کد خبر: 440111 A

ایلنا: دو بازیکن جوان پرسپولیس در حالی در نیم فصل به بهانه گذراندن دوره سربازی از این تیم جدا خواهند شد که به گفته سرپرست این باشگاه، می‌توانستند با استفاده از معافیت تحصیلی، در پرسپولیس باقی بمانند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بعد از قطعی شدن جدایی احمد نورالهی از پرسپولیس و حضور او در تراکتورسازی تبریز برای سپری کردن دوره سربازی، جدایی امید عالیشاه و پیوستن او به سرخپوشان تبریزی هم از این تیم قطعی شد تا به این ترتیب پرسپولیس در نیم فصل لیگ برتر، دو بازیکن کارآمد خود را به اجبار در اختیار اصلی‌ترین رقیب خود در راه کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر قرار بدهد.

در حالی که جدایی این دو بازیکن این روزها سروصدای زیادی به پا کرده است، شب گذشته علی اکبر طاهری، سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با وب‌سایت رسمی این باشگاه صحبت‌هایی در خصوص چگونگی رخ دادن این اتفاق عنوان کرده است که در جای خود قابل تامل است.

طاهری در بخشی از گفته‌های خود عنوان کرده نورالهی و عالیشاه معافیت تحصیلی داشته و می‌توانستند به حضور خود در پرسپولیس ادامه بدهند اما به دلیل برخی فشارها خود را برای رفتن به سربازی مشمول کرده و به خواست خود برای جدایی از پرسپولیس اقدام کرده‌اند. طاهری در صحبت‌های خود تلویحاً این دو بازیکن را متهم به بی‌تعصبی و کارشکنی کرده و گفته است: ما از ابتدای فصل وقتی مشغول بستن تیم شدیم برنامه‌ای دو ساله را به اتفاق آقای برانکو دنبال می‌کردیم. برنامه‌ای که در آن دورنمای حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا دیده شده بود. وقتی با نفراتی که این روزها درباره آنها مطالب زیادی مطرح می‌شود صحبت می‌کردیم دقیقاً این موارد مطرح شد. جای بسی تعجب دارد که چرا این افراد اکنون خودشان را مشمول می‌کنند تا تعهدی که داشتند را اجرا نکنند!!! چرا در همان زمان چنین تصمیمی را مطرح نکردند و حتی از احتمال آن سخن نگفتند تا پرسپولیس و بیش از 30 میلیون هوادارش روی آن مسائل فکر کنند؟!!  وقتی چنین اتفاقی روی می‌دهد و بازیکن خودش را مشمول می‌کند و باشگاه را در مقابل عمل انجام شده قرار می‌دهد معلوم است آن عرق و تعصبی که صحبتش می‌شود وجود ندارد یا حداقل اینکه کمرنگ شده است. این نفرات بدون اطلاع باشگاه اقدام به چنین کاری کرده‌اند تا به این نتیجه برسیم که پرسپولیس و هوادارانش برای آنها در اولویت چندم قرار دارند.

نکته دیگری که سرپرست باشگاه پرسپولیس راجع به آن صحبت کرده و آن را نوعی بی‌قانونی دانسته است، نحوه انتخاب تیم تراکتورسازی برای سپری کردن دوره خدمت سربازی است. موضوعی که البته از قبل از جدایی دو بازیکن پرسپولیس نیز محل بحث بوده است. اینکه چرا یک باشگاه صرفاً به دلیل اداره شدن توسط یک نهاد نظامی می‌تواند بازیکنان سرباز را جذب کند، اولین ایرادی است که در این رابطه وجود دارد و مساله بعدی این است که چرا باوجود تیم‌های نظامی دیگر مانند ملوان، فجر سپاسی و نیروی‌زمینی، اغلب بازیکنان مطرح مجبور می‌شوند برای سپری کردن سربازی خود راهی تراکتورسازی شوند. 

موضوع جدایی نورالهی و عالیشاه از پرسپولیس بی‌شباهت به بحث جدایی آرش افشین از فولاد نیست. مهاجم سابق فولاد که در دوران حضور مجید جلالی در این تیم، جزو بهترین مهاجمان لیگ بود، درحالی که دانشجو بود، به دلیل برخی فشارها و تماس‌ها قصد داشت خود را مشمول کند تا برای سپری کردن سربازی راهی تراکتورسازی تبریز شود. موضوعی که البته با اعتراض شدید مجید جلالی و صحبت‌های او در این زمینه منتفی شد. نکته جالب اما اینجاست که بعد از رو شدن پرونده کارت‌های پایان خدمت جعلی که نام افشین نیز در آن قرار داشت، مهاجم فولاد که آن روزها از دوران اوج خود فاصله داشت، به جای حضور در تراکتورسازی راهی ملوان انزلی شد و به جای او سروش رفیعی و بختیار رحمانی دو ستاره‌ آن روزهای فولاد برای حضور در تراکتورسازی انتخاب شدند.

نکته جالب توجه دیگر در مورد پیوستن دو بازیکن پرسپولیس به تراکتورسازی این مساله است که گفته می‌شود عالیشاه و نورالهی به دلیل نارضایتی از نیمکت‌نشینی تصمیم به جدایی از پرسپولیس و پیوستن به تراکتورسازی گرفته‌اند. این در حالی است که باشگاه مقصد این دو بازیکن، این فصل از نظر داشتن بازیکنان مطرح، فصلی بی‌سابقه را سپری می‌کند و احتمال نیمکت‌نشین شدن دو بازیکن پرسپولیس در تراکتورسازی نیز کم نیست. از همین رو بعید به نظر می‌رسد این مساله دلیل اصلی جدایی این دو بازیکن از پرسپولیس باشد. بنابراین خیلی‌ها معتقدند تراکتورسازی نه برای تقویت تیمش که برای تضعیف حریفش دست به جذب این دو بازیکن زده است.

با صحبت‌های سرپرست باشگاه پرسپولیس و البته شایعاتی که در خصوص نحوه جدایی عالیشاه و نورالهی از پرسپولیس آن هم در حساس‌ترین مقطع از فصل وجود دارد، به نظر می‌رسد این دو بازیکن خواسته یا ناخواسته وارد مسیری شده‌اند که در ابتدای فصل، دو بازیکن دیگر پرسپولیس یعنی مهدی طارمی و رامین رضائیان قدم در آن گذاشتند. با این تفاوت که طارمی و رضائیان شانس بازگشت را داشتند اما بعید به نظر می‌رسد نورالهی و عالیشاه حتی با وجود داشتن قرارداد، با نظر مثبت هواداران پرسپولیس برای بازگشت دوباره به این تیم روبرو شوند؛ دلیل این امر نیز روشن است؛ آنها درست در روزهایی به تیم خود پشت کردند که می‌توانستند به بازی خود در پرسپولیس لااقل تا پایان فصل ادامه دهند.

 

پرسپولیس تراکتورسازی تبریز امید عالیشاه احمد نورالهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر