کد خبر: 496218 A

مربی بدنساز تیم ملی فوتبال:

مربی بدنساز تیم ملی فوتبال معتقد است که عملکرد و کارآیی بازیکنان در سطح بالای تمرینات بسیار مهم و حیاتی است.

به گزارش ایلنا، دیگو جیاچینو، مربی بدنساز تیم ملی فوتبال درباره اینکه تا چه حد عملکرد و کارآیی بازیکنان در سطح بالا در تیم ملی ایران اهمیت دارد، می‌گوید: «هدف اصلی ما جمع آوری بهترین اطلاعات در مورد بازیکنان‌مان است تا اینکه به بهترین نتایج رسیده و بهترین تصمیمات را در موقعیت‌های مختلف بگیریم. سعی داریم حداکثر بار تمرینی فردی را روی بازیکنان شناسایی کنیم. در واقع بار تمرینی کلی را برای گروه تعیین می‌کنیم و سپس بار تمرینی فردی را با سوابق بازیکن مقایسه کرده تا پروفایل آنها را بهتر تعریف و عکس العمل‌ها و تکامل آنها را پیش بینی کنیم. برنامه ما این است که کار را برای بازیکنان ملی باشگاه‌های ایرانی و بازیکنان لژیونر تیم ملی که در اروپا بازی می‌کنند، تنظیم و سازگار کنیم که معمولا بازیکنان در شرایط و شدت متفاوتی کار می‌کنند. بنابراین تمام این کارآیی‌های سطح بالا برای برنامه‌ریزی و بهترین تصمیم حیاتی هستند.»

مربی بدنساز تیم ملی در پاسخ به این سوال که چگونه این فرصت را به دست آوردید تا برای نخستین بار با تیم ملی کار کنید؟ می‌گوید: «کارم را با تیم ملی ایران و کارلوس کی‌روش پیش از جام جهانی برزیل آغاز کردم. او برای دستیابی به این اقدام علمی در کار تیم ملی من را دعوت کرد. معتقدم که ما توانستیم تا شرایط عمومی بازیکنان را ارتقا بخشیده و همچنین آنها را به جهت رشد در حرفه خود کمک کنیم. به‌عنوان مثال ما امروزه بازیکنان بیشتری در اروپا داریم و بدون شک به‌عنوان تیم، شرایط بهتری را ساخته‌ایم که در مسابقه با سایر تیم‌های ملی طراز اول دنیا حرفی برای گفتن داریم.»

وی در ادامه نظرش را در خصوص شور و اشتیاق هواداران ایرانی باور نکردنی بیان می‌کند: «من اهل آرژانتین هستم و از کشوری می‌آیم که اشتیاق زیادی برای فوتبال در آنجا وجود دارد. من پیش از این هیچ وقت در آسیا کار نکرده بودم اما آنچه که دیدم، اشتیاق باورنکردنی از سوی هواداران ایرانی است. شور بی نظیری در هواداران ایرانی است که تیم ملی خود را تشویق و حمایت می‌کنند. این یک امتیاز و مزیت است که درون زمین باشی و فضای ویژه فوتبال ایرانی را تجربه کنی.»

دیگو جیاچینو در خصوص اینکه نظرش در مورد کار با کارلوس کی‌روش چیست می‌گوید: « با توجه به دانش، عملکرد و حرفه او در فوتبال، این هم یک تجربه بی نظیر است. حرفه‌ای‌گری و خواسته‌های او همه ما را به سمت انجام بهترین کارها و روز به روز بهتر شدن پیش می‌برد.»

تیم ملی فوتبال ایران دیگو جیاچینو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر