کد خبر: 438939 A

ایلنا: کنفدراسیون والیبال آسیا مالدیو را به عنوان میزبان مسابقات انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی معرفی کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 با حضور 24 تیم به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود.
تا کنون حضور سه تیم در این رقابت‌ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمانی سال 2014، ژاپن میزبان سال 2018 و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال 2015 آمریکا جنوبی سه تیم قطعی شده این رقابت‌ها هستند.
قاره آسیا علاوه بر میزبان چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم‌ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می‌شوند.
مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می‌شود که در مرحله نخست رقابت‌ها در پنج گروه پیگیری می‌شود و تیم‌های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می‌روند.
قبلا هند به عنوان میزبان مرحله نخست در گروه آسیای مرکزی انتخاب شده بود که این رقابت‌ها به دلیل اختلافات داخلی فدراسیون والیبال هند از سوی فدراسیون جهانی لغو شد.
کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) مالدیو را به عنوان میزبان رقابت‌های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی انتخاب کرد که این رقابت‌ها از هشتم تا دهم بهمن ماه برگزار می‌شود.
تیم ملی والیبال بانوان ایران یکی از شرکت کنندگان در این رقابت‌ها خواهد بود و سایر تیم‌های شرکت کننده به زودی از سوی کنفدراسیون والیبال آسیا معرفی می‌شوند.

فدراسیون والیبال قهرمانی جهان مالدیو تیم ملی بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر