کد خبر: 438945 A

ایلنا: رییس سازمان تیم‌های ملی گفت: در حوزه‌ی تیم‌های ملی، تمرکزمان بر روی کمپ تیم ملی است و تاسیسات مورد نیاز را با همکاری و هماهنگی بخش‌های مختلف فراهم می‌کنیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمد رضا ساکت، رییس سازمان تیم‌های ملی فوتبال در  خصوص جلسه هماهنگی اختصاصی سازمان تیم‌های ملی دربا مسئولین کمیته‌های جوانان و فنی و توسعه گفت: در ابتدای جلسه ، موضوعاتی که قرارست در جلسه کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا، به بحث گذاشته شد،توسط محصص مطرح و در این باره نظرات کمیته جوانان و سازمان‌های تیم ملی اخذ شد. این جلسه 7 ژانویه درکشور ژاپن برگزارمی شود و موضوعاتی مانند مجوزحرفه ای باشگاه‌ها، مدرسین فوتبال، وقت اضافه در فوتبال جوانان ونوجوانان، مدارک مربیان غیرآسیایی، بازیهای زیر16و19سال، آموزش قوانین درفوتبال، آموزشهای مربوط به جلوگیری از تقلب، ایجاد روحیه مستقل ورزشی، دوپینگ وارتقای کیفیت فوتبال و زمان فوتبال بحث خواهد شد.در ادامه طرح استعدادیابی فوتبال که توسط معینی، رییس کمیته جوانان تدوین شده و توسط رییس فدراسیون، دبیرکل و نایب رییس فدراسیون تصویب شده، جزییات و نحوه اجرای آن مورد بحث و ارزیابی‌های ویژه قرار گرفت. در طرح استعدادیابی مذکورکه قرار است درسراسرکشور اجرا شود هیاتهای استانها، نقش مهمی را دارند. در این ارتباط کمیته جوانان، دستورالعمل های مرتبط را به شکل مدون تهیه و اعلام خواهد کرد .

ساکت، مشاور رییس فدراسیون درمورد آموزش دروازه بانی و فراگیرکردن آکادمی  دروازه بانی گفت: در این مورد بحث کلی انجام پذیرفته و درنهایت مقرر شد برنامه ریزیهای لازم توسط کمیته جوانان انجام و در جلسات بعدی کارگروه نیز پیگیری و مطرح شود.

وی اضافه کرد: درباره میزبانی مسابقات مقدماتی جوانان و نوجوانان آتی که در سال 2017 برگزار میشود، بحث و قرار شد در مورد میزبانی مرحله نهایی در زمره درخواست کنندگان باشیم و از طریق کمیته های جوانان، بین الملل و دبیرکل زمینه میزبانی در حال فراهم شدن است.

ساکت در ادامه گفت: تاکنون 8 جلسه مهم و کاربردی در حوزه  ارتقا و توسعه فوتبال در قالب این کارگروه انجام شده و اعضا باجدیت در جلسات حاضر می شوند.در برخی از این جلسات رییس، دبیر کل و نایب رییس نیز حضور دارند. این جلسه مورد به مورد با دستور کار پیش رفته و این موضوع به تشکیل تیم، استعدادیابی، ارتقاء کیفیت آکادمی‌ها، کاربردی‌تر شدن جشنواره های نونهالان زیر12سال دختر و پسر کمک شایانی کرده است. همچنین ارتقاء کمی و کیفی تیم های پایه کشور و تشکیل تیم‌های زیر 19،16،13 و 22 در دستورکار قرار گرفته است تا با تشکیل جلسه کمیته فنی به تصمیم گیری‌های نهایی در این بخش برسیم.

ساکت در ادامه گفت: رویکرد فدراسیون، گسترش بین المللی در ارتباط با فدراسیون های مختلف دنیاست. در طول یک ماه گذشته شاهد بودید انعقاد تفاهم با فدراسیون فوتبال کشور هلند،در راستای بهره وری های نرم افزاری ،آموزشی و فنی و فوتبال پایه و همکاری‌های متقابل در این حوزه بوده و در این هفته نیز تفاهم نامه ای با فدراسیون فوتبال کشور ارمنستان منعقد شد. جا دارد از دکتر سجادی، سفیرپرتلاش ایران در ارمنستان و همکاران وی، شاه حسینی و سلبی صمیمانه تشکر کنم که زمینه انعقاد تفاهم نامه را فراهم کردند. رویکرد این تفاهم نامه بیشتر بحث سخت افزاری است و با هدف ایجاد یک بستر مناسب برای اردوهای تیم های مختلف ملی ایران برای آقایان و بانوان در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی قرار است تا همکاری های مختلفی صورت بگیرد. ضمن اینکه بحث کمک به فوتسال و فوتبال ساحلی ملی ارمنستان از مهمترین برنامه های ما است.

رییس سازمان تیم های ملی گفت: این نگاه الان در فدراسیون فوتبال وجود دارد و با دستور مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال، کمیته بین الملل موظف شد با تعیین یک مسئول ویژه برای پیگیری تفاهم نامه های موجود در فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیونهای کشورهای مختلف مثل ژاپن، ایتالیا، هلند، ارمنستان و کشورهایی که قبلا تفاهم نامه منعقد شده است و نیز گسترش انعقاد این تفاهم نامه ها تا کاربردی‌تر و اجرایی تر شده و بهره مندی‌های مناسبی از آن صورت پذیرد.

وی در ادامه بیان کرد: در ماه فروردین 1396 ، رییس فدراسیون فوتبال ارمنستان و همکارانشان، میهمان فدراسیون فوتبال ایران هستند و از بعضی از استانها و یکی ازمسابقات لیگ دیدن خواهند کرد.

وی ادامه داد: در حوزه تیم‌های ملی، تمرکزمان بر روی کمپ تیم‌های ملی است و تاسیسات مورد نیاز را با همکاری و هماهنگی بخش‌های مختلف فراهم و دیدگاه‌ها و الگوهای کادر فنی تیم فوتبال بخصوص ایده های کی روش مدون شده و در اختیار تیمهای ملی قرار گرفته و در حال حاضر بطور جدی بخش به بخش اجرا و تکمیل خواهد شد تا کمپ در خور شان ایران داشته باشیم. کماکان یکی از مشکلات بزرگ ما، زمین چمن است که در حال رفع معایب آن هستیم.

در جلساتی که بامسئولین شهرداری منطقه 22 داشتیم درخواست کردیم درساخت و تکمیل زمین شماره2 تسریع کنند که در این زمینه دکترمولایی- شهردارمنطقه 22 قول مساعد داد و همکارانشان درحال پیگیری موضوع هستند که بتوانند هرچه سریعتراین پروژه را به پایان برسانند. 

وی درخصوص زمین شماره 2 نیز گفت: زمین شماره 2 به لحاظ زیر ساخت بطور کامل زه کشی و بالغ بر یک متر و نیم لایه‌های سطح شامل شن، ماسه، ریگ ،لوله های زهکش، فواره ها، برق کشی کف زمین انجام شده و ما در مرحله هیتینگ هستیم. زمین شماره 1 هم در دستور ریاست فدراسیون قرار گرفته و این پروژه هم در حال برنامه ریزی هستیم تا اتفاقات دیگری بیفتد. از دیگر اقدامات آن مجموعه، سالنهای بدنسازی ، استخرو مجموعه‌های ذیربط است که در حال تکمیل و اجرا است و کمک میکند تا ما یک مجموعه مناسب داشته باشیم.

مشاور رییس فدراسیون در مورد تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان افزود: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین کادر تیم‌های ملی جوانان نوجوانان وجود دارد و بخش‌های مختلف فدراسیون مثل کمیته جوانان و سازمان تیم‌های ملی درتلاشند تا این عزیزان بتوانند برنامه‌های آماده سازی خودشان را با قوت برای حضور در جام جهانی پیش ببرند. خوشحالیم که تیم ملی فوتسال هم در رده‌های سنی بزرگسالان و زیر 20 سال فعالیت خود را آغازکرده است و در این زمینه استعداد یابی های خوبی صورت گرفته است.

وی درپایان افزود: امیر حسین پیروانی بطور خاص با کادر بسیار فعالش کل استعدادهای رده جوانان را در کل کشور رصد می کنند و عباس چمنیان  هم این کار را انجام میدهند و به دنبال این هستند که هیچ استعدادی از نظرشان دور نماند. همین اتفاق در فوتسال نیز دارد رخ میدهد و در بخش فوتبال ساحلی هم در این مورد فعالیت‌های خوب رخ داده است. اردوهای آماده سازی این تیم آغاز شده که جا دارد از استان‌هایی هم که در این قالب به ما کمک می‌کنند از آنها تشکر کنم و درخواست ما از استان‌ها این است که در بخش فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی همکاری کنند و زمینه برگزاری اردوهای تیم ملی را فراهم کنند .

ساکت در مورد فوتبال بانوان گفت: دراین زمینه نیز جلسات متمرکز و مستمری بین کمیته‌های فنی و توسعه، جوانان و سازمان تیم‌های ملی با حضور دکترصوفی زاده، سرپرست کمیته بانوان برگزار می‌شود تا دیدگاه‌های فنی مورد بحث و ارزیابی قرار گیرد. به هرحال باتوجه به اینکه بیش از یک دهه از فعالیت و حضور قدرتمند و فنی فوتبال و فوتسال بانوان می‌گذرد، این تیم‌ها مورد توجه هستند و در همین قالب هم همکاری‌هایی بین سازمان تیم‌های ملی، کمیته‌های بانوان، فوتسال، فوتبال ساحلی، جوانان و همچنین کمیته فنی و توسعه با توجه به تاکیدات و سفارشات مکرر ریاست فدراسیون و هیات رییسه فدراسیون  وجود دارد و برنامه‌ها در حال جلو رفتن هستند.

رییس سازمان تیم‌های ملی در پایان در مورد تامین البسه تیم‌های ملی گفت: کلیه نیازمندی‌های البسه تیم های ملی تا سال 1396 استخراج و جز به جز آن  به کمیته اقتصادی ارسال شده تا به موقع از نیازمندی‌های تیم ها باخبر باشیم. خوشبختانه پروژه ارتباط با آدیداس هم که سازمان تیم‌های ملی از چند ماه پیش استارت آن را زده بود و توانسته بود بخشی از نیاز تیم بزرگسالان را نیز تامین کند. با حضور تاج و عابدینی درکشورآلمان وارد مرحله‌ای گسترده‌تر و عمیق تر شده که ادامه مذاکرات و جلسات با آدیداس به صورت مستقیم در حال پیگیری است. 

تیم ملی فوتبال فدراسیون فوتبال محمدرضا ساکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر