کد خبر: 427431 A

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: باید منتظر باشیم تا ببینیم مسئولان برگزاری مسابقه اکسین - خونه به خونه چه تخلفاتی را به کمیته انضباطی گزارش خواهند کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی در خصوص تخلف برخی از تیم‌های لیگ دسته اولی اظهار داشت: با توجه به روند تخلفات تماشاگران، کمیته انضباطی احکام مناسبی را صادر می‌کند. تیم خونه به خونه یکی از چند تیمی است که نگران رفتار تماشاگرانش بودیم و با اعمال تنبیهاتی که در آیین‌نامه انضباطی است، در طول هفته‌های گذشته به صورت پلکانی، این تیم با جریمه نقدی مواجه شده است. مثلاً تخلفات تماشاگران تیم خونه به خونه را ابتدا با احکام سه میلیون تومانی، سپس پنج میلیون تومانی و بعد 10 میلیون تومانی جریمه کردیم و در هفته ششم نیز تخلفات تماشاگران این تیم منجر به یک جلسه محرومیت تعلیقی شد.

وی ادامه داد: در آخرین رأی برای تیم خونه به خونه یک جلسه محرومیت تعلیقی در نظر گرفتیم. مفهوم محرومیت تعلیقی این است که بعد از رأی، چند تیمی که برای‌شان محرومیت تعلیقی صادر شده و مرتکب تخلف شوند، علاوه بر رأی جدید، آن جلسه تعلیقی اجرا می‌شود. این اتفاق برای تیم خونه به خونه افتاده و قبل از اینکه رأی تخلفات دیدار  اکسین - خونه به خونه صادر شود، یک جلسه محرومیت معلق شده قبلی به حالت اجرا در خواهد آمد. البته تذکرات لازم را به موقع به باشگاه‌هایی که تماشاگرانش مرتکب تخلفات می‌شوند، داده‌ایم.

حسن‌زاده در ادامه در خصوص دیدارهای روز گذشته لیگ دسته اول گفت: دو نکته بسیار مهم وجود دارد. ابتدا اینکه مقامات مسئول مسابقه اساساً چه تخلفاتی را به ما گزارش می‌کنند و در واقع رفتار تماشاگران تیم خونه به خونه در موضوع پرتاب سنگ و مصدوم کردن داور چگونه گزارش می‌شود تا درباره آن صحبت و نهایتاً تصمیم‌گیری کنیم، اما نکته دوم که بسیار مهم بوده، این است که اگر داور بازی در دقایق پایانی، مسابقه را نیمه تمام اعلام بکند، آن وقت کمیته انضباطی باید در خصوص بازی نیمه تمام، چنانچه به دلایل رفتار تماشاگران و ناامنی باشد، در خصوص نتیجه هم تصمیم‌گیری کند. هنوز نمی‌دانیم که دقیقاً گزارش داور در خصوص خاتمه یافتن و نیمه تمام ماندن مسابقه، چیست.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه بیان کرد: اما در مصاحبه برخی از مقامات تیم خونه به خونه آمده بود که در مسابقه با سپیدرود در رشت که تماشاگران اهانت کردند، مگر چه اتفاقی افتاد؟  باید بگویم اولاً متأسفم از اینکه مقامات مسئول یک باشگاه آرای صادر شده از یک رکن قضایی را دنبال نمی‌کنند. در آن مسابقه که در رشت برگزار می‌شد، هم تخلفات میزبان راتنبیه کردیم و هم تخلفات تیم میهمان را و از قضا در آن مسابقه رفتار گزارش شده از سرمربی تیم خونه به خونه را نیز مورد حکم قرار دادیم و باز هم تأکید می‌کنیم که تیم‌هایی که مرتباً تماشاگران‌شان تخلف می‌کنند، اگر با تنبیه پلکانی و جریمه نقدی متنبه نشدند و جریمه نقدی بازدارنده نبود، مطمئناً باید محرومیت از حضور تماشاگران را در نظر بگیریم.

اسماعیل حسن زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر