کد خبر: 482987 A

پایان روز نخست نمایندگان ایران

در روز نخست مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی نمایندگان تکواندو ایران دو مدال طلا کسب کردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون تکواندو، در پایان نخستین روز از دومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی(G2)مدال آوران اوزان 58- و 63- کیلوگرم مردان مشخص شدند.

نخستین روز از دومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی(G2) از صبح پنجشنبه 7 اردیبهشت با حضور 2163 تکواندوکار از 54 کشور در دو بخش پومسه و کیوروگی و سه رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در سالن «آنولیوسیو المپیک» شهر آتن آغاز و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت که نمایندگان کشورمان تنها در رده‌سنی بزرگسالان و در گروه مردان در این رقابت‌ها به مصاف رقیبانشان می‌روند.

در نخستین روز این رقابت‌ها، مبارزات اوزان 58- و 63- کیلوگرم مردان برگزار شد که از ایران محمد کاظمی، هادی تیران ولی پور، سروش احمدی، فرزان عاشورزاده و میرهاشم حسینی نمایندگان کشورمان بودند که موفق به کسب 2 مدال طلا شدند.

در وزن 58- کیلوگرم محمد کاظمی بر سکوی نخست ایستاد و میرهاشم حسینی در وزن 63- کیلوگرم قهرمان شد.

محمد کاظمی تکواندوکار وزن دوم کشورمان در نخستین مبارزه «بولات کوروچکین» از روسیه را 29 بر 10 شکست داد، سپس «سیهات کمکاک» از ترکیه را 16 بر 8 از پیش رو برداشت، محمد در مرحله یک هشتم نهایی «جیسوس کابررا» تکواندوکار قدرتمند اسپانیایی (دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا، برنز گرند پری 2016) را در راند طلایی شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

کاظمی برای صعود به مرحله نیمه نهایی «استپان دیمیترو» دارنده مدال نقره قهرمانی اروپا 2016 از مولداوی را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد. در ادامه «میخاییل آرتامانو» از روسیه را (9 بر 4) از پیش رو برداشت. او در فینال به مصاف تکواندوکار مولداوی رفت و 11 بر 4 پیروز این رقابت شد و طلای وزن 58- کیلوگرم را به خود اختصاص داد.

میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن سوم کشورمان موفق کسب نشان زرین این رقابت‌ها شد. حسینی برای دستیابی به این مدال در گام نخست نماینده کشور میزبان را 40 بر 2 شکست داد، سپس در دومین مبارزه خود «بولات ایزوتدینو» از روسیه را 27 بر 7 از پیش رو برداشت، در ادامه «جوش کالند» از انگلیس 33 بر 13 شکست داد. در چهارمین دیدار خود برابر «جیکوب پوسادزی» از لهستان با نتیجه 21 بر 7 به برتری دست یافت. 

در ادامه رو در روی «جوئل گونزالز» از اسپانیا قرار گرفت و 14 بر 3 پیروز شد. در مرحله نیمه نهایی به مصاف «لوره برسیک» تکواندوکار کرواسی رفت و 26 بر 9 برد. او در پایان با شکست «برادلی سیندن» تکواندوکار انگلیسی که مدال طلای قهرمانی اروپا را در کارنامه خود دارد، توانست سکوی قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود نماید.

اما هادی تیران‌ولی پور دیگر نماینده کشورمان در وزن 58- کیلوگرم در نخستین گام 28 بر 26 نتیجه را مقابل نماینده کشور میزبان واگذار کرد، فرزان عاشورزاده تکواندوکار 63- کیلوگرم کشورمان که در نخستین مبارزه در مقابل تکواندوکار ترکیه ای 28 بر 12 به پیروزی رسیده بود، از ادامه مبارزه انصراف داد. سروش احمدی نیز پس از کسب 3 پیروزی در چهارمین مبارزه نتیجه را در «راند طلایی» به نماینده کشور بلژیک واگذار نمود.

امروز جمعه و در روز دوم این مسابقات، تکواندوکاران اوزان 80- و 87- کیلوگرم به مصاف رقبای خود می روند که پوریا عرفانیان، سعید رجبی ومهدی خدابخشی به عنوان نمایندگان ایران هستند.

هدایت این تیم برعهده «مهدی بی باک» به عنوان سرمربی و «علیرضا نصرآزادانی» و «هادی افشار» به عنوان مربی است.

گفتنی است، مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 20، 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.

 

 

 

تیم ملی تکواندو کسب مدال طلا تکواندوی جام ریاست فدراسیون جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر