهران سروصدای زیادی به راه انداخت گرچه با وجود قرارداد نجومی او به هیچ عنوان نتوانست در این تیم پرستاره نتایج خوبی کسب کند و انتظارات را برآورده کند.

109697hp2

با گذشت کمتر از 10 هفته مالکان باشگاه به این نتیجه رسیدند تا با تومباکوویچ قطع همکاری کنند تا یکی از گرانقیمت ترین مربیان خارجی که در سال های گذشته وارد لیگ برتر شده بود ناکام تهران را ترک کند. بعد از این اتفاق تومباکوویچ نزدیک به دو سال در خانه مشغول استراحت شد تا اینکه باشگاه پارتیزان بلگراد در 21 می 2012 با امضای قراردادی هدایت خود را به این مربی سرشناس سپرد.

تومباکوویچ بعد از این اتفاق همواره با ناکامی در تیم هایی که حضور داشت اقامتی کوتاه برای خود متصور شد تا جایی که تا قبل از در دست گرفتن هدایت مونته نگرو در سال 2016 چهار بار تیم های خود را تغییر داد. اتفاقی که نشان می داد امضای قرارداد استیل آذین با این مربی یوگسلاو بدون مطالعه و بررسی آنالیز عملکرد او بود. پیرمرد یوگسلاو از 19 ژانویه 2016 به عنوان سرمربی تیم ملی مونته نگرو انتخاب و منصوب شد بلکه با حضورش به ناکامی های این تیم در رقابت های بین المللی پایان دهد.

تومبا در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در گروه E قرار گرفت و در پایان دور رفت موفق شد با کسب 7 امتیاز بعد از لهستان 13 امتیازی در جایگاه دوم قرار بگیرد تا امیدواری ها نزد طرفداران مونته نگرو برای رسیدن به این تورنمنت معتبر فوتبال دنیا بیشتر شود. این مربی 7 سال بعد از تجربه تلخ در استیل آذین یک بار دیگر به ایرانی ها رسیده است. آن هم در یک بازی دوستانه و تدارکاتی قبل از رویارویی مهم هفته آینده با تیم ملی ارمنستان.

جنگ تفکرات تومباکوویچ با کارلوس کی روش فردا شب می تواند جذابیت های زیادی داشته باشد. بخصوص برای این مربی یوگسلاو که اتفاقات استیل آذین چندان وجه خوبی برای او در فوتبال ایران به ثبت نرساند. تومبا که حالا 64 سال سن دارد در آخرین روزهای مربیگری در سطح اول فوتبال دنیا امیدوار است بتواند طعم پیروزی مقابل تیم اول آسیا را بچشد، بردی که می تواند روحیه شاگردان او را برای رسیدن به جام جهانی بیشتر کند.

 

تیم ملی فوتبال ایران حسین هدایتی کارلوس کی روش مونته نگرو لوبیسا تومباکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر