کد خبر: 488595 A

روزنامه گاردین از عملکرد علیرضا بیرانوند گلر تیم ملی و پرسپولیس تهران تمجید کرد و او را دارای ویژگی خاص عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، بیرانوند که به همراه پرسپولیس در لیگ شانزدهم به قهرمانی رسید در رده ملی هم به عنوان دروازبان اول با نظر کارلوس کی روش در بازی‌های ملی برای کشورمان به میدان می‌رود. پرتاب دست این سنگربان ویژگی محصر به فرد اوست که در شرایط حساس به کمک سرخپوشان آمده است.

بیرانوند

روزنامه‌ گاردین دربارهبیرانوند در گزارشی آورده است: بیرانوند زمانی که در نفت تهران بازی می‌کرد، در بازی برابر تراکتورسازی هنر پاس خود را به نمایش گذاشت. عملکرد خوب او در آن سال برای نفت باعث شد تا او در تیم منتخب سال لیگ خلیج فارس ایران قرار بگیرد ولی این فقط همه چیز را درباره بیرانوند نمی‌گوید. ویژگی‌های منحصر به فرد این دروازه‌بان، بسیار جالب توجه است.

بیرانوند ویژگی خاصی دارد. او می‌تواند توپ را با دست جایی پرتاب کند که خیلی از انسان‌ها با پا نمی‌توانند آن کار را انجام بدهند. اینکه دروازه‌بان بتواند با دست پاس گل بدهد، در فوتبال خیلی کم رخ داده است ولی این دروازه‌بان ایرانی در سال ۲۰۱۵، دو بار این کار را انجام داد.

بیرانود

گاردین در ادامه عنوان کرد: او یک بار با یک ضربه محکم پا و بار دیگر نیز با پرتاب بسیار بلندش این کار را انجام داد که البته مورد دوم بسیار عجیب و جالب توجه است. پاس گل او به امیر ارسلان مطهری در بازی نفت و تراکتورسازی، یکی از جالب‌ترین صحنه‌های فوتبال است. این دروازه‌بان در حال‌ حاضر در تیم فوتبال پرسپولیس بازی می‌کند.

عملکرد خوب علیرضا بیرانوند باعث شده تا این دروازه‌بان به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز دعوت شود و در حال‌ حاضر دروازه‌بان شماره نخست تیم‌ ‌ملی ایران محسوب می‌شود.

بیرانوند

 

تیم ملی فوتبال ایران علیرضا بیرانوند روزنامه گاردین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر