کد خبر: 468575 A

رقابت‌های بسکتبال قهرمانی غرب آسیا از امروز به میزبانی اردن برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، رقابت‌های بسکتبال قهرمانی غرب آسیا از امروز به میزبانی اردن برگزار می‌شود و سه نماینده ایران نیز باید برابر حریفان خود در منطقه به میدان بروند. طبق اعلام برنامه مسابقات نماینده‌های جنوبی بسکتبال ایران در روز نخست به مصاف حریفان خود می‌روند و نماینده تهرانی ایران استراحت خواهد داشت.

در روز نخست مسابقات و در گروه اول، نفت آبادان با سریت رامالا از فلسطین پیکار می‌کند و پتروشیمی و الریاضی فینالیست‌های دوره گذشته و مدعیان اصلی این دوره نیز برابر یکدیگر پیکار خواهند کرد. می‌توان گفت مدعیان اصلی، فینالی زودرس برابر هم برگزار خواهند کرد و محکی جدی از هم می‌زنند. پتروشیمی اگرچه در دوره قبلی این رقابت‌ها الریاضی را در فینال شکست داد اما در رقابت‌های قهرمانی آسیا هم برابر الریاضی قرار گرفت. دیداری که این بار با پیروزی نماینده لبنان به پایان رسید و پتروشیمی پس از شکست برابر نماینده چین روی سکوی سوم آسیا ایستاد. آنها حالا باید یک بار دیگر در غرب آسیا تلاش کنند تا با صعود از این منطقه، به رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا صعود کنند.

در گروه بندی این رقابت‌ها که با حضور 7 تیم برگزار می‌شود، تیم‌ها به دو گروه چهار و سه تیمی تقسیم شده‌اند. در گروه اول این بازی‌ها جنوبی‌های بسکتبال ایران یعنی پتروشیمی و نفت آبادان به همراه الریاضی لبنان و رامالا فلسطین قرار دارند و در گروه دوم هم ساجس لبنان، امینای اردن و شیمیدر از ایران قرار دارند که بالطبع به دلیل حضور نماینده میزبان گروه ساده‌تری است و شیمیدر شانس خوبی برای صعود به دور بعد حتی به‌عنوان تیم اول دارد.

عصر فردا و در بازی‌های روز اول، از گروه دوم این مسابقات هم یک بازی برگزار می‌شود که ساجس لبنان به مصاف المینا از عراق می‌رود. شیمیدر دیگر تیم این گروه استراحت دارد و نخستین دیدارش را فردا برگزار می‌کند.

قهرمانی رقابت‌های غرب آسیا حداقل در یک دهه اخیر اغلب به نمایندگان ایران رسیده و در دوره گذشته هم پتروشیمی روی سکوی قهرمانی ایستاد. حالا باید دید آیا پترو به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی یا دیگر نمایندگان ایران می‌توانند جام را برای ایران نگه دارند و یا الریاضی جام را به لبنان خواهد برد.

 

پتروشیمی الریاضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر